Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Hakan Şükür şike sürecini ve ABD’de yaşadığı sıkıntıları anlattı

Türk futbolunun en önemli yıldızlarından Hakan Şükür, şike sürecinde AKP içinde yaşadıklarını, ABD’de güvendiği bazı insanlar tarafından nasıl dolandırıldığını YouTube kanalında anlattı.

BOLD – Milli Takımın efsane kaptanı Hakan Şükür, Youtube kanalı üzerinden gündeme dair açıklamalarda bulundu. Şike dönemi ile ilgili sorulara da cevap veren Şükür, şike yasasının nasıl değiştiğini anlattı. Ve bu yasayı anlatmayı kabul etmediği için daha o dönemde kendisini partiden kopardığını aktardı. Kendisini takip eden 50 bin kişinin sorularını yanıt veren Hakan Şükür’ün açıklamaları şöyle:

KORKU İMPARATORLUĞU KİŞİLER SEMBOLLER ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLÜYOR

Birileri yanlış yaptıysa bunu bir toptancılıkla, onunla daha önce fotoğrafı olmuş, gözükmüş, devletin müsaade ettiği organizasyonlarına katılmış insanların suçlu olarak addedilmesi doğru değil. Suçun ispat edilmesi gerekirken suçsuzluğun ispat edilmesi gereken bir dönemdeyiz. Ama korku imparatorluğu kişiler üzerinden semboller üzerinden yürütülüyor. Hukuk üzerinden gidilse her şey ortaya çıkacak. Ama kimse sesini çıkaramaz, çıkarınca ne olduğunu biliyorsunuz.

NİYE KONUŞMUYORSUN DİYENLER OLDU?

Şike olayına hep beraber şahitlik ettik. Mecliste fezlekeler geldi. Hummalı çalışmalar oldu. ‘Siz yapın yapacağınızı gerekirse biz yasa çıkartırız’ diyen bir sistem var Türkiye’de. 58. maddenin değişmesini Fenerbahçeliler istemiyordu. Bu konuda çok etkisiz kaldığımı Galatasaraylılar, Trabzonlular milletvekili kimliğim ile bana çok söylediler. Hatta ağır hakaretlerle ‘niye konuşmuyorsun, sende bir şey söylesene’ diyen oldu. Öyle şeyler oluyor ki muhalefet iktidar hepsi bir arada hareket ediyor. Tek bir parti o zaman BDP idi şimdi HDP buna meclisin karışmamasını istiyordu. Süreçte kimin parmağı var, kimin yok bilmiyorum. Bugüne baktığınızda Türkiye’de kim güçlü ise sistem kimin elindeyse onun parmağı var gözüküyor. Bununla ilgili düşüncelerimi ileride anlatırım nereye varır nereye gider bilmiyorum.

EĞER BİR ADİLİK VARSA BU TÜRKİYE ŞARTLARINDA ÇÖZÜLMEZ

Eğer bir adilik yapılmışsa bu durum Türkiye’nin bu hukuk şartlarında çözülecek bir iş değil. Türkiye’de kişiler ceza almadı. Bunlar çeşitli düzenlemelerle zaman aşımına uğrasın diye gidiyor. Türkiye’de bir çok şey kapanabilir. Uluslararası camiada çok güçlü isimler alınan 2 senelik cezanın karşılığını alamıyorlar. Ceza niye alırsınız bir suç işlerseniz alırsınız. Eğer bir suç işlemediyseniz bu cezanın bir tanzim hakkı vardır. Elinizdeki bütün delillerle bunu savunursunuz. Ondan önce orada burada bir şeyleri halletmişsinizdir. Ancak Uluslararası alanda ben onu verdim. Sesini çıkarma gibi bir durum var.

hakan şükür

BEN FENERBAHÇE’Yİ KORUMAYA ÇALIŞTIM

Ben Fenerbahçe’yi korumaya çalıştım. 58. madde değiştiği gün, Federasyon başkanı değiştiği gün. Bugün Hürriyet gazetesi sahibi bir atanmış, bir başkanın yönlendirilmesiyle siyasi erkin isteği ile 58. madde değişti. Değiştiği gün UEFA eline ulaşmış delillere göre başka hiç bir şeye bakmadan kendine göre karar vermişti zaten. Ondan sonra CAS davası vs. bir sürü şey oldu.

