Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Galatasaray’dan Tayyip Erdoğan’a Florya teşekkürü

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ocak Ayı Divan Kurulu Toplantısı’nda Florya Tesisleri’nin geri alınması konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ve banka yapılandırması için Ziraat Bankası’na teşekkür etti.

BOLD – Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı kırmızılıların Ocak Ayı Divan Kurulu Toplantısı’nda çok önemli açıklamalarda bulundu. Florya Metin Oktay Tesisleri arazisinin yeniden kulübe kazandırıldığını söyleyen Cengiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu konudaki yardımları için teşekkür etti. Haciz sorunları kalmadığını söyleyen Cengiz, Türkiye Bankalar Birliği’nin kulüplerin borçlarını yapılandırmasıyla ilgili konuda da Ziraat Bankası ile anlaşmaya vardıklarını söyledi.

YAPILANDIRMA ANLAŞMASI GİZLİLİK HÜKMÜNE SAHİP

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma ilgili konuşan Başkan Cengiz, “Ağustos 4’ten beri Bankalar Birliği ile daha önce 380 milyon TL’lik yaptığımız üçlü görüşmeler sonucu birlikte yaklaşık 4-5 ay süren bir süreç var. Yaklaşık 5-6 Süper Lig kulübü yapılandırma anlaşma imzaladı. Tek gün imzalayan var. Sonradan imzalayanlar var. Yapılandırmaya girmek için mücadele edenler var. Hala görüşme sürecinde olanlar var. Bugüne kadar medyada kulüplerde yapılandırma ilgili en ufuk bir açıklama duymadım. 3 Süper Lig kulüp başkanı, kefalet ve sorumlukların kendilerinde olduğunu ifade etti. Yapılandırma anlaşması gizlilik hükmüne sahip. Biz gerek yönetim ve gerek Galatasaray kültürü ve anlayışı içerisinde size her zaman bilgi vermeye hazırız. Gerektiğinde seçim durumda ilgili adaylara, bu kayıtları açacağız.” şeklinde konuştu.

İPOTEK VE TEMİNAT VERMEDİK

Ağustosta bu yapılandırma anlaşmasıyla ilgili 2-3 çok ciddi engeller çıktığını vurgulayan sarı-kırmızılıların başkanı, “Ödemeye almıştık fakat yapılandırmayı bitirememiştik. Biz gecikmeye, temerrüde düşme durumundaydık. Temerrüd, ‘Bütün aldığımız parayı öde, tüm varlıklarına el koyarım’ demek. Biz teminat ve ipoteklerde asla ek ipotek ve teminat vermedik. Tam tersine ‘Ada bizim kırmızı çizgimizdir’ dedik ve ‘Teminat ve ipotek olarak vermeyiz’ dedik. Bankalar Birliği de saygı gösterdi” ifadelerini kullandı.

FLORYA’YI AYNI BEDELE GERİ ALDIK SADECE FAİZ ÖDEYECEĞİZ

Yapılandırma anlaşmasının neden uzun sürdüğünü açıklayan Mustafa Cengiz, “Emlak Konut ile ilgili Florya engeli karşımıza çıktı. 60 günlük uyarı ve tahliye sürecini (Florya) mümkün değildi. Çünkü Kemerburgaz arazisini alamadık. Bu sorun 2016 yılında imzalanmıştı. 1 yıl içerisinde sözleşme gereği Florya’nın terk edilmesi gerekiyordu. 1 yıl ek süre verildi. 30 Mayıs 2018’de müteahhide ihale edildi. O andan itibaren faiz işlemeye başladı. Emlak Konut ile Florya sorunlarımızı çözdük. Galatasaray camiasına teşekkür ediyorum. Orta dünya ile üst dünya bir araya gelse o Florya tapusu yeniden alınamazdı. Yeniden aldık. Bu Galatasaray camiasının başarısıdır. Florya’yı aynı bedelle geri aldık. Faiz ödeyeceğiz. 120 milyonu bu yapılandırma anlaşmasına aldık. 5 yıllık ödeme takvimine aldık. Emlak Konut’a teşekkür ederim. Ama en önemlisi Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum. Yiğidi öldürün hakkını inkar etmeyin. Rakiplerimiz de bundan heveslenip saldırıda bulunmasın bize de verin diye. Biz kendi mülkümüzü aldık” açıklamasında bulundu.

RİVA’DA 190 MİLYON TL’LİK SATIŞ YAPILDI

Riva’daki arazide yapılan Düşler Vadisi’nin lansmanını yaptıklarını belirten Cengiz, “Riva’da o günden beri 190 milyon TL’lik satış yapıldı. Riva müthiş bir proje olacak. Orayı ziyaret edin. Riva ne kadar satılırsa Florya o kadar güçlenecek. Ödediğimiz faizi ödemeyeceğiz. Elde edilecek gelirlerle bizim yapılandırmayı geri ödemesine temel teşkil edecek. Florya aynı 2016 yılında aynı TL değerinden aldığımız gibi tapu dairesine gittim. Fotoğraf çektirdim, şov amaçlı değildi orada olmam gerekliydi. Tarla aldınız dediler. Tapuda her zaman tarla yazıyordu” diye konuştu.

