Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK mağdurları eylemde: “Adımıza gelen havaleyi bile alamıyoruz”

Ankara’da oturma eylemi yapan KHK’lı Cemal Yıldırım’a destek veren tutuklu harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, iktidarın, zulümlerinin duyulmaması için kendilerini baskıyla susturmak istediğini söyledi.

BOLD – KHK mağduru Cemal Yıldırım’ın Ankara Sakarya Caddesi üzerinde düzenli olarak gerçekleştirdiği oturma eylemine bugün, tutuklu askeri öğrenci annesi Melek Çetinkaya ile bir başka KHK mağduru daha destek verdi. ‘Soykırıma Son’ yazılı dövizler taşıyan göstericilerden Cemal Yıldırım’ın yaptığı basın açıklaması sırasında polisten müdahale geldi.

BİR DİPLOMASIZ BİNLERCE DİPLOMALIYI ATTI

Basın açıklamasına devam eden Yıldırım, iktidarın KHK mağdurlarına yaptığı zulme kamu ve özel bankaların da katıldığını belirterek, ”Bize soykırım uygulanıyor. Adımıza gelen havaleleri bile alamıyoruz” dedi.

ASKERİ ÖĞRENCİDEN DARBECİ OLMAYACAĞINI HERKES BİLSİN

Yıldırım’ın basın açıklaması sırasında polis göstericilere müdahale etmek istedi. Polis müdahalesine tepki gösteren tutuklu harbiyeli annesi Melek Çetinkaya da, ”Bırakın bizi 19 yaşındaki harbiyeli öğrencilerin darbeci olmadığını anlatalım. Yaptıkları zulümler bilinmesin diye bizi susturmak istiyorlar. Eğer yaptığınız zulüm değilse bizi rahat bırakın. Halk bilsin. 19 yaşındaki askeri öğrencilerin darbeci olmadığını, 42 aydır cezaevinde yattıklarını herkes duysun. Bir diplomasız binlerce diplomalıyı kapının önüne koydu. Binlerce insan bunun için mi emek verdi dirsek çürüttü” diye konuştu.

POLİS GÖRÜNTÜ ALANLARLA TARTIŞTI

Çevrede güvenlik önlemi alan polisler çekim yapmak isteyen basın mensubu ve vatandaşlara da müdahale etmek istedi. Polis müdahalesinin anayasal haklarını ihlal ettiğini söyleyen vatandaşlar polisle tartıştı. Eylem basın açıklamalarının ardında sona erdi.

Aynı hastanedeki 2 çocuğun art arda ölümünde domuz gribi şüphesi

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

21 yeni can kaybı: Yaşamını yitirenlerin sayısı 4 bin 669 oldu

Türkiye’de son 24 saatte 878 kişiye daha koronavirüs tanısı kondu. Toplam vaka sayısı 169 bin 218’e çıktı. Can kaybı ise 4 bin 669’a yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vakalarına ilişkin Twitter’dan yaptığı açıklamada son 24 saatte 21 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. 878 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğunu, toplam vaka sayısının 169 bin 218’e ulaştığını kaydetti. Koca’nın verdiği bilgiye göre toplam can kaybı 4 bin 669 oldu.

Koca, şu açıklamayı yaptı: “Toplam vakaların yüzde 80’i iyileşti. Yeni iyileşen hasta sayımız 2.000’e yakın. Pozitif tanı konan hastaların büyük kısmı hastalığı belirtisiz ve evde geçiriyor. 81 ilimizde COVID-19 sebebiyle dün yatan hasta yatan sayısı 41. Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur.”

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Hamile kadınlar tutuklandı: 3 çocuk annesiz babasız kaldı

Dün gözaltına alınan hamile kadınlar Sehat Sarı ve Ümmiye Kara eşleriyle birlikte tutuklandı. Üç yıl önce 3 aylık bebeğini düşüren Sehat Sarı’nın düşük riski bulunuyor.

