Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Fransa, Erdoğan fanatiğinin vatandaşlık başvurusunu reddetti

BOLD- Fransız vatandaşı olmak isteyen Murat Büyük’ün vatandaşlık başvurusu ‘politilik bağlılık’ gerekçe gösterilerek reddedildi. 42 yıldır Fransa’da yaşayan Büyük, Fransız vatandaşı olmak için Fransız Yabancılar Dairesine başvurdu.

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş’in paylaştığı belgeye göre Murat Büyük’e 14 Kasım 2019 tarihli verilen cevapta “Ülkenize olan politik bağlılığınız kanıtlanmıştır, ülkemize ve kurumlarına sadakatiniz garanti edilemez” denildi.

Kararda, Murat Büyük’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen Facebook’ta paylaşımlarının etkisi olduğu belirtiliyor.

Tutuklu kadınlar için ABD’de yürüdüler

Gündem

İdlib’te Mehmetçik’e yine saldırı: 1 şehit, 2 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’te Suriye rejim güçleri tarafından yapılan topçu saldırısında 1 Mehmetçik’in şehit, 2 askerin de yaralandığını duyurdu. Saldırı sonrası Türkiye rejim hedeflerini vurmaya devam ediyor.

BOLD – İdlib’te 33 askerin şehit olması gündemdeki yerini korurken, bölgeden yeni bir şehit haberi daha geldi. Milli Savunma Bakanlığı, İdlib bölgesinde Suriye rejim güçleri tarafından yapılan saldırı sonucunda 1 askerin şehit 2 askerin yaralı olduğu duyuruldu.

TOPÇU SALDIRISINDA ŞEHİT OLDU

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, şu ifadeleri kullandı: “Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza rejim tarafından düzenlenen topçu saldırısında 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede ateş altına alınan rejim hedefleri vurulmaya devam edilmektedir.

ŞEHİTLERİMİZİN KANINI HİÇBİR ZAMAN YERDE BIRAKMADIK

Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız!”

 

23. yıl dönümünde fotoğraflarla 28 Şubat: Örümcek kafadan teröristliğe

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan ve Putin 5 veya 6 Mart’ta bir araya gelecek

Kremlin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in 5 ya da 6 Mart tarihinde bir araya geleceğini duyurdu. İki liderin yaptıkları telefon görüşmesinde ise İdlib’de yaşanan durumdan duydukları endişeyi dile getirdikleri öğrenildi.

BOLD – Kremlin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 5 ya da 6 Mart tarihlerinde bir araya geleceklerini açıkladı.

GÖRÜŞME 5 VEYA 6 MART’TA OLACAK

İdlib’de rejimin düzenlediği saldırı sonrası Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavtor açıklama yapmış ve Putin ile Erdoğan’ın telefonda görüştüklerini açıklamıştı. Lavrov, Putin ile Erdoğan’ın İdlib konusundaki anlaşmanın uygulanması için fikir alışverişinde bulunduğunu duyurmuştu. Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov’un açıklamasına göre, Putin ile Erdoğan 5 ya da 6 Mart’ta bir araya gelecek.

İKİ LİDER: YAŞANANLARDAN ENDİŞELİYİZ

Rus haber ajansları, Kremlin’in Putin ile Erdoğan’ın telefon görüşmesi ile ilgili açıklamalarına yer verdi. Kremlin, “Putin ve Erdoğan, Suriye’nin kuzeybatısındaki durumun normalleşmesi için ek önlemler alınması gerektiği konusunda anlaştı. Erdoğan ve Putin, telefon görüşmesinde İdlib’de yaşanan durumdan duydukları endişeyi dile getirdi” açıklamasını yaptı.

Okumaya devam et

Gündem

KHK’ların açtığı yaralar Diyarbakır’da konuşulacak

KHK’lılar Diyarbakır’da bir araya geliyor. “KHK’ların Açtığı Yaralar” başlıklı panel, Türkiye’nin dört bir tarafından sivil toplum kuruluşlarını buluşturacak.

BOLD – Diyarbakır KHK Platformu, Türkiye’nin dört bir tarafından sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla yarın (29 Şubat) saat 15.00’te bir panel düzenliyor. Diyarbakır Barosu Tahir Elçi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan “KHK’ların Açtığı Yaralar” isimli panelin teması “Birlikte daha güçlüyüz” olarak belirlendi.

ÖNEMLİ KONUŞMACILAR

Toplumun her kesiminden, farklı siyasi görüşlere sahip tüm mağdurları birleştirmeyi amaçlayan toplantı, Türk Tabipler Odası eski başkanlarından Uz. Dr. Şemsettin Koç moderatörlüğünde yapılacak. Toplantıya HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, KHK Platformları Birliği Koordinatörü eğitimci Münir Korkmaz, psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Haluk Savaş, eğitimci ve yazar Mehmet Şahin ve biyolog Tuğba Kaygusuz da konuşmacı olarak katılacak.

DEV DAYANIŞMA

Toplantı Diyarbakır Tabip Odası, KHK’lı Platformları Birliği, Diyarbakır Barosu, KESK, Diyarbakır KHK Platformu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Amed KHK Platformu, Hak İnisiyatifi, Türkiye İnsan Hakları Vakfı, DİSK, İnsan Hakları Derneği, KHK TV dayanışmasıyla yapılacak. Toplantıya katılacak KHK ve OHAL mağdurları 5’er dakika süreyle kendi hikayelerini anlatacak.

Okumaya devam et

Popular