FENERBAHÇE 58. MADDENİN DEĞİŞMESİN İSTEMEDİ

Fenerbahçelilerin, Fenerbahçe başkanının cezaevinde ziyarette söylediği, mektupla kamuoyuna duyurduğu ‘Biz bu maddenin değişmesini istemiyoruz. Biz kendimizi anlatacağız” ifadeleriyle bunu istemediğini biliyorum. İstememesini de haklı olarak görüyorum. Tribünde açtıkları ‘Can Bartuların takımı 58. madde değişsin istemiyoruz’ pankartıydı. Bu madde şike yapan takımların küme düşme maddesiydi. Onu değiştirip sezon içinde de play-off oynandı.

YASAYI ANLATMAYA YANAŞMAMAM BENİ PARTİDEN KOPARMIŞTI

Meclisten geçen yasanın benim tarafımdan anlatılması istendiğinde benim buna yanaşmamam beni zaten partiden koparmıştı. Çok ciddi kavgalar etmiştim. Siyasi partimizin liderinin damadını mahkemeye vermiştim. Kimsenin haberi olmadı, arka kapıdan aldılar çıkardılar arkadaşı. Sanırım Aziz Yıldırım bu olaylarda onun da parmağının olduğunu biliyor. Veya onu o şekilde kullandı ki sonra iş değişti.

SEN GÜVENİLİR İNSANSIN ŞİKE YASASINI SEN KONUŞ

Ben kendi adıma onurlu bir iş yaptığımı düşünüyorum. Tuzluk kim siz düşünün. Şike yasasında benim elime metin verip kürsüden konuşmamı isteyen zihniyet şunu söyledi bana. ‘Sen güvenilir insansın toplum seni çok seviyor. Sen Galatasaraylısın Galatasaraylılar seni çok seviyor. Bunu sen konuşursan hem Trabzonluların hem de Fenerbahçelilerin vicdanında bu kabul olur.”

BU İLLEGAL İSE BEN NİYE SÖYLÜYORUM

Bende dedim ki “ Bu illegal bir şey mi ki ben söyleyince kabul olacak. Veya illegal ise ben niye söylüyorum. Benim Güvenirliliğimi neden kullanıyorsunuz? Sayın Abdullah Gül, beni aramadınız mı ? Veto ettiğiniz şike yasasından önce hukukçularınıza inceleteceğiniz bu yasa öncesinde size milletvekillerinin getirdiği imzalı bu yasa meclisten geçmesin kağıdını ‘Hakan’da böyle düşünüyor’ dediklerinde benim ismimi görmediğiniz için beni aramadınız mı? Çıkın söyleyin. Suat Kılıç o listede adın var mı senin? Bu yasanın geçmemesini isteyenler listesinde. Benim imzam yok bende aynı düşünüyorum senle hemen gideyim patrona söyleyeyim dediğinde ne yapmak istiyordunuz? Orada imzam olsa söz uçar yazı kalır. Ben kamu vicdanının ve yargının işine karışmamak için ne olduğunu bilmiyorum. Fenerbahçeli arkadaşlarıma da inanmak istiyorum. Hapishane ziyaretlerimdeki konuşmalarıma inanmak istiyorum. Ortada herkesin gözü önünde olan şeyler var. Ne yapabilirsiniz.?

BAŞBAKAN’IN ‘KİŞİLER VE KURUMLAR AYRILSIN’ DEDİĞİNİ NE ÇABUK UNUTTUNUZ

Meclise 11 haziranda girmişsiniz. Meclise daha girmeden spor dünyası böyle bir olayla çalkalanıyor. Ne yaparsınız? Herkes sizi bu manada kullanmak istiyor. İllegal ya da legal arada sessiz kalırsınız. Başbakan’ın kişiler ve kurumlar ayrılsın dediğini Aziz Yıldırım’ın buna itiraz ettiğini ne çabuk unuttunuz. Üç gün önce ne konuşuyordu başkanlar. Daha fazla ileri gidemezler talimatı alır susarlar.

GÜVENDİĞİMİZ İNSANLARIN TOKADINI YEDİK!

