Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Tayland’dan Almanya’ya giden dev yolcu uçağı İstanbul’a acil iniş yaptı

Tayland’ın THAI Havayolları’na ait dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380 tipi uçak, 60 yaşındaki Alman yolcunun aniden rahatsızlanması nedeniyle İstanbul Havalimanı’na acil iniş yaptı.

BOLD – İstanbul Havalimanı, dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380’i ağırladı. Tayland’ın THAI Havayolları’na ait uçak, hasta yolcu nedeniyle İstanbul’a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Tayland’ın başkenti Bangkok’tan havalanarak Almanya’nın Frankfurt kentine giden uçak, İstanbul hava sahası üzerinde iken 60 yaşındaki Alman yolcu aniden rahatsızlandı. Bunun üzerine uçağın pilotu Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçerek İstanbul Havalimanı’na iniş için izin istedi.

Uçak saat 05.30’da havalimanına iniş yaptı. Hasta yolcu, hemen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

İntihar eden arkeologdan mektup: “Ben yapmadım! Her yerde kameralar var, izleyince göreceksiniz”

Gündem

Cezaevinde bir ölüm daha: Koğuştaki yatağında cansız bedenini buldular

Bir hasta tutuklu daha cezaevinde hayatını kaybetti. Kahramanmaraş Cezaevinde tutuklu olan Ümit Erdinç, bu sabah yatağında ölü bulundu. Erdinç’in ölüm nedeni kalp krizi.

BOLD – Kahramanmaraş Cezaevinde tutuklu bulunan şeker hastası Ümit Erdinç bu sabah kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Yatağında ölü bulunan Erdinç 37 yaşındaydı. Tutuklu hastanın ölüm haberini HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

CENAZESİ AİLESİNE VERİLDİ

Gergerlioğlu, “Kahramanmaraş Cezaevinde bir mahpus öldü. Mahkum bu  sabah yatağında ölü bulundu. Şeker hastasıymış. Cenaze aileye verildi. Adı Ümit Erdinç (37). Kalp krizi diye açıklama yapmışlar.” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Yardımların tek merkezden dağıtıldığı PTT önlerindeki izdiham tehlike saçıyor

İhtiyaç sahiplerine verilecek bin liranın sadece PTT merkezlerinden dağıltılması büyükşehirlerde özellikle de koronavirüs vakalarının yüzde 60’ının görüldüğü İstanbul’da salgına davetiye çıkarıyor.

BOLD – Hükumetin koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere biner lira dağıtma kararı almıştı. PTT’nin ihtiyaç sahiplerine bu paraları tek bir merkezden dağıtmaya çalışması İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropollerde izdihama neden oldu. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı para çekme kuyruklarında adeta salgına davetiye çıkarıldı.

 

POLİSİN ÇABASI YETMEDİ

Özellikle de Türkiye’deki koronavirüs vakalarının yüzde 60’ının görüldüğü İstanbul’da, para dağıtan Esenyurt PTT binası önünde binlerce insan hiçbir önlem almadan sıraya geçti. Zabıta ve polis önlem almaya çalışsa da kalabalığa söz geçiremedi. Binlerce ihtiyaç sahibi sıralardan ayrılmadan dip dibe bekledi.

Koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden hocaların hocası için saygı duruşu

Okumaya devam et

Gündem

Dört tıp profesörü koronavirüs nedeniyle yaşama veda etti

Türkiye’de ilk koranavirüs tanısı konulan hastayı muayene eden İstanbul Çapa Tıp Fakültesinde bir hafta içinde 3, Cerrahpaşa’da 1 doktor hayatını kaybetti.

BOLD – Koronavirüsü salgınının Türkiye’de başladığı günden bugüne İstanbul Çapa Tıp Fakültesinden 3, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1 profesör koronadan öldü. Çapa’dan Prof. Dr Fevzi Aksoy, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu ve Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu ölürken, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi ve patoloji uzmanı Prof. Dr. Feriha Öz hayatını kaybetti.

BİR DOKTOR DA YOĞUN BAKIMDA

Çapa’dan bir doktor ise yoğun bakımda bulunuyor. İnfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Murat Dilmener makinaya bağlı yaşam mücadelesi veriyor. Dün akşam CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katılan İç Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan “Diğer doktorlarımızdan da çok kayıp var” dedi.

GEOTHE ENSTİTÜSÜNÜN KURUCULARI ARASINDAYDI

Fevzi Aksoy

29 Mart 2020’de hayatını kaybeden Fevzi Aksoy 90 yaşındaydı. Goethe Enstitüsü kurucularından olan Aksoy, bir dönem Alman Hastanesi Yönetim Kurulu başkanlığı yaptı. Alman ve Avusturya hükümetleri tarafından sağlık alanındaki hizmetlerinden dolayı devlet üstün nişanına layık görüldü. Fevzi Aksoy, Milliyet gazetesinin spor yazarları arasındaydı. Prof. Dr. Aksoy’un eşinin ve kızının da koronavirüs tedavisi gördüğü ileri sürülmüştü.

VİRÜSE YAKALANAN İLK DOKTORDU

Cemil Taşçıoğlu

Türkiye’de virüse yakalanan ilk sağlık çalışanı olan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu (68) dün hayatını kaybeti. Dahiliye doktoru Taşçıoğlu, ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleriyle 16 Mart 2020’de İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine yatırıldı. 15 gündür korona tedavisi görüyordu.

Ölmeden önce hakkında birçok kez ölüm haberi yayılan Cemil Taşçıoğlu, Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın da hocasıydı. Öğrencileri ve meslektaşları tarafından çok sevilen Cemil Taşçıoğlu’nu Türkiye’nin her yerinden hekimler ve sağlık çalışanları 1 dakikalık saygı duruşuyla andı.

İSTANBUL’DAKİ İLK BÖBREK NAKLİNİ YAPAN DOKTORDU

Sedat Tellaloğlu

Üroloji uzmanı Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu ise dün gece hayatını kaybetti. 85 yaşında hayatını kaybeden Sedat Tellaloğlu, 1983 yılında İstanbul’da ilk böbrek naklini gerçekleştiren ekibe başkanlık eden doktor olarak tanınıyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte Sedat Tellaloğlu’nun koronadan ölmediği, ürolojisi tedavisi gördüğü belirtiliyor.

DÜNYACA ÜNLÜ BİR PATALOG

Feriha Öz

Bu sabah hayatını kaybeden patalog Prof. Dr. Feriha Öz, vefatını İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feriha Öz, 2000 yılında emekli oldu. 1960-2011 yılları arasında 100’den fazla bilimsel çalışma ve yayın yapan Öz’ün eserleri, yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren birçok dergide yayımlandı.

Bir süredir Edirne’de yaşan emekli doktor korona tedavisi görüyordu.

 

Avrupalı 1 milyon avukattan Tayyip Erdoğan’a ‘tahliye’ mektubu

Okumaya devam et

Popular