Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Doğu Perinçek’in ‘kutsal masası’ sosyal medyada gündem oldu

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Doğu Perinçek’in 1972 yılında kullandığı masayı sosyal medya hesabından “Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’in ilk makam masası” mesajıyla paylaştı. Perinçek’in masasına ‘kutsal masa’ yorumu yapıldı.

BOLD – Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, sosyal medya hesabından “Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’in ilk makam masası…” mesajıyla birlikte, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ilişkin bir fotoğraf paylaştı.

MAĞARADAN İNDİRİLMİŞ VE SAKLANMIŞTIR

Fotoğrafta tahtadan küçük bir eski masa ve üzerinde masa örtüsü görülüyor. Üstündeki tabelada da, “Doğu Perinçek’in Beş Parmak Dağında Mağaradaki Yazı Masası (1972 Baharı) – Durmuş Uyanık tarafından yıllar sonra mağaradan indirilmiş ve saklanmıştır” yazıyor.

Reyhan’ın Perinçek ile ilgili paylaşımına CHP’li eski Milletvekili Barış Yarkadaş, Reyhan’ın paylaşımına, “Kutsal masa”  yorumu yaptı. Sosyal medya kullanıcıları ise parti yöneticisinin Perinçek’i yüceltme çabasını eleştirdi. Bir kullanıcı, “Bir gün apocu bir gün maocu olan topal hz Perinçekin yuvarlak masası” ifadesini kullanırken bir diğeri ise, “Akp ile kol kol yürürsen işte böyle saçmalamaya başlarsınız.körle yatan şaşı kalkarmış, Bir siz eksiktiniz başımıza.. ” dedi.

Reyhan ise, Yarkadaş’ın yorumuna tepki göstererek, “Sayın Perinçek o masalarda 12 Mart cuntasına karşı mücadele ediyordu. Tabii başkasının sırtında yaşayan parazitler savaşmayı bilmezler. Yalnız emerler” dedi.

Doğu Perinçek, 1969’da Türkiye İhtilalci İşçi Köylü Partisi’ni (TİİKP) kurmuştu. Doğu Perinçek ve partilileri, 1970’li yılların başında Aydın’ın Söke ilçesindeki Beş Parmak Dağlarına çıkmıştı.

Akşener ve İmamoğlu’nu tebessüm ettiren olay; Davutoğlu’nun açıklaması

 

Politika

İçişleri Bakanlığı Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı görevden uzaklaştırdı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve tutuklu bulunan belediye başkan yardımcısı Halit Güleç, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırıldı. BOLD

Detaylar geliyor…

Okumaya devam et

Politika

Tayyip Erdoğan İdlib’deki 3 şehidi yine ‘tane tane’ açıkladı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İdlib’te 3 askerin şehit olduğunu söylerken yine ‘tane’ ifadesini kullandı. “İdlib’te gelişmeler şu anda lehe döndü. Üç tane şehidimiz var. Rejim güçlerinin de kaybı çok büyük” dedi.

BOLD AKP Siyaset Akademisi’nin açılış dersinde konuşan Erdoğan, “İdlib’de de gelişmeler şu anda lehe döndü. Üç tane şehidimiz var. Fakat onun yanında tabii ki rejim güçlerinin kaybı çok büyük. Onları tek tek anlatmama gerek yok. Ruslarla görüşmeler devam ediyor edecek. Biz Adana Mutabakatı ile İdlib’deyiz” dedi.

Partililere ‘koltuk’ mesajı veren Erdoğan, “Siyasetteki makamlar ilanihaye orada bulunmak için değil, en doğru ve hayırlı hizmetleri vermek için vardır. Ben siyasetçiyim, Cumhurbaşkanıyım, başbakanım, bakanım… Buraya oturdum bu koltuktan kalkmayacağım diye bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

KOLTUKTAN KALKMAYACAĞIM…YOK ÖYLE BİR ŞEY

“AK Parti’nin üye sayısının 10,5 milyona ulaşmasıyla gururumuzun nedeni halkımızın siyasetle ilgili olmasıyladır.  Sadece makam, para, nefsini tatmin için siyaset yapanlar gün gelip de kenara çekilmek zorunda kaldıklarında unutulmaya mahkûmdur. ‘Şu koltuğa oturdum, bir daha bu koltuktan kalkmayacağım’, yok öyle bir şey. Dava adamı günü kurtarmanın değil geleceğe eser bırakmanın şuuruyla çalışır ve mücadele eder. Bizler bu anlayışla 18 senedir çalışıyoruz. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan adalete, tarımcılık, bütün alanlar, eserimizin olmadığı il yok. Eksikliklerimiz vardır doğru ama geriye baktığınız zaman yaptıklarımızı onlarla mukayese etmem mümkün değil. Kibir, kendini üstün görme en tehlikeli bataklıktır; buraya saplandığınızda artık iflah olmanız mümkün değildir. Adaletin olmadığı yer oksijensiz dünya gibidir, orada yaşanmaz.”

Arınç’tan KHK’lılarla ilgili açıklama: Beraat etmiş kimse iş vermiyor, bu adam dağa mı çıksın?

 

 

Okumaya devam et

Politika

17-25 Aralık için meydan okudu: “Kendisine güveniyorsa ses kaydı incelemesi yaptırabilir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, 17-25 Aralık tapeleriyle ilgili Tayyip Erdoğan’a meydan okudu. “Kendisine güveniyorsa ses kaydı incelemesi yaptırabilir” dedi.

BOLD – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, ‘sıfırlama tapeleri’nin doğru olduğuna ilişkin açıkladığı bilirkişi raporunun ABD’de tüm kesimler tarafından saygınlığı ve nesnelliği kabul edilen bir şirket tarafından hazırlandığını belirtti. Çelik, raporla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sessizliğini koruduğuna dikkat çekti.

KENEDY SUİKASTİ

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre Çelik, bilirkişi raporunu aldığı şirketin ses analizi yapan uluslararası bir kuruluş olduğunu, aynı şirketin Kennedy suikastı ve Trump davasındaki ses kayıtlarını da incelediğini ifade etti. Çelik, “Bu kuruluş alanında çok saygın ve nesnel olarak kabul edilen bir hizmet veriyor. ABD’deki her avukat, başsavcılık ve mahkemeler bu kuruluşa başvuruyorlar” dedi.

“SEN DE İNCELET”

Erdoğan’a meydan okuyan Avukat Çelik, “Raporda ses kaydının YouTube kaynaklı olduğu için daha ileri düzeyde bir ses analizinin yapılmasının mümkün olmadığı da söyleniyor. Eğer iltisaklı olsa bu değerlendirme olabilir mi? Bu durum bile şirketin ne kadar nesnel davrandığını gösteriyor. Ben meydan okuyorum: Erdoğan hâlâ bununla ilgili bir açıklama yapmadı. Eğer Erdoğan kendine güveniyorsa neden ses kaydı üzerinde inceleme, analiz ve rapor aldırılmasına yeşil ışık yakmıyor. Neden mahkemeler aracılığıyla bunu yapmıyor?” dedi.

KABUL ETMİYORLAR

Tapeleri bugüne kadar 100’e yakın mahkemeye sunduğunu kaydeden Çelik, tapelerle ilgili bilirkişi incelemesi talebinin bugüne kadar hiçbir zaman kabul edilmediğine de dikkat çekti.

KHK TV’ye erişim yasağı getirildi

Okumaya devam et

Popular