BOLD ÖZEL – Hamile kadınlar, çekirdek aileler hep birlikte tutuklanmaya devam ediyor. Ankara’da dün sabah yapılan baskınlarda birçok ev hanımı ve 2 hamile kadın gözaltına alınmıştı. 5 aylık hamile Sehat Sarı ile 7 aylık hamile Ümmiye Kara bugün eşleriyle birlikte tutuklandı. Anne-baba tutuklu ailelere böylece iki aile daha eklendi. Sehat Sarı (28) ve eşi Samet Sarı (29) çiftinin 1 yaşındaki Mustafa Vedat adlı oğulları, Kara çiftinin ise 1 kız, 1 erkek çocukları bir anda hem annesiz hem babasız kaldı.

Cemaat soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan Sarı çifti, Ankara Sulh Ceza Mahkemesinde saat 15.00’te görülen duruşmadan sonra tutuklanıp Aksaray Cezaevine gönderildi. 5 yıllık evli olan Sehat Sarı kimya, eşi ise beden eğitim öğretmeniydi. Üç yıl önce 3 aylık bebeğini kaybeden Sehat Sarı’nın düşük riski bulunuyor. Daha önce tutuklanan hamile kadınlardan bazıları cezaevinde bebeğini kaybetmişti.

Gözaltına alınanlar arasında bulunan 6 aylık bir bebeği ve 3 yaşında oğlu olan Bircan Erdem dün akşam üzeri serbest bırakıldı. Yine gözaltına alınanlar arasında bulunan 16 aylık bir kız çocuğu sahibi olan Özlem Ağsak da serbest bırakıldı.

Sarı çiftinin 1 yaşındaki oğulları Mustafa Vedat babaannesine kaldı.

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan: Ekonominin çarkları yeniden tam güç dönmeye başladı 

Ekonominin çarklarını yeniden tam güç dönmeye başladığını öne süren AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hayatı hızla her alanda normal ritmine kavuşturmak için sokağa çıkma yasağını iptal ettiklerini belirtti.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonominin çarklarının yeniden tam güç dönmeye başladığını öne sürdü. Türkiye’yi hizmet siyasetinde yarışılan bir iklime taşıdıklarını belirten Edoğan, yasağı iptal ederek vatandaşların rahat rahat sokağa çıkmasının yolunu açtıklarını kaydetti.

RAHAT RAHAT SOKAĞA ÇIKMANIN YOLUNU AÇTIK

Video konferans yoluyla, yapımı devam eden Yusufeli Barajı için üç milyonuncu beton dökme törenine katılan Erdoğan, törende yaptığı konuşmada sokağa çıkma yasağının kaldırılmasına ilişkin verdiği talimatı hatırlattı. Ekonominin çarkları yeniden tam güç dönmeye başladığını belirten Erdoğan, “Hayatı hızla her alanda normal ritmine kavuşturuyoruz. Onun için cumartesi pazar günlerini kısıtlama noktasında serbest olarak ilan ettik. Vatandaşlarımızın rahat rahat sokağa çıkmasının yolunu açtık” dedi.

7 YILDA KENDİNİ FİNANSE EDECEK

Türkiye’yi hizmet siyasetinde yarışılan bir iklime taşıdıklarını belirten Erdoğan, “Çanakkale’de dünyanın en büyüklerinden biri olarak köprümüzün kulesinin son bloğunu yerleştirdik. GAP’ın en büyük projelerinden Ilısu Barajı’nı tamamlamak da bize nasip oldu. Bugün de Yusufeli Barajı’nın açılışını yaşıyoruz. Yusufeli Barajı ekonomimize yıllık 1.5 milyar lira katkı sağlayacak. Proje 7 yılda kendini finanse edecek, böyle bir özelliği de var. Yatırım olarak rantabl bir proje” dedi.

“Yeri olmamakla birlikte ‘mutlaka aleni idam edilmeleri’ gerekiyor”

Okumaya devam et

Popular