Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘Çırılçıplak soyunurum görürsünüz akıl sağlığımı’

CHP’li Gamze Pamuk Ateşli, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan, balerin Ceren Özdemir’in katil zanlısı, Özgür Arduç’un duruşmasında yaşanların detaylarını paylaştı.

BOLD- Ordu’da üniversite öğrencisi, balerin Ceren Özdemir’i (20) evinin önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür Arduç, dün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Van Yüksek Güvenlikli Cezaevinde bulunan Arduç, duruşmaya SEBGİS ile bağlandı

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE

İlk duruşma sırasında Arduç, akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek, ‘Beni salarsanız yine öldürürüm. Beni tedavi edin’ demişti. Duruşma, Mahkeme Heyetinin, sanığın akıl sağlığı tespitinin istenmesinin ardından ertelenmişti. Mahkemeye ulaşan rapora göre, Arduç’un akıl sağlığı yerinde. Duruşma dün, kaldığı yerden devam etti.

Bir çok hukukçu siyasi de davayı yakından takip etti. CHP Parti Meclisi Üyesi avukat Gamze Pamuk Ateşli de davayı yerinde izledi. Ateşli, izlenimlerini sosyal medyadan takipçileriyle paylaştı.

RAPOR SANIĞI SİNİRLENDİRDİ

Ateşli, katil zanlısı Özgür Arduç’un gelen akıl sağlığı raporuna sinirlendiğini belirterek, ”Mahkeme heyeti sanığa akıl sağlığı yerinde raporu geldiğini söyledi. Sanık ise ‘Şu an yanımda memurlar olmasa ben burada çırılçıplak soyunurum, o zaman akıl sağlığımı görürsünüz.’ dedi” ifadelerini kullandı.

YENİ RAPOR TALEBİ REDDEDİLDİ

Sanık Arduç “deli olduğumu kanıtlamam için daha ne yapmam gerekiyor , yeniden rapor alınsın” talebi, Mahkeme Heyeti tarafından oy birliğiyle reddedildi.

‘AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İLE CEZALANDIRILDI’

Savcı mütalaasında sanığın canavarca hisle adam öldürmesi sebebiyle cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. Sanık son savunmasında söyleyecek bir şey olmadığını beyan edince, karar için ara verildi. Aranın ardından kararını açıklayan Mahkeme Heyeti, sanık Arduç’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Katil Arduç’a iyi hal indirimi de uygulanmadı.

Berat Albayrak ve babası Kanal İstanbul’da arazi kapatmış

Gündem

Hizmet Hareketine ait yurt binasına Saray el koydu

Ankara Çukurambar’daki yaklaşık 25 katlı Hizmet Hareketi’ne ait yurt binasına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı logosu yerleştirildi. Yurt olarak inşa edilen bina ve şirkete 15 Temmuz sonrası el konulmuştu.

BOLD – Ankara’nın Çukurambar semtindeki yaklaşık 25 katlı binaya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı logosu yerleştirildi. Hizmet Hareketi’ne ait Atlantik AŞ’ye ait olan binaya 15 Temmuz sonrası el konulmuştu.

BİNAYA LOGO ASILDI

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Çukurambar semtinde bulunan yaklaşık 25 katlı binaya, halihazırda Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün eski binasında bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ismi ve logosu asıldı. 15 Temmuz sonrası binaya el konulması ile birlikte söz konusu alanın mülkiyetinin Hazine’ye geçtiği; binanın kullanımının ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda olduğu öğrenildi.

Dink’i tehdit eden MİT’çiler mahkemede dinlenmeyecek

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’dan nikah hediyesi Cumhurbaşkanı Danışmanlığı oldu

Danışman sayısı ile gündem oluşturan Saray’a iki yeni danışman daha atandı. Geçen aylarda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın nikah şahidi olduğu Hamza Gedikoğlu da Saray’a danışman yapıldı.

BOLD – Cumhurbaşkanı Danışmanlığına iki yeni atama Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı.

ERDOĞAN NİKAH ŞAHİDİ OLMUŞTU

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı. Erdoğan, geçtiğimiz aylarda Hamza Gedikoğlu’nun nikah şahitliğini yapmıştı. Erdoğan, Eşi Emine Erdoğan ile Üsküdar Belediyesi Nikah Salonu’nda Öznur Hacıosmanoğlu ile Hamza Gedikoğlu çiftinin nikah törenine katılmıştı.

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Gündem

Ankara’da 1 dakikada banka soygunu

Çankaya’da bir banka şubesine giren kar maskeli soyguncular, bir kasayı alarak kaçtı. Görüntülere göre, soyguncuların şubeye girmeleri ile kasayı sürükleyerek geldikleri araca yüklemeleri sadece 1 dakika sürdü.

BOLD – Ankara’nın Çankaya ilçesinin Dikmen Caddesi’nde bulunan bir özel bankaya ait alarm sisteminin devreye girmesiyle olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede bankaya ulaşan ekipler, kapının açık olduğunu ve giriş bölümündeki bazı yerlerin dağınık vaziyette olduğunu tespit etti.

HIRSIZLIĞI ÇALINTI ARAÇLA YAPMIŞLAR

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, kapıyı levye ile açan kar maskeli 2 soyguncunun bir kasayı alarak kaçtığını belirledi. Görüntülere göre, soyguncuların şubeye girmeleri ile kasayı sürükleyerek geldikleri araca yüklemeleri sadece 1 dakika sürdü. Banka yetkilileri ile irtibata geçen ekipler, çalınan kasada bazı evraklar ile bankanın güvenlik görevlisine ait bir silahın bulunduğunu öğrendi. Soyguncuların kullandığı aracın da olaydan kısa süre önce çalındığı tespit edildi.

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Popular