Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cumartesi Anneleri: Devlet faillerin koruma kalkanını kaldırmalı

İçişleri Bakanlığınca Galatasaray meydanında oturma eylemleri yasaklanan Cumartesi Anneleri, 773’üncü buluşmada 24 yıl önce kaybolan Abdullah Canan’ın faillerini sordu.

BOLD – Yıllardır gözaltında kaybolan insanların akıbetini öğrenmek için Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelen Cumartesi Anneleri, 773’üncü eylemlerini yaptı.

GALATASARAY MEYDANI 74 HAFTADIR YASAK

İçişleri Bakanlığı ve Beyoğlu Kaymakamlığı’nca Galatasaray meydanında oturma eylemleri 74 haftadır yasaklanan Cumartesi Anneleri, son etkinlikte 1996’da Yüksekova’da gözaltında öldürülen Abdullah Canan’ın faillerinin bulunmasını istedi.

HERKES BU GERÇEKLERLE YÜZLEŞECEK

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre bu haftaki açıklamayı gözaltında kayıp yakını Maside Ocak yaptı. “Gözaltında kaybetmelerde yargısal verilerin analizi yapılacak herkes söylediğimiz bu gerçeklerle yüz yüze gelecektir” dedi.

24 YILDIR ISRARLA ADALET TALEP EDİLİYOR

Canan’ın 43 yaşında gözaltına alındığını söyleyen Ocak, 24 yıldır ısrarla adalet talep ettiklerini belirtti. “Devlet, Abdullah Canan’ın kaybedilmesindeki sorumluluğunu üstlenmeli. Fail ve sorumlular üzerindeki koruma kalkanı kaldırılarak yeniden yargılanıp cezalandırılmaları sağlanmalı” talebinde bulundu.

Bu haftaki açıklamaya CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP milletvekilleri Musa Piroğlu ile Oya Ersoy da katıldı.

Halit Ergenç’in KHK isyanı reyting rekoru kırdı: Havuz medyasından Babil’e övgü

Gündem

AKP’li milletvekilinin köyüne yolcu garantili havalimanı

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, yolcu garantisi artan ancak yolcu sayısı azalan Kütahya Zafer Havalimanı’nın, dönemin AKP Milletvekili Sait Açba’nın memleketi Aykırıkçı köyünün yakınlarına yapıldığını öne sürdü.

BOLD – CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Burcu Köksal, Kütahya Zafer Havalimanı yer seçimi için ilginç iddiada bulundu. Köksal, havalimanının yer değişikliği yapılarak AKP’li Sait Açba’nın köyü olan Aykırıkçı köyünün yakınlarına yapıldığını ifade etti.

AKP’Lİ VEKİLİN KÖYÜNÜN YAKINLARINA YAPILDI

CHP Milletvekili Köksal konuyla ilgili Meclis’te yaptığı konuşmada “Afyonkarahisar’a havaalanı açacağız” deyip Afyonkarahisarlı hemşehrilerinin kandırıldığını söyledi. Havalimanının yer seçimi konusunda kimsenin dinlenmediğini belirten Köksal, Kütahya Zafer Havalimanı’nın dönemin Kütahyalı olan ancak Afyonkarahisar’dan milletvekili seçilen AKP’li Sait Açba’nın köyü olan Aykırıkçı köyünün yakınlarına yapıldığını ifade etti.

GARANTİ ÖDEMELERİ İÇİN NEDEN BİRŞEY YAPILMIYOR?

Kütahya Zafer Havalimanı’nda 2012-2017 yıllarında beş yıllık garantili yolcu sayısına ulaşılamadığı için şirkete toplam 26 milyon 892 bin euro ödendiğini hatırlatan Köksal, “Daha önümüzdeki 29 yılda toplam 205 milyon 281 bin euro garanti bedeli taahhüt edilmiştir. Zafer Havalimanı’nın gerektiği gibi çalışmadığı Sayıştay raporlarına dahi yansımışken hâlâ bu garanti ödemeleri için hiçbir şey yapılmaması ve göz göre göre milletin parasının çarçur edilmesi, garanti ödemelere resmen peşkeş çekilmesi hangi hukuka, hangi ahlaka, hangi vicdana ve hangi hakkaniyete sığar?” dedi.

GARANTİ 1.232 MİLYON YOLCU, HİZMET ALAN 82 BİN

Kütahya’daki Zafer Havalimanı’nın Hazine’ye yükü giderek ağırlaşıyor. Kasım 2012’de hizmete açılan havalimanının yolcu garantisi her yıl artarken yolcu sayısı ise azalıyor. 2019’da 1 milyon 232 bin yolcu garantisi verilen havalimanının hizmet verdiği yolcu sayısı 82 binde kalırken, garantiye göre gerçekleşme oranı yüzde 6.6 oldu. Üstelik 2019’da verilen garantisi bir önceki yıla göre yaklaşık 48 bin artarken, hizmet verilen yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 17.4 oranında azaldı.

