Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gizli tanık Fuat Uğur’a dokununca

Adli suçluların “gizli tanık” yapılması uygulaması Türkiye Gazetesi yazarı Uğur’a dokundu. Uğur ismi gizli tanıkla Karlov Suikasti dosyasına girince isyan etti.

BOLD – Adli suçluların politik davalarda gizli tanık yapılması uygulaması son yıllarda yaygın olarak kullanılıyor. Selahattin Demirtaş’tan Cemaat davalarına kadar pekçok davada yüzlerce bu şekilde gizli tanık var.

Yandaş medya bu gizli tanıkların söylediklerini manşetlere çekerken bu kez bir gizli tanığın hedefinde Tayyip Erdoğan’ın güçlü savunucularından Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur vardı.

Karısını bıçaklamaktan cezaevine giren, şartlı serbest bırakılıp tekrar suç işleyince tekrar cezaevine konan, denetimli serbest bırakıldıktan sonra yeniden tutuklanıp cezaevine konan Umut Asma isimli kişi, gizli tanık sıfatıyla ifade verdi. Asma, Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur’un suikastle öldürülen Rus Büyükelçi Andey Karlov suikastinin infaz emrini veren kişi olduğunu belirtti. Gizli tanık, Fuat Uğur’un bunu şifreli biçimde yaptığını söyledi.

Fuat Uğur “Böyle bir şerefsizliği ve rezilliği hayatımda görmedim” başlıklı yazısında duruma sert tepki gösterdi. Umut Asma’nın suç geçmişini uzun uzun anlatıp “yaratık” ifadesini kullanan Fuat Uğur yazısına şöyle devam etti:

“Bu yaratık tutmuş Karlov suikastı için GİZLİ TANIK olmuş. Cezaevine gelen Türkiye gazetesindeki yazılarımdan ‘şifreli mesajlar’ verdiğimi anlamış. Ciddi ciddi Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne gidip ifade vermiş, Başsavcılık ifadesini almış, sonra da mahkemeye çıkmış tanık olarak dinlenmiş. Aynen şöyle diyor mahkemede:

‘Bu gazeteleri inceleyerek, bu şifreleri çözmeye çalıştım ve başarılı oldum. Fuat Uğur isimli kişinin köşe yazılarından Ankara’da Ruslara karşı bir saldırı olacağını anladım. Bunu arkadaşıma da bahsettim. Birkaç gün sonra Rus Büyükelçisi öldürüldü. Bu konu ile ilgili çeşitli ihbarlarda bulundum, terör şubede ifadem alındı’

Mahkeme heyeti de bunu akıl sağlığı yerinde mi yoksa birileri bunu ayarladı mı diye düşünmeden ciddiye alıp dinliyor, kayıtlara geçiriyor.”

“GİZLİ TANIKLAR BÖYLEYSE”

Uğur yazısına şöyle devam etti:

“Tarafıma itibar suikastı yapmalarını tabii ki bekleyebilirdim de karısını bıçaklayan bir müptezeli ciddiye alıp tanık diye dinleyecek mahkeme heyetinin olacağı kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.

Eğer böylesine meczuplar çıkıp GİZLİ TANIK diye konuşacaksa başka birileri de çıkıp gizli tanık olmak istediğini söyler ve çeşitli yazarlara siyasetçilere itibar suikastı yapar durur. Bunun sonu yok.
Mahkeme başkanı sormuyor bile ‘Nasıl bir şifreli mesaj vermiş? Belge dediğin nerede, bilgi dediğin nerede?’ diye. Adam mahkemeye elinde belge ve bilgi olduğunu söyleyip başvuruyor, adımı lekeliyor ve kimse de hesap sormuyor. Bu kadar mı izandan yoksun herkes?
Yuh yahu yuh! Bu rezilliğin, kepazeliğin hesabı derhâl verilmeli.”

Gündem

Türkiye’de 122 bin 500 kişi karantina altında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs salgını kapsamında 180 ayrı yerleşim yerinde toplam 122 bin 500 kişinin karantina altında olduğunu açıkladı.

BOLD-Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de uygulanan karantina uygulamalarından bahseden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, videokonferansla katıldığı bir canlı yayında, “Şu anda 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, yurtlardakilerle birlikte 138 bin karantinada olan var” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs önlemleriyle ilgili konuşan Bakan Soylu, “Büyükşehirlerde hayat hafta içi yüzde 85-90 oranında tam anlamıyla kendisini evine çekmiş durumda. 26 bin kişiye adli ve idari ceza kesildi. Şu anda 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, yurtlardakilerle 138 bin karantinada olan var” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu ayrıca, şu anda günlük 10 milyon maske üretilerek dağıtıldığını, yakın zamanda bu sayının 20 milyon ve üzerine çıkacağını aktardı.

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 96 artarak toplamda 908’e çıktı!

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 96 artarak toplamda 908’e çıktı!

Koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 96 kişi daha hayatını kaybetti. Türkiye’de virüs nedenli vefat eden sayısı 908’e çıktı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde yaşanan gelişmeleri paylaştı. 28 bin 578 kişiye test uygulandığı ve bu uygulamadan 4 bin 56 kişinin sonuçlarının pozitif çıktığı vurgulandı.

Türkiye’de toplam vaka sayısı son açıklama ile 42 bin 282 kişiye çıktı. Son 24 saat içerisinde 296 kişinin iyileştiği ve taburcu olduğu belirtilen açıklamada toplam iyileşen kişi sayısı 2 bin 142 kişiye çıktı.

Koronavirüs Günlüğü: Dünyadaki vaka sayısı 1,5 milyonu geçti

Okumaya devam et

Gündem

Karantinadakilerin GSM takibi başladı: İlk mesajlar atıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı Pandemi İzolasyon Takip Sistemi hayata geçti. TRT Haber’in son dakika haberinde vatandaşlara atılan mesajlardan bir ekran görüntüsü paylaşıldı.

BOLD – Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çalışmaları kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurusunu yaptığı Pandemi İzolasyon Takip Sistemi faaliyete geçti.

TRT Haber, geçtiği son dakika haberinde kimi vatandaşlara gönderilen mesajların ekran görüntüsünü paylaştı.

Proje, kanuni yetki çerçevesinde gerekli izinler alınarak Sağlık Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı ve GSM operatörlerinin iş birliğiyle uygulamaya alındı.

YAYILIMI ÖNLEYİCİ ANALİZLER YAPILMASI PLANLANIYOR

Proje kapsamında pozitif vakaların, kendilerinin, yakınlarının ve bütün toplumun sağlığı için gerekli izolasyon kuralına uyup uymadıklarının takibi planlanıyor. Böylelikle karantinadakilerin ve bölgelerin hareketliliği gözlemlenebilecek, yayılımı önleyici analizler yapılabilecek.

Karantinadan kaçanlar, GSM ile takip edilecek

Okumaya devam et

Popular