KİMSENİN KANI SARI KIRMIZI AKIP BEDAVA OYNAMIYOR

Yapılandırma süreci içerinde eski Başkan Dursun Özbek’in kulübe gönderdiği haciz olayı ile karşılaştıklarını ifade eden Mustafa Cengiz, “Bu konuda divanda soru sorulduğunu görmedim. Çok ağır haciz koymuş diye, nasıl çözdünüz diye soru gelemedi. Teşekkür de gelmedi. Teşekkür edenleri yönetimci olmakla suçladılar. Haciz sürecini de çözdük. Bunun için bankalara teşekkür ediyorum. Miktar olarak yetmez atılan adımlar bizi mutlu edecek. 5 yıllık bir süre. Yüzde 5, 15 ve 80’lik bir ödeme süreci olacak. Bizim nakit akışta ve ödemede hiçbir sürecimiz yok. 120 milyon TL haciz ve yapılandırma bitmediği için 3 ay bankalarda kullanamadık. O gemiyi sizler adına mali anlamda nasıl yürüttüğümüzü bir Allah, bir biz biliriz. Gerek profesyonel takımımızın ücretlendirilmesi ve gerekse de teknik ücretlendirilmesi çok yüksek. Bunu indirmemiz gerek. Bu ödemeleri yaptık. Hiç kimsenin kanı sarı-kırmızı akıp, bedava oynamıyor. Bizim FIFA’lık hiçbir sürecimiz olmadı” açıklamasında bulundu.

ÖNÜNE GELENE DAĞITAN BİR ULUFE DEĞİL

Bankalar Birliği ile yapılan yapılandırma anlaşmasında Galatasaray’ın çıkarlarına en uygun halde hareket ettiklerini belirten Cengiz, “Günlerce yönetimimiz ve avukatlarla birlikte tek tek maddelerinden üstünden geçip çözdüğümüz bir şeydir. Önüne gelene dağıtan bir ulufe değildir. Buna uyabilen kulüpler girebiliyor. Bütün kulüplere dağıtılmıyor. Biz buna uyanlardan biriyiz” dedi.

GALATASARAY ASLA MERTÇE OLMAYAN BİR HAREKETE GİRMEZ

Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun finansal kriterleri ilgili de konuşan Mustafa Cengiz, “Biz adımlarımızı UEFA’ya göre atıyoruz. UEFA Finansal Fair-Play sınırlamaları bizim ana kırmızı çizgimiz. Orada iki bağımsız denetim firmasından geçiyoruz. Bizim bu konuda rakamlarla ilgili en ufak oynadığımız yok. Lütfen halka açık bir şirket olduğumuzdan dolayı dikkatli olalım. Haklı iseniz gelin anlatın. Sırf bize vurmak için bir takım rakamlar oluşturup oradan Galatasaray’ı vurmayın. Biz bugün varız, yarın yokuz. Galatasaray bir marka ve değer. Galatasaray asla hileye, hurdaya ve oyunu bozacak mertçe olmayan bir harekete girmez. Her zaman alnımız açık. Eğer yaptığımız bir hata varsa söyleyin, biz onu düzeltiriz” diye konuştu.

Spor

THY EuroLeague sponsorluğundan çekiliyor

BOLD – Avrupa basketbolunun kulüpler bazında en önemli organizasyonlarından biri olan EuroLeague’in isim sponsoru olan Türk Hava Yolları(THY) ile ilgili flaş bir iddia gündeme geldi. Hürriyet Gazetesi’nden Ünal Özüak’ın iddiasına göre, THY, EuroLeague’den çekilme kararı aldı. Özüak konuyla ilgili “EuroLeague cephesinden gelen haberlere göre; 2010’da imzalanan 5+5 yıllık isim hakları sözleşmesi sona eren Türk Hava Yolları, yılda 10 milyon Euro üzerinden 5 yıllık anlaşma yapmak üzere iken çekilme kararı almış. Onlar da isim hakları için Gazprom’la görüşmeye başlamış..”

THY’DEN CEVAP GELMEMİŞ

Ünal Özüak yazısının devamında “Bu, tamamen papaza kızıp oruç bozmak olur. Ülkemizin tanıtımı için çok faydalı olan bu imkanı takımlarımız ve basketbolumuza yararlı hale dönüştürememiş olmamız tamamen bizim kabahatimiz. Küsüp gitmek yerine içeride kalıp basketbol camiası akıl ve dinamiklerini olumlu kullanmaya bakmak lazım. Yanlıştan dönmek erdemdir. NOT: THY’nin EuroLeague’in isim sponsorluğundan çekilmesi konusunda birinci ağızdan bilgi almak için aradığımız THY’nin iletişiminden sorumlu müdürü, yazılı sorumuza ve telefonlarımıza hiçbir şekilde yanıt vermedi.”

THY’nin ilk çeyrek zararı yüzde 61,5 yükselerek 2 milyar lirayı aştı

Okumaya devam et

Spor

Formula 1’de ilk 8 yarışın takvimi netleşti, start 5 Temmuz’da

Korona virüs salgını nedeniyle takvimi değiştiren Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda ilk 8 yarışın tarihleri açıklandı. 5 Temmuz’da Avusturya’da yarışlar başlayacak.

