Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’li iş adamının dağ başındaki oteline devlet kasasından Erdoğan için helikopter pisti

AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman’ın Erikbeli yaylasındaki otelinin açılışına giderken zorlanan Erdoğan için helikopter pisti yapılacak. Otele yapılacak pistin parası vatandaşın cebinden çıkacak.

BOLD- AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen Ağustos ayında AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman’ın Tonya Erikbeli yaylasındaki otelinin açılışına katılmıştı. Burada yaptığı konuşmasında Erdoğan, otele yolculuğun zorluğundan bahsederek, ”İki pist olsa helikopterle gelirdik” demişti.

ULAŞTIRMA BAKANI BU İŞİN PİRİ

Konuşmasının devamında Erdoğan, “Bu işaret fişeğini de inşallah vermiş olalım. Ulaştırma Bakanımız zaten bu işlerin piri… Bunlar çok çok yüksek yatırımlar değil. Helikopterler inip kalkmaya başlayınca, iş adamları helikopterleriyle buraya gelecek, hafta sonu bir iki gün burada kalacaklar” dedi

Konuşmasında vali, büyükşehir belediye ve ilçe belediye başkanlarına seslenen Erdoğan, ”Üzerlerine düşeni yaparlar, biz de bu adımı inşallah hep beraber atmış oluruz” sözleriyle talimatı da vermiş oldu.

BAKANLIK HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Erdoğan’ın talimat gibi konuşmasının ardından Ulaştırma Bakanlığı, pist için hemen çalışma başlattı. Bir taraftan uygun yer arandı, diğer taraftan da teknik dokümanlar hazırlandı.

İHALEYE ÖZEL DAVETLİLER KATILDI

Jet hızıyla şartname bitirildi. 15 Kasım’da ihale için onay verildi. İhale, kanunda deprem, sel gibi olağanüstü durumlar için öngörülen ancak, AKP döneminde sıradan hale gelen istisna 21b-Pazarlık Usulüyle 19 Kasım’da yapıldı. Yaklaşık maliyeti 4 milyon 236 bin TL olarak belirlenen ihale, özel olarak davet edilenler arasında gizli kapaklı gerçekleştirildi. En yüksek teklif 4 milyon 211 bin TL oldu. İhale, 4 milyon 98 bin TL’ye Aliyazıcıoğlu İnşaat’a verildi.

Başka hiçbir işletmenin olmadığı dağ başındaki 70 yataklı AKP’li iş adamının oteli için devlet kasasından milyonlar ödenerek yapılacak, özel helikopter pistinin önünde engel kalmadı.

OYAK, Demirören’in Total ve M Oil’ini 450 milyon dolara satın aldı

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Gözaltındaki Kürt siyasetçiler Ankara Adliyesine götürüldü

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2014’te düzenlenen Kobani eylemlerine yönelik soruşturmada 6 yıl sonra gözaltına alınan HDP’li siyasetçiler Ankara Adliyesine götürüldü.

BOLD – Kobani eylemlerine yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP’li eski milletvekilleri, belediye başkanları ve MYK üyelerinin de olduğu 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen, eski HDP milletvekilleri Altan Tan, Sırrı Süreyya Önder, Emine Ayna, Nazmi Gör, Beyza Üstün, HDP’li Can Memiş, Gülfer Akkaya, HDP MYK üyesi Alp Altınörs, eski HDP Sözcüsü Günay Kubilay, Ayla Akat Aka, Toplumsal Özgürlük Partisi Sözcüler Kurulu üyesi ve Dönem Sözcüsü Perihan Koca, HDK-HDP Kadın Meclisi üyesi Dilek Yağlı, HDP’li Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyesi (RTÜK) Ali Ürküt 25 Eylül’de gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler, savcılık ifadesi için Ankara Adliyesine götürüldü.

Okumaya devam et

Politika

Gözaltındaki Kürt siyasetçilerin gözaltı süreleri uzatılacak

Kürt siyasetçilere yönelik 6 yıl sonra gerçekleştirilen Kobani soruşturması kapsamında gözaltına alınan 20 ismin avukatları, Emniyet’teki ifade işlemlerinin başlamadığını ve gözaltı sürelerinin uzatılacağını açıkladı.

BOLD – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2014 Kobani eylemleri gerekçesiyle başlattığı soruşturma kapsamında 25 Eylül’de gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ve eski milletvekillerin de aralarında bulunduğu 20 kişinin Emniyet’teki işlemleri devam ediyor. Emniyet’teki ifadeleri alınmayan siyasetçilerin avukatları, müvekkillerinin Ankara Adliyesi’ne getirileceği ve gözaltı sürelerinin uzatılacağını belirtti. Avukatlar, soruşturma hakkında “gizlilik” kararı olduğunu ve olası gözaltı uzatma kararına itiraz edeceklerini kaydetti. Avukatların soruşturma savcısıyla da görüşmeye çalışacağı öğrenildi.

Gözaltında olan isimler şöyle:

 • HDP Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen
 • HDP MYK Üyesi Alp Altınörs
 • HDP Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Nazmi Gür
 • HDP eski Diyarbakır Milletvekili Altan Tan
 • Eski Milletvekili Ayla Akat Aka
 • BDP eski Eş Genel Başkanı ve Milletvekili Emine Ayna
 • İmralı Heyeti Üyesi Sırrı Süreyya Önder
 • Bircan Yorulmaz
 • Gülfer Akkaya
 • Berfin Özgü Köse
 • Dilek Yağlı
 • Can Memiş
 • Günay Kubilay
 • Bülent Parmaksız
 • Pervin Oduncu
 • İsmail Şengün
 • Cihan Erdal
 • HDP eski Genel Saymanı Zeki Çelik
 • HDP RTÜK Üyesi Ali Ürküt
 • Prof. Dr. Emine Beyza Üstün

Sabah saatlerinde İl Emniyet Müdürlüğüne giden avukatlar müvekkilleriyle görüştürülmedi. Dün yaşanan zehirlenme olayı nedeniyle Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’e ilaçlarının avukatlar tarafından verilmek üzere emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Okumaya devam et

Politika

Yardıma muhtaç Türkiye!

Sosyal Koruma Kalkanı ile 35 milyarlık yardım yaptıklarını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a göre 82 milyonluk Türkiye’de 14 milyon 591 bin 639 vatandaş yardımlarla yaşayabiliyor.

BOLD – Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye’de 14 milyon 591 bin 639 vatandaşa 35 milyar liralık yardım yapıldığını açıkladı. Selçuk, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında vatandaşlara sağlanan desteği tablo halinde sosyal medya hesabından paylaştı. “Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında vatandaşlarımıza sağladığımız destek ve yardımlarda 35 Milyar TL‘ye yaklaştık” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Popular