Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Acil sezaryen ameliyatını öfkeli kocanın kırdığı burunla yaptı

Osmaniye Devlet Hastanesinde, kanama geçiren hamile bir kadını sezaryene hazırlayan doktor, kendisine saldıran öfkeli kocanın kırdığı burunla ameliyata girmek zorunda kaldı.

BOLD – Osmaniye Devlet Hastanesinde dün akşam ilginç bir olay yaşandı. Kanama geçiren hamile bir kadın, eşi M.B tarafından hastanenin doğumhane servisine getirildi. İlk müdahaleyi yapan Opr. Dr. Gökhan Gönen, hamile kadının acil sezaryene alınması gerektiğini söyledi. Gönen sezaryen için, M.B’den kayıt yaptırmasını da istedi. Tedavi sırasında eşinin yanında bulunmak istediğini belirten M.B ile doktor arasında tartışma çıktı. Doktor Gönen, diğer hastaların mahremiyeti açısından buna izin veremeyeceğini söyledi. Duruma sinirlenen M.B, tartıştığı doktoru darp ederek burnunu kırdı.

AMELİYATTAN SONRA TEDAVİ OLDU

Burnu kıran doktor, yaralı halde kanama geçiren kadına müdahale etti. Başarılı ameliyat sonrası Gönen, burnu için meslektaşlarına muayene oldu.

ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Eşine müdahale eden Gönen’in burnunu kıran saldırgan M.B. ise, polis ekiplerince gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüpheli, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

SALDIRIYI ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIK

Konuyla ilgili Osmaniye İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz da bir açıklama yaparak “Hekime fiziksel şiddet uygulanmış, masa üzerindeki büro malzemeleri fırlatılmıştır. Fiziksel şiddete maruz kalan hekim tarafından, fiziksel şiddet uygulayan hasta yakının eşinin muayene işlemi gerçekleştirilmiş ve önerilerde bulunulmuştur. Fiziksel şiddete maruz kalmasına rağmen acil olan sezaryen doğum da ilgili hekim tarafından gerçekleştirilmiştir” dedi.

Gönen’e yapılan saldırıyı üzüntüyle karşıladıklarını söyleyen Öznavruz, “Çok daha vahim sonuçlar doğurabilecek bu olay sonrası hastanede tedavi altına alınan meslektaşımıza acil şifalar diliyor, sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddet olayını kınıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. İnsana insan olduğu için değer verilmesi, saygı duyulması, Sağlık çalışanlarına ve toplumda yaşanan şiddetin hiçbir türüne geçit verilmemesi hususunda siz basın mensupları vasıtasıyla halkımızın her bir bireyinden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Gülistan’ın kaybolduğu gün kaydedilen görüntüler ortaya çıktı

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Can kaybı 25 oldu: Elazığ’da enkaz altından 3 cenaze daha çıkarıldı

Elazığ Sivrice merkezli depremde yıkılan Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki apartmanlardan birinin enkazında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Bu cenazelerle ölü sayısının 25’e yükseldiği bildirildi.

BOLD – Mustafa Paşa Mahallesi’nde deprem nedeniyle yıkılan birbirlerine 50 metre mesafedeki 2 apartmanın enkazında arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

AFAD, Jandarma Arama Kurtarma, UMKE ve itfaiye ekiplerince yürütülen çalışmalarda, bir apartmanın enkazında saat 17.30 sıralarında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Enkaz altında çıkarılan ve henüz kimlikleri belirlenemeyenlerin cansız bedenler, otopsi için hastane morguna götürüldü.

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

Okumaya devam et

Gündem

Depremzedelerle mutluluk röportajı: “Çadırı aldınız, soba yanıyor, çayınızı demlediniz, mutlusunuz değil mi?”

CNN Türk televizyonunun canlı yayınında Elazığ depremiyle ilgili son dakika gelişmelerini aktaran DHA muhabirinin, mutluluk vurgusu ‘pes artık’ dedirtti.

BOLD – Elazığ depremi tüm ülkeyi yasa boğarken Demirören Grubu’nun haber kanalı CNN Türk’ün “çadırda mutluluk” haberi akıllara durgunluk verdi.

Çadırda depremzedelerin çok mutlu olduğunu söyleyen DHA muhabiri, çocukların da huzur içinde uyuduklarını aktardı. Muhabirin ‘mutluluk’ ısrarına depremzede vatandaşlar da aynı heyecanla karşılık verdi.

Bulundukları durumdan çok mutlu olduklarını anlatan vatandaşlar, devlete ve Erdoğan’a teşekkür etti.

Okumaya devam et

Gündem

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

22 kişinin yaşamını yitirdiği Elazığ merkezli 6.6 büyüklüğündeki depremin yer altındaki ses kaydı ortaya çıktı.

BOLD – Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.6’lık deprem bölgede geniş bir alanda hissedildi. Daha sonra ABD’nin başkenti Washington merkezli çok sayıda üniversitenin konsorsiyumu ile oluşan Sismoloji İçin Anonim Araştırma Kurumları (IRIS), depremin yer altındaki ses kaydını resmi web sitesinde paylaştı.

Okumaya devam et

Popular