Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Babil’in yapımcısı yalanladı ama Star’ın genel müdürü görevden alındı

Babil dizisinin yapımcısı Ay Yapım, dizinin içeriğiyle ilgili sorun yaşadıkları iddialarını yalanlarken, Medyaradar dizi yüzünden, Star Genel Müdürünün işinden olduğunu yazdı.

BOLD – KHK göndermesi ile yayınlandığı gün gündemi sarsan Star’ın yeni dizi Babil hakkında soruşturma açıldığına dair iddialar Ay Yapım’ın avukatları tarafından yapılan açıklama ile yalanlandı.

BİR AKADEMİSYENİN HİKAYESİNDEN İBARET

Ay Yapım’ın avukatlarıyla görüşen Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Seyhan Avşar, “Babil dizisine yönelik soruşturma açıldığı iddialarına yönelik yapım şirketinin avukatıyla konuştum. Soruşturma açıldığına yönelik kendilerine iletilen herhangi bir bilgi olmadığını söyledi.” dedi.

Babil dizisinin rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesini anlattığını belirten avukat, ‘Zaman zaman bazı kişiler yeni başlayan projeler hakkında olmadık şeyler ortaya atıyorlar. Bizler de bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Babil dizisi bir akademisyenin hikayesinden ibaret’ dedi” diye konuştu.

AYNI GÜN YOLLAR AYRILDI

Yapılan açıklama ile yapım şirketi içerikle ilgili bir sorun yaşanmadığını vurgulasa da Medyaradar haber sitesi yazarı Murat Tolga Şen’den konuyla ilgili bir iddia daha geldi. İlk bölümün ardından kanalda yaşananları kaleme alan Şen, ”Dizi yayınlandıktan 3 gün sonra ki, aslında araya hafta sonu girmesinden sebep, ilk bölümden sonraki ilk iş gününde, hakkında soruşturma açıldığı iddiasıyla aynı gün, 2018 yılının Nisan ayında Star TV Genel Müdürü olarak göreve başlayan Çağatay Önal ile yollar ayrıldı” ifadelerini kullandı.

YENİ GENEL MÜDÜR DE ATANDI

Şen ayrıca, Önal’dan boşalan koltuğa Doğuş Yayın Grubu İçerikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve NTV Genel Müdürü Nermin Yurteri’nin getirilmesinin de görevden almanın diziyle bağlantılı olduğuna kanıt olduğunu öne sürdü.

Babil’e soruşturma iddiası: Yeni Akit hedef göstermişti

Halit Ergenç’in KHK isyanı reyting rekoru kırdı: Havuz medyasından Babil’e övgü

AİHM Türkiye aleyhine başvurularda Erdoğan ile istişareli sipariş kararlar alıyor

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

9 yeni film gösterimde

Türkiye’deki sinemalarda bu hafta 4’ü yerli dokuz yapım gösterime girdi.

BOLD– Elizabeth Moss’un başrolde olduğu Görünmez Adam ve Serdar Akar imzalı Acı Kiraz haftanın dikkat çeken yapımları olarak öne çıkıyor. İşte 28 Şubat’ta gösterime giren filmler.

ACI KİRAZ

Kiraz yetiştiren bir çiftçiyi, sahtekar bir nakliyeciyi, insan kaçakçısı bir gangsteri, çaresiz göçmenleri izleyeceğiniz filmi Serdar Akar yönetiyor. Makedonya’nın Manastır şehrinde çekilen filmde Erdal Beşikçioğlu, Ertan Saban, Belçim Bilgin ve Bülent Şakrak rol alıyor.

GÖRÜNMEZ ADAM

H.G. Wells’in romanından uyarlanan filmde çok zengin ve manipülatif bir koca, evli olduğu zaman boyunca karısına eziyet eder. Adam intihar edip kalan servetini karısı Cecilia Kass’a bıraktığında başlar kabus. Kocasının ölmediğini, görünmez olmanın yolunu bularak kendisini taciz ettiğini söyleyen genç kadın deliliğe doğru sürüklenir. Elizabeth Moss, Storm Reid, Oliver Jackson-Cohen ve Aldis Hodge oyuncu kadrosunda.

GEÇERKEN UĞRADIM

Komedi türündeki film, ülkenin görülmesi gereken yerlerini görmek adına bir tatile çıkan Cavit ile ailesinin, Afyon’da Cavit’in askerlik arkadaşı Cemil’e uğramalarıyla başlarından geçenleri konu ediniyor. Selahattin Taşdöğen başrolde.

JEXI

Adam Devine’nin başrolde yer aldığı filmde, telefonunu elinde düşürmeyen Phil’in yeni aldığı çok akıllı ama ağzı çok bozuk Jexi isimli telefonla kurduğu absürt ilişki anlatılıyor.

KAPTAN PENGU VE ARKADAŞLARI: MANDALİNA’NIN GÜNLÜĞÜ

TRT Çocuk’ta yayınlanan Su Elçileri adlı çizgi diziden uyarlanan animasyon, küresel ısınma nedeniyle buzulların erimesi neticesinde kaybolan arkadaşları Putuk’u ararken türlü maceralara atılan Kaptan Pengu, Misket, Pelik ve Mandalina’nın hikâyesi anlatılıyor.