Hakan Şükür, ABD’de yaşadığı ekonomik sıkıntılara ilişkin de önemli bilgiler paylaştı. ABD’de güvendiği kişiler tarafından dolandırıldığını belirtti. Şükür şunları dile getirdi: “Burada da hem onu da söyleyeyim arkadaşlar, onunla ilgili de bir soru gelmiş. Amerika’da yaşarken çok güvendiğiniz arkadaşlarınızla dolandırılmaya varan şeyler yaşadım ben. Bunun ismi onlar adına dolandırma mı? Onlar ticaret diyorlar, ben dolandırma diyorum. Yani bir işi bilmemek veya bir işin sıkıştığı anda parasını kullanmak dolandırıcılıktır. Ben buraya kendi çapımda çocuklarımın sigortasını bozarak, İsviçre’de biraz da birikimimizi getirmiştik. Bunların hepsini biz kaybettik. Esnaflık bilmediğimiz için lisan bilmediğimiz için bazı hatalar yaptık, yanlışlar yaptık kaybettik. Bunların içerisinden çıkabilmek çok zor. Yani bir tarafta ciddi sıkıntılar yaşıyorsunuz, Türkiye’den gelmişsiniz, ayakta kalmaya çalışıyorsunuz, güvendiğiniz insanlarla bir şey yapalım derken bir de onlardan tokadı yiyorsunuz. Sınav içerisinde sınav derler ya öyle bir şey. Bunları yaşamak beni ve aileme tabi ki çok yıprattı. Çocuklarımızın eğitimine kendimizi adadık.”

Spor

Inter’li Alexis Sanchez’de koronavirüs tespit edildi

Inter’de forma giyen dünyaca ünlü yıldız Şilili oyuncu Alexis Sanchez’de koronavirüs tespit edildi. Sanchez’in yüksek ateş şikayeti üzerine yapılan koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı iddia edildi.

BOLD – İtalya’nın Inter takımında forma giyen Şilili oyuncu Alexis Sanchez’de koronaviris tespit edildi. Durum Şili basınında yer alan bir haber ile gündeme geldi. Canal Del Futbol Inter’in yıldız futbolcusu Alexis Sanchez’de koronavirüs tespit edildiğini iddia etti. Bu iddialara Inter kulübü ve Alexis Sanchez tarafından bir yalanlama gelmedi. İtalya Seria A’nın 26. haftasında Juventus-Inter karşı karşıya gelecek.

İTALYA’DA KIRMIZI ALARM

İtalya’da artan koronavirüs vakalarına karşı Federasyon, Juventus-Inter maçının seyircisiz oynayacağını açıklamıştı. Aynı zamanda Inter’in UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağı Ludogorets maçının da koronavirüs nedeniyle seyircisiz oynanacağı açıklanmıştı. Udinese-Fiorentina, AC Milan-Genoa, Parma-SPAL, Sassuolo-Brescia ve Sampdoria-Hellas Verona maçları da seyircisiz oynanacak.

Koronavirüs’ün etkili olduğu İtalya’da hafta sonu 6 maç seyircisiz oynanacak. Bu maçlar arasında Juventus – Inter Derbisi de var. Juventus Başkanı Andrea Agnelli de Radio 24’e yaptığı değerlendirmede, “Şu anda öncelik, halk sağlığının korunması. Bu varsayımdan başlayarak yetkililerle devam eden bir diyalog var, ancak herhangi bir karar verilecekse, halk sağlığını korumak önemlidir.” yorumunu yaptı.

Okumaya devam et

Spor

Comolli konuştu; kulüpte çok negatif bir hava vardı

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Comolli sessizliğini bozdu. Kulüpte çok negatif hava olduğunu belirten sportif direktör başkanın habersiz transfer yaptığını belirtti. Muriqi’nin Premier Lig’de her takımda oynayabileceğini söyledi.

BOLD – Şampiyonluk yarışında Galatasaray’a 3-1 yenilerek geriye düşen Fenerbahçe ile ilgili bir açıklamada Sportif direktör Damien Comolli’den geldi. Kötü gidişat nedeniyle geçtiğimiz aylarda görevinden istifa eden Comolli, The Athletic yazarlarından David Ornstein’in podcast programında ayrılık süreciyle ilgili konuştu.

BAŞKAN BENİM VE HOCANIN BİLGİSİ DIŞINDA TRANSFER YAPTI 

‘Fenerbahçe’de geçirdiğim 18-19 aylık süreci birkaç cümlede özetlemek çok zor. Kulüpte çok negatif bir hava vardı.’ diyen Comolli şu ifadeleri kullandı; ”Bu beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Kariyerimde ilk kez böyle bir şey yaşadım. Başkan, benim ve hocanın bilgisi olmadan transferler yaptı. Kulübe ayırdığı zaman ve harcadığı paradan dolayı bu kararına saygı duydum. Sonuçta kendisi kulübün başkanı ve ne yapmak istiyorsa onu yapabilir. Ancak bu durum beni rahatsız etti. Önümde iki seçenek vardı. Ya kalıp neler olacağına bakacaktım ya da istifa edecektim. Daha önce de istifa etmek istedim ancak yönetim bunu kabul etmedi. Ancak artık dayanamıyordum. Tünelin ucundaki ışığı göremiyordum. Daha önce hayatımda yapmadığım bir şey yaptım ve tweet attım. Bu açıklamadan sonra gitmeme izin verdiler.

