Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

İran, Ukrayna uçağının düşürülmesi videosunu çeken kişiyi tutukladı

İran’ın düşürdüğü Ukrayna yolcu uçağının füze ile vurulma anının görüntülerini çeken kişi tutuklandı. Görüntüleri kamuoyuyla paylaşan gazeteci ise, kaynağının güvende olduğunu ve yanlış kişinin tutuklandığını duyurdu.

BOLD – İran basınında yer alan haberlere göre, Devrim Muhafızları videoyu çekip sosyal medyaya yüklediği gerekçesiyle bir kişiyi tutukladı. Tutuklanan kişinin ulusal güvenliğe aykırı hareket etmek suçlamasıyla yargılanması bekleniyor.

Ancak Londra’da bulunan ve videoyu sosyal medyada ilk paylaşan kişi olan İranlı gazeteci Nariman Garib, kaynağının güvende olduğunu belirterek, Devrim Muhafızları’nın yanlış kişiyi tutukladıklarını söyledi.

İRAN KABUL ETTİ

Geçen hafta içerisinde Ukrayna Hava Yolları’nın PS752 sefer sayılı Tahran-Kiev uçuşunu gerçekleştiren Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı kalkışın hemen ardından düşmüştü. Uçaktaki 176 kişiden kurtulan olmamıştı.

İran, önce uçağın teknik arıza nedeniyle düştüğünü açıkladı ancak daha sonra uçağı füzeyle yanlışlıkla vurduğunu kabul etti.

Ukrayna uçağını vuran İran füzeleri böyle göndermiş

Dünya

Koronavirüs korkusu Çin’de öfkeye dönüştü

Salgın merkezi Wuhan’da çalıştıktan sonra memleketi Guanghan şehrine dönen Çinlinin aniden ateşi çıkınca yaşadığı mahalle karıştı. Komşularının rahatça çevrede dolaşıp sonra hastalanması mahalle sakinlerinin öfkelenmesine yol açtı.

BOLD – Çin’in Sichuan eyaleti, Guanghan şehrinde çekilen bir video koronavirüs korkusunun şiddet boyutuna evrilmeye başladığını gözler önüne serdi.

CAMLARI KIRDILAR POLİS ENGELLEMEKTE YETERSİZ KALDI

Videoda öfkeli ağzı maskeli kalabalığın bir binanın önünde toplandığı, polisin de onları uzaklaştırmaya çalıştığı görülüyor. Ancak öfkeli kalabalıktan birileri binanın camlarını kırıyor.

ÇALIŞMAYA GİTMİŞ KİMSEYE HABER VERMEMİŞ

Videodaki topluluğun kızgınlık kızgınlık sebebi ise şöyle: Guanghanlı bir adam koronavirüs salgın merkezi Wuhan’a çalışmaya gidiyor. Sonra kendi şehrine geri dönüyor. Ancak her hangi bir önlem alınmadan etrafta rahatça dolaşıyor. Sonrasında aniden ateşi çıkıyor. Durumu öğrenen komşular da buna öfkeleniyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nden acil Koronavirüs toplantısı!

 

Okumaya devam et

Dünya

Dünya Sağlık Örgütü’nden acil Koronavirüs toplantısı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin’de ortaya çıkan Koronavirüs ile ilgili acil olarak yarın toplanma kararı aldı. Örgütten yapılan açıklamaya göre “Koronovirüs 15 ülkeye yayıldı ancak tüm dünya alarmda olmalı”.

BOLD-Çin’de ortaya çıkan koronavirüs ile ilgili DSÖ, yarın acil olarak toplanma kararı aldı. Dünya Sağlık Örgütü lideri Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni Koronavirüs salgınının ne derece bir küresel bir tehdit oluşturduğunu değerlendirmek üzere yarın acil durum komitesinin bir araya geleceğini açıkladı.

Direktör Twitter hesabından yaptığı art arda paylaşımlarla toplantıyı duyurdu. Ghebreyesus, koronovirüsle ilgili “Daha fazla küresel yayılma potansiyeli olduğu için komiteyi toplanmaya çağırdım” ifadesini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, virüs 15 ülkeye yayıldı ancak tüm dünya alarmda olmalı.

Skandal iddia: Bakanlık hastalara ucuz ilaç dayatıyor

Okumaya devam et

Dünya

Gazze, Trump’ın barış planına karşı genel greve gitti

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘tepki çeken’ barış planını protesto etmek amacıyla Gazze Şeridi’nde genel greve gidildi. Grev nedeniyle kent esnafı kepenk kapattı.

BOLD – Gazze Şeridi’nde halk Donald Trump’ın barış planını protesto etmek amacıyla genel greve gitti. Grev nedeniyle kent esnafı kepenk kapattı.

İsrail güçleri ise Filistin’in değişik bölgelerinde barış planını protesto eden göstericilere müdahalesi sert şekilde müdahale etti.

Askerler, Beytüllahim, Ürdün Vadisi ve El-Halil başta olmak üzere Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde toplanan Filistinli protestoculara göz yaşartıcı gazın yanı sıra plastik ve gerçek mermilerle müdahale etti. Gösterilerde 2’si gerçek mermiyle olmak üzere 3 Filistinlinin yaralandı.

Trump ‘Yüzyılın Anlaşması’nı duyurdu: Kudüs, İsrail’in başkenti olarak kalacak!

Okumaya devam et

Popular