Ortaokul ve lisede eski sisteme dönülüyor: Başarısız öğrenci sınıfta kalacak

Okumaya devam et

Gündem

Şüpheli şekilde ölen Kırgız gazeteci ile ilgili başlığa mahkemeden engelleme

Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın tecavüz ettiği ve ardından öldürüldüğü öne sürülen Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman için Ekşi Sözlük’te açılan başlığa mahkeme tarafından erişim engeli getirildi.

BOLD – Elazığ’da şüpheli şekilde hayatını kaybeden Kırgızistanlı gazeteci Yeldana Kaharman için Ekşi Sözlük’te açılan başlığa İstanbul 5’inci Sulh Ceza Hâkimliği tarafından erişim engeli getirildi. Kaharman’ın ölümüyle ilgili Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar suçlanıyordu.

ERİŞİM ENGELİ GELDİ, YORUMLAR KALDIRILDI

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Gazeteci Sedat Sur, Kaharman’ın şüpheli ölümüne ilişkin yaptığı açıklamalar gündem olurken Ekşi Sözlük’te de ‘Yeldana Kaharman’ başlığı açıldı. Ekşi Sözlük, “İstanbul 5’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin 11 Şubat tarihli ve 2020/823 iş sayılı kararı uyarınca Yeldana Kaharman başlığı altında yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verildiğini” açıkladı. Ekşi Sözlük, başlık altındaki yorumları kaldırırken mahkemenin erişim engeli kararını da paylaştı.

TOLGA AĞAR’IN CİNSEL SALDIRISI SONRASI ÖLÜ BULUNMUŞTU

Geçen yıl hayatını kaybeden Kırgızistanlı gazeteci Yeldana Kaharman’ın, Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın cinsel saldırısına uğradığı ve intihar ettiği iddia edilmişti. Kaharman’ın çalıştığı kanal yaptığı açıklamada, ‘şüpheli ölüm’ ifadelerini kullanmıştı.

Ortaokul ve lisede eski sisteme dönülüyor: Başarısız öğrenci sınıfta kalacak

Okumaya devam et

Gündem

Hurda Bank vurgunu: 2.5 milyon liralık vurgun yapıp Moldova’ya kaçacaktı

Hurda satarak zenginlik vaat eden bir kişinin 14 vatandaşı 2.5 milyon lira dolandırdığı ortaya çıktı. Şüpheli, Moldova’ya kaçmak üzereyken yakalandı.

BOLD – Hurda Bank adı altında Ankara’da 14 kişiyi 2.5 milyon TL dolandıran şüpheli gözaltına alındı. Şüphelinin yapılan üst aramasında, pasaport ve Moldova’ya gitmek üzere alınmış uçak bileti ele geçirildi.

HURDA SATARAK YÜKSEK KAR VAAT ETTİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaptığı çalışmada, hurda alım- satım vaadiyle vatandaşları dolandıran bir şüphelinin izine ulaştı. Ekipler, şüpheliyi takibe aldı. Aylar süren takip sonucunda, şüphelinin düşük fiyattan alacağı hurdaları, başka kişilere satarak yüksek kar sağlayacağını söyleyerek, 14 kişiyi yaklaşık 2.5 milyon TL dolandırdığı belirlendi. Bunun üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda, M.K. isimli şüpheli gözaltına alındı.

YURTDIŞINA GİTMEK İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLAMIŞ

Şüphelinin yapılan üst aramasında, pasaport ve Moldova’ya gitmek üzere alınmış uçak bileti ele geçirildi. Ayrıca ekipler tarafından derinleştirilen operasyon kapsamında, şüphelilerin ‘Çiftlik Bank’ benzeri bir sistem oluşturduğu ve bunu ‘Hurda Bank’ olarak adlandırdığı saptandı.

YAPTIĞI YARDIMLARLA GÜVEN SAĞLAMIŞ

4 yıl önce Ankara’ya yerleşen M.K.’nın, etrafındakilerin güvenini kazanmak için kendisini hayırsever bir vatandaş olarak tanıttığı öğrenildi. İfadesinde referans yöntemiyle ilk katılanlara bir miktar para kazandırdığını ve o kişilerin akrabaları ve arkadaşlarını sisteme dahil ettiğini belirten M.K, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Ortaokul ve lisede eski sisteme dönülüyor: Başarısız öğrenci sınıfta kalacak

Okumaya devam et

Popular