SONSUZLUK ÜZERİNE

Roy Andersson’a Venedik’te en iyi yönetmen ödülünü kazandıran film birbirini izleyen öyküleriyle Bin Bir Gece Masalları’nı hatırlatıyor. Hatta inancını kaybeden bir rahibe ve savaşı kaybettiğini anlayan Hitler’e bile rastlayabilirsiniz.

SEMUR 2: CİNLERİN BÜYÜSÜ

Dedesinden gelen bir mektubun peşine düşen Alesia’nın, geçmişinde yaşadığı olaylarla yeniden yüzleşmesini konu edinen filmi Burak Çelik yönetiyor.

KELLY ÇETESİNİN GERÇEK HİKAYESİ

1800’lerde yaşamış Ned Kelly kimileri için azılı bir suçlu, kimileri içinse Avustralyalı bir halk kahramanı. Yaptığı soygunlarla ve haydutluklarla Avusturalya’da efsane olan Ned Kelly’nin hayatını anlatan filmde Avustralyalı yönetmen Justin Kurzel yönetmen koltuğunda. Fİlmde Russel Crowe da rol alıyor.

L.O.L. SÜRPRİZ

L.O.L. Sürpriz, influencer Tahani ve Mykal-Michelle’in sinema maceralarını anlatıyor.

Okumaya devam et

Kültür

Mağrib’in altın sesi Souad Massi Türkiye’ye geliyor

Farklı ses rengi ve zengin müziği ile adını duyuran Souad Massi İstanbul’da konser verecek.

BOLD– Cezayirli sanatçı, yeni albümü Oumniya‘nın tanıtımı kapsamında 10 Mart’ta CRR’de müzikseverlerle buluşacak.

CEZAYİR’DE DÜNYAYA BÜYÜLÜ BİR SES

Şu ana kadar 6 albüm çıkaran 47 yaşındaki sanatçının öyküsü Cezayir’in kuzeyinde yer alan Bab el-Oued’de 7 çocuklu işçi bir babanın kızı olarak başladı. Massi, müzik kariyerine henüz 15 yaşındayken Cezayir’de Flamenko grubu Triana d’Alger’da gitarist ve solist olarak başladı. Bu grupla birçok sahne şovuna ve TV programına çıkan Massi için işler 1990’lı yılların ortalarında zorlaşmaya başladı.

ÜLKESİNİ TERK ETMEK ZORUNDA KALDI
Cezayir’de on binlerce insanın hayatına mal olan 1994-1996 yılları arasındaki çalkantılı dönemde politik şarkılar üreten bir sanatçı olarak birçok kısıtlamaya maruz kalan sanatçı sonunda Fransa’ya yerleşmek zorunda kaldı. 1999’da Paris’te gerçekleştirilen ‘Femmes d’Algerie’ (Cezayir’den Kadınlar) Festivali’ndeki performansı, halk, chaâbi, rock gibi farklı türleri bir araya getirdiği ilk albümü ‘Raoui’ye uzanan yolun da açılmasını sağladı. İlk albümüyle aynı adı taşıyan şarkısı Raoui ise dünyaca tanınmasını sağladı.

Ağırlıklı olarak Arapça ve Fransızca müzik yapmakla birlikte, İngilizce ve Berberice şarkı da söyleyen Massi’den Raoui’yi sizlerle paylaşıyoruz.

Okumaya devam et

Kültür

II.Abdülhamid’in tahtı 100 bin liraya satıldı

II.Abdülhamid’in tahtının açık artırmayla 100 bin TL’ye alıcı bulması tartışmalara neden oldu.

BOLD – Tarihi değeri olan tahtın düşük sayılabilecek bir fiyata satılması sosyal medyada “Neden Kültür Bakanlığı devreye girmedi?” sorusunun gündem olmasına yol açtı.

Abdülhamid’in tahtı Nilgün Şensoy tarafından satışa çıkarıldı.

ERMENİ KARDEŞLERDEN 2. ABDÜLHAMİD’E HEDİYE

İstanbul Sanat ve Antika Fuarı’nda satışa çıkarılan antika eşyalar arasında, 2. Abdülhamid’e Ermeni ustalar Hapet ile Nezeren kardeşler tarafından hediye edilen taht da yer aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi yazar ve antikacı Nilgün Şensoy, kişisel koleksiyonunda yer alan tahtı yurt dışına çıkarılmaması şartıyla 100 bin TL’ye satışa çıkardı.

Taht, Maxam Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Karakeçili tarafından satın aldı. Olayın haber mecralarında duyulmasının ardından özellikle sosyal medyadan farklı tepkiler de yükseldi. Fiyatı az bulanlar kadar tarihi değeri olan tahtın Kültür Bakanlığı tarafından satın alınmamasını eleştirenler de oldu. Her fırsatta II. Abdülhamid güzellemesi yapan AKP’nin kültür bakanlığının bu konudaki tavrının ne olacağı merak ediliyor.

Okumaya devam et

Popular