Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Kenan Işık’tan sevindiren haber; dik durabiliyor ve gözleriyle iletişim kuruyor

Beril Işık, Kim 500 Milyon yarışması ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan, eşi Kenan Işık’ın sağlığı konusunda hayranlarını sevindiren haberler paylaştı.

BOLD- Yaklaşık 6 yıl önce, bir kaza sonrası girdiği bitkisel hayata kısa süre önce çıkan, oyuncu ve sunucu Kenan Işık’ın sağlığı konusunda olumlu haberler geldi. Kenan Işık’ın eşi Beril Işık, tedavisine ecde devam edilen Kenan Işık’ın gözleriyle konuştuğunu söyledi.

VÜCUDUNU KENDİ DİK TUTABİLİYOR

Eşinin söylenenleri duyduğunu fakat tepki vermediğini söyleyen Beril Işık, “Yoğun bir şekilde fizyoterapi ve ergoterapi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakini takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde kimi zaman bütün gün oturuyor. Vücudunu artık tamamen kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu”  diye konuştu.

SAUNADA DÜŞEREK BAŞINI ÇARPTI

Kim 500 Milyon yarışması ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan Kenan Işık, 2014 yılında, çalıştığı bir spor salonunun saunasından çıkarken, ayağı kaymış ve yere düşen Işık ve kafasını sert zemine çarpmıştı. Kazanın ardından Amerikan Hastanesine kaldırılarak ameliyata alınan Kenan Işık, 3 buçuk saatlik operasyonun ardından yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı. Girdiği bitkisel hayattan kısa süre önce çıkan Kenan Işık’ın tedavisi evinde devam ediyor.

AİHM Türkiye aleyhine başvurularda Erdoğan ile istişareli sipariş kararlar alıyor

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Netflix Türkiye’den nisanda 7 Stüdyo Ghibli animasyonu

Netflix Türkiye 1 Nisan’dan itibaren 7 Stüdyo Ghibli animesini platforma ekleyecek.

BOLD– Netflix, Ocak 2020’de kurucuları arasında efsane yönetmen Hayao Miyazaki’nin de bulunduğu Stüdyo Ghibli filmlerinin yayın haklarını satın almasının ardından yayına sunduğu filmlere yenilerini ekliyor. İşte bu ay Netflix Türkiye’de göreceğimiz Ghibli filmleri…

YÜRÜYEN ŞATO- 2004

Kasvetli bir kasabada babasından kalan şapka dükkânında çalışan Sophie’nin tekdüze yaşamı yaşlı bir kadına dönüştütürülmesiyle değişir. Diana Wynne Jones’un aynı adlı kitabından uyarlanan filmin Oscar’da En İyi Animasyon Film adaylığı bulunuyor.

RÜZGAR YÜKSELİYOR- 2013

Usta yönetmen Hayao Miyazaki, Rüzgar Yükseliyor’da 2. Dünya Savaşı avcı uçağı Zero’yu tasarlayan Jirô Horikoshi’nin yaşamından esinlenen bir öykü anlatıyor.

KÜÇÜK DENİZ KIZI PONYO- 2008

5 yaşındaki Sosuke ve insan olmayı çok arzulayan küçük Japon balığı Ponyo’nun arkadaşlığı içinizi ısıtacak.

TEPEDEKİ EV-2011

Herkes 1964 Tokyo Olimpiyatları ile ilgilenirken liseli iki arkadaş savaş zamanından kalma eski bir kulüp binasını yıkılmaktan kurtarmaya çalışmaktadır.

POM POKO-1994

Tama Tepeleri’nin vahşi rakunlarının imar çılgınlığı içinde yaşam alanlarını tehdit eden insanlara karşı “şekil değiştirme” güçleriyle verdikleri mücadele çevre duyarlılığına farklı bire bakış…

YÜREĞİNİN SESİ-1995

Küçük kız öğrenci Shizuku bir gün kütüphaneden ödünç aldığı kitaplarının hepsinin daha önce aynı kişi tarafından ödünç alındığını öğrenir. Shizuku için bu hayallerine doğru bir maceranın işaretidir.

MARNIE ORADAYKEN-2014

Hasta Anna yaz mevsimini geçirmek üzere sakin bir deniz kasabasına gönderildiğinde terk edilmiş bir villada yaşayan bir kızla arkadaş olur. Fakat bu arkadaşlıkta sıra dışı bir şeyler vardır.

Okumaya devam et

Kültür

X-Men filmlerinin yıldız isminden koronavirüs bağışı

X-Men filmlerinin Profesör X’i koronavirüs mücadelesine katkıya çağırıyor.

BOLD-X-Men filmlerinde canlandırdığı Profesör Charles Xavier karakteriyle tanınan oyuncu James McAvoy koronavirüs mücadelesinde kullanılmak üzere 340 bin dolar bağışta bulundu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK OLMAK ZORUNDAYIZ
İngiltere Sağlık Hizmetleri Kurumuna bağış yapan McAvoy Instagram hesabından yaptığı paylaşımda diğer ünlüleri de bu bağış kampanyasına destek vermeye çağırdı. McAvoy “Hepimiz, doktorların ve hemşirelerin İnternet veya DIY mağazalarından kendi kişisel koruyucu ekipmanlarını satın almaları gerektiğine dair hikayeler duyduk, bu çok kötü bir durum.” sözleriyle sağlık çalışanlarına verilecek desteğin önemine dikkat çekti.

McAvoy’a göre sağlık çalışanlarının gerektiği gibi korunamaması sadece virüsle mücadeleyi aksatmakla kalmayıp hemşire ve doktorların başka hastalara ya da kendi ailelerine virüs taşıma riskini de beraberinde getiriyor.

James McAvoy sağlık çalışanları için de bir teşekkür mesajı yayınladı: “Yaptığı her şey için NHS’ye(Ulusal Sağlık Örgütü) çok teşekkür ederim. Doğduğum günden beri vardınız. Hayatımızı geçmişte kurtardınız ve kim bilir gelecekte tekrar kurtarabilirsiniz. Size biraz destek verebildiğim için mutluyum.”

Okumaya devam et

Kültür

Ünlü Japon komedyen koronavirüsten hayatını kaybetti

Japon komedyen Şimura Ken, Covid-19 nedeniyle hayata veda etti.

BOLD– Japonya’nın Robin Williams’ı olarak nitelenen Şimura Ken, 20 Mart’ta koronavirüs semptomları göstermesi sebebiyle tedavi altına alınmıştı.

JAPONYA’DA KORONAVİRÜSTEN ÖLEN İLK ÜNLÜ
Tedavi altına alındıktan bir gün sonra durumu ağırlaştığı için solunum cihazına bağlanan 70 yaşındaki Ken’in covid-10 pozitif olduğu 23 Mart’ta kesinleşti. Ken, Japonya’da koronavirüs pozitif olan ilk ünlü isimdi.

Kariyerine Tokyo’nun Higashimurayama semtinde Japon rock ve komedi grubu The Drifters’la başlayan Şimura Ken 1980’li yıllarda “Baka Tonosama” (aptal lord) ve “Henna Ojisan” (garip amca) gibi birçok hit şovla ününü pekiştirdi.

Okumaya devam et

Popular