Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP milletvekilinin ‘ithalat lobisi” isyanı

AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı uygulanan tarım politikasına isyan etti. Tarım Bakanlığında ithalat lobisi bulunduğunu öne sürdü. Posacı, bu lobinin önüne bir türlü geçemediklerini kaydetti. Tarım Kredi Kooperatiflerinin de faizde tefecilerle yarıştığını vurguladı.

BOLD – AKP Konya Milletvekili Orhan Erdem’den sonra Aydın Milletvekili Rıza Posacı da uygulanan tarım politikasına isyan etti. Posacı, “Tarım Bakanlığında ithalat lobisi var, bu lobinin önüne bir türlü geçemiyoruz” dedi.

YAPILAN İTHALATTAN AŞIRI DERECEDE RAHATSIZIZ

Milli Gazete’den Sadettin İnan’ın haberine göre, AKP Konya Milletvekili Orhan Erdem, geçen günlerde yaptığı, “Çiftçimiz 5 yıldır geri gidiyor” açıklaması ile uygulanan tarım politikasına itiraz etmişti. Bu açıklama gündemdeki sıcaklığını korurken, bu sefer de TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı tarım politikalarına tepki gösterdi. Çiftçi TV’de, ‘Tarımda Bir Umut’ programında Galip Umut Özdil’in konuğu olan Posacı, kendisinin de bir çiftçi olduğunu belirterek, tarım ve hayvancılıkta yapılan ithalattan aşırı derecede rahatsız olduğunu kaydetti.

10 SENEDE BİR KRİZ YAŞANIYOR

İthalatın çözüm olmadığını belirten Posacı, “Sütte sıkıntı kalmadı gibi ancak ette sıkıntılar devam ediyor. Tarım Bakanı geldiği günden beri bunu söylüyorum. İthalat bu işin çözümü değil. Üretime destek olmak zorundayız. 10 senede bir kriz yaşanıyor, ahırlar boşalıyor. Kaynaklar boşa gidiyor” dedi.

TARIM KREDİ FAİZDE TEFECİLERLE YARIŞIYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri’nde uygulanan yüksek faizden de dert yanan Posacı, bir çiftçi olarak Tarım Kredi Kooperatifleri’nden alışverişi durdurduklarını söyledi. Tarım Kredi Kooperatifleri’nin, uyguladığı faizle özel bankalarla yarışır hale geldiğinin altını çizen Posacı, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin tabiri caizse tefeci ile yarışır hale geldiğini, bunu da bir ziyaretinde Tarım Kredi Kooperatifleri genel müdürüne söylediğini anlattı.

Bir dostluk hikâyesi; 15 Temmuz’dan sonra her şeyini kaybetti, şimdi SpaceX’ye parça üretiyor!

Politika

İdlib faciasının ardından konuştu: “İlk atış sonrası uyarı yapılmasına rağmen saldırı sürdü”

Suriye’nin İdlib bölgesinde 33 Mehmetçik’in hava saldırısı sonrası şehit olmasının ardından Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ilk kez konuştu: “İlk atış sonrası uyarı yapılmasına rağmen saldırı sürdü.”

BOLD – Hulusi Akar, 33 askerin Suriye’de şehit olmasının ardından ilk açıklamasını yaptı. Akar şunları dile getirdi: “Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Atışlar sonucu 5 helikopter, 23 tank, 23 top ve obüs, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 309 rejim askeri etkisiz hale getirildi. Birliklerimizin bulunduğu yerler önceden Rusya’nın sahadaki yetkilileri ile koordine edilmesine rağmen bu saldırı gerçekleştirilmiştir. İlk atış sonrası uyarı yapılmasına rağmen saldırı sürmüştür.”

Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları Suriye sınırında

 

Okumaya devam et

Politika

Tayyip Erdoğan’dan şehitler için ses yok

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İdlib’de verilen şehitlerle ilgili başsağlığı mesajı dahil hiçbir paylaşımda bulunmadı.

BOLD – Suriye’de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybeden onlarca şehitle ilgili AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sessizliğini koruyor.

Teamül dışına çıkılarak şehit sayısı Hatay Valisi’ne açıklattırılırken, Saray cephesi sessiz. Tayyip Erdoğan’ın 14 milyon takipçili Twitter hesabı, Kandil mesajından sonra sustu. Şehitler için başsağlığı dilenmezken, son durumla ilgili resmi bir açıklama da yapılmadı.

Türkiye kapıları açınca yüzlerce göçmen Yunanistan’a doğru yürüyüşe geçti

Okumaya devam et

Politika

İyi Partili Ağıralioğlu İdlib’deki saldırıyı bir gün önceden Hulusi Akar’a ilettiğini açıkladı

Yavuz Ağıralioğlu, askerlerin İdlib’de lojistik alamayacak kadar sıkıştığı bilgisinin kendisine geldiğini ve bunu Bakan Hulusi Akar’a ilettiğini açıkladı.

BOLD – İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, saldırıdan bir gün önce kendisine Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgede sıkıştığı haberinin geldiğini ve bunu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ilettiklerini söyledi.

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, kendisine İdlib’te Mehmetcik’in sıkıştığı bilgisi geldiğini belirterek, “Çocukların bölgede vurulmaktan korktukları ve bize lojistik olarak ulaşmalarının mümkün olmadıkları kadar sıkıştıkları bilgisi dün geldi ve bunu Savunma Bakanı’na ilettim” dedi.

DEMEK Kİ BİR HAVA SALDIRISI BEKLENİYORDU

İdlib’te yaşanan saldırının ardından Habertürk TV canlı yayınına katılan İyi Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, saldırıdan bir gün önce TSK askerlerinin bölgede sıkıştığını Milli Savunma Bakanı Akar’a ilettiklerini açıkladı. Ağıralioğlu, TSK’nın saldırıyı ön görecek askeri yeterliliğe sahip olduğunu belirterek, “Bana dün gelen bir bilgi de çocukların bölgede vurulmaktan korktukları ve bize lojistik olarak ulaşmalarının mümkün olmadıkları kadar sıkıştıkları bilgisi dün geldi ve bunu Savunma Bakanı’na ilettim. Bir hava saldırısı bekleniyordu demek ki. Hava kuvvetlerimizin buna dair bilgisinin olması gerekirdi” dedi.

İdlib’te acı tablo TSK’ya saldırı 29 asker şehit!

Okumaya devam et

Popular