BOLD – Korona virüs salgını nedeniyle takvimini değiştiren Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda ilk 8 yarışın tarihleri belli oldu. Formula 1’in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 2020 sezonu Avusturya’da başlayacak. Spielberg kentindeki Red Bull Pisti, 5 ve 12 Temmuz tarihlerinde üst üste iki yarışa ev sahipliği yapacak.  Gelişmelere göre Çin, Japonya ve Vietnam ayaklarının ekim ayında, sezonun son iki yarışının ise Bahreyn ve Abu Dabi’de aralık ayında koşulmasının planlandığı, takvimin ilerleyen haftalarda netleşeceği basına yansıdı. Korona virüs salgını nedeniyle ilk 8 yarışa seyirci alınmayacak ve üst düzey önlemler altında organizasyon gerçekleştirilecek.

8 YARIŞIN GERÇEKLEŞECEĞİ ÜLKELER

Formula 1’in aldığı kararla ilk 8 yarışın tamamı Avrupa kıtasında gerçekleşecek. Bu yarışların hiçbirinde seyirci olmayacak. Salgının gidişatına göre diğer ülkelerde yarışlar başlayacak. Bu yarışları ise izleyicilerin  takip etmesi planlanıyor. İlk 8 yarışın tarihleri şöyle:

5 Temmuz: Avusturya
12 Temmuz: Avusturya
19 Temmuz: Macaristan
2 Ağustos: Büyük Britanya
9 Ağustos: Büyük Britanya
16 Ağustos: İspanya
30 Ağustos: Belçika
6 Eylül: İtalya

Okumaya devam et

Spor

Erol Bulut: Fenerbahçe son 2 senede çok transfer yaptı, kaçından verim aldı?

İsmi Fenerbahçe ile anılan Erol Bulut Sarı-Lacivertli kulübün son iki senede yeterince transfer yaptığını ve yeterince verim alamadığını söyledi. Transfer politikasını eleştirdi.

BOLD – Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Alanya’da internet ortamında yayın yapan DİM TV’ye konuştu. Alanyaspor’un performans olarak güzel bir sezon geçirdiğine değinen Bulut, Avrupa Kupalarına katılmak istediklerini açıkladı. Fenerbahçe’nin transfer politikasını ise eleştirdi.

FUTBOLCULARIN ANALİZİNİ YAPIP GÖSTERİYORUZ

Teknik direktör olarak futbolcularının neyi doğru yapması gerekiyorsa onun çalışmalarını yaptıklarından kaydeden Bulut, “Futbolcularımıza bireysel baktığımızda geçen seneki ve bu seneki performansları olsun, hem futbolcularımızın analizini yapıyoruz, hem takımımızın analizini yapıyoruz. ‘Geçen sene bunları yaptınız. Bu sene yaptığınız bu’ diye biz bunları futbolcularımıza diyagramlarla gösteriyoruz. Biz teknik direktör olarak, ekip olarak futbolcuya neleri doğru yapmaları gerekiyorsa onun çalışmalarını yapıyoruz. Avrupa’ya gitmenin en kısa yolu kupayı kazanmak. 2 maçı kazanıp, kupayı Alanya’ya getirip, Alanyaspor’a güzel anılar yaşatırız inşallah” dedi.

BENİM BİLGİME İNANIYORSA BİR KULÜP, OTURUP GÖRÜŞLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ

Erol Bulut, Fenerbahçe hakkında görüşlerini ise şu sözlerle anlattı: “Her takımda bazı şeyleri değiştirmeniz gerekir. Zaten yeni teknik direktör alınmasının en büyük nedeni bazı şeylerin iyi gitmemesinden dolayı, bazı şeylerin değişmesi gerektiğinden dolayı kulüpler teknik direktör arayışına giriyor. Buna yine kulüplerimiz karar verecek. Benim bilgime, çalıştırma sistemime inanıyorsa bir kulüp, oturup görüşlerimizi paylaşacağız. Alanyaspor başkanı ile yönetimi ile paylaştığımız gibi bundan sonra da bu şekilde olacak. Ona tabii ki başkan ve yönetim karar veriyor.

DEĞİŞMESİ GEREKEN BİR ŞEYLER VAR

Değişmesi gereken bir şeyler var. Futbolcuların dağılımı, yapılan transferler, bazı pozisyonlarda elde olmayan futbolcular var. Dağılım biraz eksik ve yanlış. Son 2 senede Fenerbahçe yeterince transfer yaptı. Kaç kişiden verim aldı? Hangi mevkilere futbolcu alıp hangileriyle yollarını ayırmalılar? Onu analiz etmeleri gerekiyor. Büyük takımlarda her zaman kupa isteği var, şampiyonluk var, Avrupa’ya gitme isteği var. Büyük takımın adı geçtiği zaman şampiyonluk ya da kupayla bağdaştırır. Oraya giden hoca da bunun bilincinde olacak.”

Okumaya devam et

Popular