Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Üç kızı ve 2 damadı Rektör babalarının üniversitesini kazandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’ın üç kızı ve iki damadının, aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yaptıkları öğrenildi.

BOLD- Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’ın 3 kızı ve 2 damadının, aynı üniversitede, öğretim üyesi ve araştırma görevlisi olduğu ortaya çıktı. Rektör’ün, kızı Leyla Baykal, Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, bir diğer kızı Elif Baykal Kablan, Mühendislik Fakültesi Araştırma görevlisi. Maçka Sinan Burhan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli, Rektör Baykal’ın üçüncü kızı Hanife Baykal Şahin de, Kırşehir’deki Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Fizik Tedavi Uzmanı olarak atanmıştı. Burada 2 yıl çalıştıktan sonra özel şartlı kadro ile babasının rektörlük yaptığı KTÜ’ye geçiş yaptı ve KTÜ’de öğretim üyesi oldu.

DAMATLAR DA AYNI ÜNİVERSİTEDE

Elif Baykal Kablan’ın Avrasya Üniversitesi’nde görev yapan eşi Yavuz Kablan ise KTÜ’de bir günde iki bölümü birden kazanarak öğretim görevlisi oldu. Kablan, 61.73 ortalama ile hem Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulunu hem de rektörlüğe bağlı Uzaktan Eğitim Merkezini ilk sırada kazandı. ALES puanı 85 olan bir başka aday ise kazanamadığı öğrenildi.

NİKAHLARINI SÜLEYMAN SOYLU KIYDI

Elif-Yavuz Kablan çiftinin nikahını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kıymıştı. Diğer damat Mürsel Şahin ise Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor.

BİLGİLERİ PAYLAŞIYORUZ

Konuyu basına taşıyan Sözcü Gazetesi Muhabiri Ali Ekber Ertürk’ün sorusu yanıtlayan Rektör Baykal, “Resmi kayıtlarımız açık. Sorumlu olduğumuz kurumlar var, onlar sorunca da bu bilgiler gönderiliyor” ifadelerini kullandı.

ENSAR’I PROTESTO EDEN ÖĞRENCİLERİ UZAKLAŞTIRMIŞTI

KTÜ Rektörü Süleyman Baykal, kamuoyunda, 2 yıl önce, tecavüz skandalı sonrası Ensar Vakfı toplantılarına katıldığı için kendisini protesto eden öğrencilere okuldan uzaklaştırma cezası vermesiyle biliniyor

Yargıtay onadı ama asıl tecavüzcünün kimliği bile tespit edilemedi

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Hizmet Hareketine ait yurt binasına Saray el koydu

Ankara Çukurambar’daki yaklaşık 25 katlı Hizmet Hareketi’ne ait yurt binasına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı logosu yerleştirildi. Yurt olarak inşa edilen bina ve şirkete 15 Temmuz sonrası el konulmuştu.

BOLD – Ankara’nın Çukurambar semtindeki yaklaşık 25 katlı binaya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı logosu yerleştirildi. Hizmet Hareketi’ne ait Atlantik AŞ’ye ait olan binaya 15 Temmuz sonrası el konulmuştu.

BİNAYA LOGO ASILDI

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Çukurambar semtinde bulunan yaklaşık 25 katlı binaya, halihazırda Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün eski binasında bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ismi ve logosu asıldı. 15 Temmuz sonrası binaya el konulması ile birlikte söz konusu alanın mülkiyetinin Hazine’ye geçtiği; binanın kullanımının ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda olduğu öğrenildi.

Dink’i tehdit eden MİT’çiler mahkemede dinlenmeyecek

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’dan nikah hediyesi Cumhurbaşkanı Danışmanlığı oldu

Danışman sayısı ile gündem oluşturan Saray’a iki yeni danışman daha atandı. Geçen aylarda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın nikah şahidi olduğu Hamza Gedikoğlu da Saray’a danışman yapıldı.

BOLD – Cumhurbaşkanı Danışmanlığına iki yeni atama Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı.

ERDOĞAN NİKAH ŞAHİDİ OLMUŞTU

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı. Erdoğan, geçtiğimiz aylarda Hamza Gedikoğlu’nun nikah şahitliğini yapmıştı. Erdoğan, Eşi Emine Erdoğan ile Üsküdar Belediyesi Nikah Salonu’nda Öznur Hacıosmanoğlu ile Hamza Gedikoğlu çiftinin nikah törenine katılmıştı.

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Gündem

Ankara’da 1 dakikada banka soygunu

Çankaya’da bir banka şubesine giren kar maskeli soyguncular, bir kasayı alarak kaçtı. Görüntülere göre, soyguncuların şubeye girmeleri ile kasayı sürükleyerek geldikleri araca yüklemeleri sadece 1 dakika sürdü.

BOLD – Ankara’nın Çankaya ilçesinin Dikmen Caddesi’nde bulunan bir özel bankaya ait alarm sisteminin devreye girmesiyle olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede bankaya ulaşan ekipler, kapının açık olduğunu ve giriş bölümündeki bazı yerlerin dağınık vaziyette olduğunu tespit etti.

HIRSIZLIĞI ÇALINTI ARAÇLA YAPMIŞLAR

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, kapıyı levye ile açan kar maskeli 2 soyguncunun bir kasayı alarak kaçtığını belirledi. Görüntülere göre, soyguncuların şubeye girmeleri ile kasayı sürükleyerek geldikleri araca yüklemeleri sadece 1 dakika sürdü. Banka yetkilileri ile irtibata geçen ekipler, çalınan kasada bazı evraklar ile bankanın güvenlik görevlisine ait bir silahın bulunduğunu öğrendi. Soyguncuların kullandığı aracın da olaydan kısa süre önce çalındığı tespit edildi.

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Popular