Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Hakan Şükür’den Tayyip Erdoğan’a “Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu gibi bir cumhurbaşkanı ol” tavsiyesi

AKP’nin mal varlığına el koyduğu ve Türkiye’de hakkında yakalama kararı bulunan eski milli futbolcu Hakan Şükür, ABD’de geçimini Uber şoförlüğü yaparak kazandığını açıkladı. Tayyip Erdoğan’a da tavsiyede bulundu.

BOLD – Dünya kupalarında atılan en hızlı gol rekorunun sahibi Hakan Şükür, Alman gazetesi Welt am Sonntag’a konuştu. ABD’de açtığı kafeye bazı kişilerin gelip Dombra şarkısı çaldığını belirten Şükür, bunun ardından iş yerini kapatmak zorunda kaldı. 48 yaşındaki eski milli futbolcu, akıllı telefonlar üzerinden taşımacılık servisi veren Uber’de şoför olarak çalışmaya başladığını açıkladı.

Kendisine Mesut Özil ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafı sorulduğunda, Erdoğan’ın politik amaçları için futbolu da kullandığını söyleyen Şükür, Türkiye’de futbolun diğer birçok alan gibi özgür olmadığını vurguladı. Türkiye’deki hak ihlalleri karşısında spor camiasının sessiz kalmasını da medya baskısına bağladı.

DEMOKRASİYE DÖN ÇAĞRISI

Hakan Şükür, hakkındaki suçlamaları reddederken yasa dışı hiçbir iş yapmadığını vurguladı. “Devletin, hükumetin ya da milletin düşmanı değilim” dedi. Erdoğan’a “Demokrasiye, hukuka ve insan haklarına dön! Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu gibi bir cumhurbaşkanı ol” tavsiyesinde bulundu.

Eski AKP Milletvekili Hakan Şükür, 2015 yılında ABD’ye gitti. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret etmekten yargılandığı davada hakkında yakalama kararı çıkarılan Şükür’ün babası ise Sakarya’da devam eden davada yargılanıyor. Şükür’ün babasının mal varlığı da dondurulmuş durumda.

Politika

HDP Batman İl Başkanlığı’na polis baskını: Arama yapılıyor

HDP Batman İl Başkanlığı binasında polisler tarafından arama yapıldığı bildirildi. Aramaya HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran ve parti avukatlarının da eşlik ettiği kaydedildi.

BOLD – Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Başkanlığı binasına polis baskını düzenlendi. Polislerin arama yaptığı binada, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran ve avukatlar da bulunuyor.

HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran

Yaşananları sosyal medya hesabından duyuran HDP Batman il örgütü şu açıklamayı yaptı: “Değerli halkımız şu an il binamız polis tarafından basılmış durumda içeride arama devam ediyor… Partimize yapılan hukuksuz baskınları kınıyoruz!”

Okumaya devam et

Politika

CHP’li Banu Özdemir’e tahliye

İzmir’de, cami hoparlöründen ‘Çav Bella’ adlı marşın çalışması ile ilgili soruşturma kapsamında ilgili görüntüleri sosyal medyada paylaştığı için tutuklanan CHP’li Banu Özdemir tahliye edildi.

BOLD – Cumhuriyet Halk Partili Banu Özdemir’in tahliye haberini avukatı Süleyman Karadağ, sosyal medya hesabından şu mesajla duyurdu:

“Müvekkilim Banu Özdemir’in tensiple birlikte tahliyesine karar verildiğini öğrenmiş bulunmaktayım. Türkiye’de hakimler var!”

Erdoğan’dan Rönesans Grubu’na ‘bedel istemediler’ teşekkürü

Okumaya devam et

Politika

Özgür Özel’den ‘yargıda yandaş ataması’ önergesi

CHP Grup Başkanvekili Özel, son hakim ve savcı atamalarında akraba-yandaş kayırmacılığı yapıldığını söyledi. “Mülakatlarla yargı politize edilerek bir siyasi partinin güdümüne sokulmak isteniyor” dedi.

BOLD – Yargıda kadrolaşma ve akraba kayırmacılığı iddialarının incelenmesi için Meclis Araştırma Önergesi veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Hakimlik teminatı, saray rejiminin başındaki kişinin iki dudağı arasına sıkışmıştır” ifadelerini kullandı.

LİYAKAT YERİNE SADAKAT KONULMAKTADIR

Yargının politize edilerek bir siyasi partinin güdümüne sokulma çabalarının merkezine, hakimlik ve savcılık mülakatlarının yerleştirildiğini söyleyen Özel, “Mülakatlarla, liyakatli ve başarılı gençlerimiz elenmekte, iktidar partisine yakın aile ve çevrelerin işaret ettiği isimler hakimlik ve savcılık görevlerine getirilmekte, liyakat ilkesi yerine sadakat ilkesi konulmaktadır” tespitinde bulundu.

“Saldırılar artacak ama iktidarın tuzağına düşmeyeceğiz”

Okumaya devam et

Popular