AYEW VE SLİMANİ GAYET İYİ OYNUYORLAR

Geçen sene, İngiltere’de tanınan Andre Ayew ve Islam Slimani gibi oyuncuları takıma katmıştık. Bunlar iyi oyunculardı, bunu o zaman da söylemiştim. Fakat Fenerbahçe’deki istatistikleri istenilen seviyede değildi. Bu sezon ise Ayew, Swansea City’de; Islam Slimani ise Monaco’da gayet iyi istatistikler yakaladılar ve iyi oynuyorlar. Finansal olumsuzluklara rağmen iyi bir yaz transfer dönemi geçirdik. Bence Fenerbahçe ligdeki en iyi kadroya sahipti. Ligdeki en iyi oyuncular Fenerbahçe’deydi. Ancak bazı şeyler ters gidiyordu. Beni istifa kararına iten de bu oldu.

VEDAT MURİQİ PREMİER LİG’DE HER TAKIMDA OYNAR

Comolli Fenerbahçe’nin golcü oyuncusu Vedat Muriqi için ise şu ifadeleri kullandı: “Vedat Muriqi’de Premier Lig oyuncusu olacak her özellik var. Onun gelişimi ve ilerleyişi gerçekten dikkat çekici. Ben onu her zaman Olivier Giroud’yla kıyaslıyorum. Muriqi belki Manchester City ve Liverpool seviyeleri için hazır değil ama Premier Lig’in geri kalan takımlarının hepsinde forma giyebilir. Çok profesyonel, çok çalışkan ve İngilizce’yi akıcı konuşuyor. Uygun bir oyuncu.”

Sheffield United Uğurcan Çakır için 29 milyon euro’yu gözden çıkardı

Okumaya devam et

Spor

Sheffield United Uğurcan Çakır için 29 milyon euro’yu gözden çıkardı

Premier Lig ekiplerinden Sheffield United, Trabzonspor’un kalecisi Uğurcan Çakır’ı 29 milyon euro’ya transfer etmek için harekete geçtiği belirtildi. Genç file bekçisinin Liverpool ve Tottenham’ın da yakın takibinde olduğu vurgulandı.

BOLD – Trabzonspor’un 23 yaşındaki file bekçisi Uğurcan Çakır’ı Premier Lig kulüplerinin yakın takibe aldığı ortaya çıktı. Sheffield United’ın transfer rakamı bile belirlediği ortaya çıkarken Liverpool ve Tottenham’ın yakın takibe aldı.

The Star’ın haberine göre şu anda takımda kiralık olarak forma giyen Dean Henderson için alternatif arayışına giren Sheffield United, bordo mavili ekibin başarılı oyuncusu Uğurcan Çakır’ı kadrosuna katmak istiyor. İngiliz ekibin Trabzonspor ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan Uğurcan için 29 milyon euro’luk bir teklif hazırlığında olduğu belirtildi. Haberin devamında Sheffield United’ın yanı sıra Liverpool ve Tottenham’ın da Uğurcan ile ilgilendiği bilgisine yer verildi. Ancak Liverpool ve Tottenham’ın Uğurcan’ı yedek kaleci olarak almayı planladıkları ve bu sebeple Sheffield’ın transferde daha avantajlı olabileceği ileri sürüldü.

BAŞKAN AĞAOĞLU’DA RAKAM DEĞERİ 25-30 MİLYON EURO

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu Beşiktaş maçı sonras Uğurcan ile ilgili düşüncelerini paylaşmış ve transfer teklifler ile ilgili açıklama yapmıştı. Ağaoğlu, “Uğurcan ile Sörloth… Biri diğerine ‘Duvar’, biri diğerine ‘Kral’ diyor. Şartlar ne olursa olsun, 2 futbolcuyla oynamıyorsunuz, 11 futbolcuyla oynuyorsunuz. İyi bir kalecimiz olduğu, bana göre Avrupa’nın en iyi 3 kalecisinden biri, Avrupa’nın en iyi 5 forvetinden biri bizde, bu da Trabzonspor adına bizim için şans. Diğer yandan Uğurcan ülke futbolu için de şans. Değeri 20-25, 30 milyon Euro…

Okumaya devam et

Popular