Bizimle iletişime geçiniz

Televizyon- Dizi

Netflix’ten tartışılacak Osmanlı dizisi: Rise of Empires: Ottoman

Televizyon- Dizi

O sahneden rahatsız oldular! Babil’e KHK soruşturması

Okumaya devam et

Kültür

Babil’in yapımcısı yalanladı ama Star’ın genel müdürü görevden alındı

Babil dizisinin yapımcısı Ay Yapım, dizinin içeriğiyle ilgili sorun yaşadıkları iddialarını yalanlarken, Medyaradar dizi yüzünden, Star Genel Müdürünün işinden olduğunu yazdı.

BOLD – KHK göndermesi ile yayınlandığı gün gündemi sarsan Star’ın yeni dizi Babil hakkında soruşturma açıldığına dair iddialar Ay Yapım’ın avukatları tarafından yapılan açıklama ile yalanlandı.

BİR AKADEMİSYENİN HİKAYESİNDEN İBARET

Ay Yapım’ın avukatlarıyla görüşen Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Seyhan Avşar, “Babil dizisine yönelik soruşturma açıldığı iddialarına yönelik yapım şirketinin avukatıyla konuştum. Soruşturma açıldığına yönelik kendilerine iletilen herhangi bir bilgi olmadığını söyledi.” dedi.

Babil dizisinin rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesini anlattığını belirten avukat, ‘Zaman zaman bazı kişiler yeni başlayan projeler hakkında olmadık şeyler ortaya atıyorlar. Bizler de bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Babil dizisi bir akademisyenin hikayesinden ibaret’ dedi” diye konuştu.

AYNI GÜN YOLLAR AYRILDI

Yapılan açıklama ile yapım şirketi içerikle ilgili bir sorun yaşanmadığını vurgulasa da Medyaradar haber sitesi yazarı Murat Tolga Şen’den konuyla ilgili bir iddia daha geldi. İlk bölümün ardından kanalda yaşananları kaleme alan Şen, ”Dizi yayınlandıktan 3 gün sonra ki, aslında araya hafta sonu girmesinden sebep, ilk bölümden sonraki ilk iş gününde, hakkında soruşturma açıldığı iddiasıyla aynı gün, 2018 yılının Nisan ayında Star TV Genel Müdürü olarak göreve başlayan Çağatay Önal ile yollar ayrıldı” ifadelerini kullandı.

YENİ GENEL MÜDÜR DE ATANDI

Şen ayrıca, Önal’dan boşalan koltuğa Doğuş Yayın Grubu İçerikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve NTV Genel Müdürü Nermin Yurteri’nin getirilmesinin de görevden almanın diziyle bağlantılı olduğuna kanıt olduğunu öne sürdü.

Babil’e soruşturma iddiası: Yeni Akit hedef göstermişti

Halit Ergenç’in KHK isyanı reyting rekoru kırdı: Havuz medyasından Babil’e övgü

AİHM Türkiye aleyhine başvurularda Erdoğan ile istişareli sipariş kararlar alıyor

Okumaya devam et

Kültür

Netflıx David Lynch’in kısa filmini yayınladı

Netflix, usta yönetmen David Lynch’in 74’üncü yaşını yönetmenin aynı zamanda rol de aldığı “What Did Jack Do?” isimli kısa metrajı yayınlayarak kutladı.

BOLD- Bilinçaltımızla oynamaya bayılan usta yönetmen David Lynch; Eraserhead, The Elephant Man, Blue Velvet, Mulholland Dr. gibi her biri kült mertebesine ulaşmış filmlerinin yanı sıra kısa metrajlarıyla da dikkat çekiyor. Netflix, bu kısa filmlerden “What Did Jack Do?”yu izleyicilerinin beğenisine sundu.

DEDEKTİF LYNCH BİR MAYMUNU SORGULARSA

Lynch’in hem yönetip hem rol aldığı 17 dakikalık kısa film, 2016 yılında çekildi ve 2018’de bazı festivallerde gösterildi. Cinayet zanlısı bir maymunun bir dedektif tarafından 17 dakika boyunca sorgulanmasını anlatan film, Lynch sineması hakkında da ipuçları veriyor. Filmden tadımlık bir bölümü şuraya bırakalım…

Okumaya devam et

Popular