Bizimle iletişime geçiniz

Politika

İmamoğlu’ndan Albayrak’a gönderme: Her gün bir başka bakan, kanal uzmanı oluyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul’a ilişkin açıklamalarını “Her gün bir başka bakan, kanal uzmanı oluyor!” sözleriyle eleştirdi.

BOLD-İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu Belediyesi’ne yaptığı ziyaret sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Bakan Albayrak’ın Kanal İstanbul’la ilgili “Faydalarını anlatsam, saatlerce anlatırım. Maddi açıdan da faydaları var” açıklamalarını hatırlatması üzerine konuşan İmamoğlu, “Muhatabım bakanlar değil. Her gün bir başka bakan, ‘kanal uzmanı’ oluyor ama biz, bu işe gerçekten eğiliyoruz” şeklinde konuştu.

Albayrak’ın “faydaları var” ifadesini “Burada bir tek kişisel faydalar var” sözleriyle eleştiren İmamoğlu, “Onun dışında kamuya hiçbir faydası yok. Bakın, dünyanın farklı yerlerinde insan vücudu kadar dolular yağıyor. Dünyanın bir kıtası yanıyor. Dünyada konuşulan şeyler, artık başka. Siz ise, İstanbul’da içtiğiniz 3 bardağın, bir bardak suyunu çöpe atıyorsunuz. Bir daha kullanılmamak üzere yok ediyorsunuz” yanıtını verdi.

“HERKESİ İTİRAZ ETMEYE DAVETE EDİYORUM”

İmamoğlu, İstanbul halkına çağrı yaparak, “Hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Bu, bazen mahkemeye vermek olacak, bazen itiraz dilekçeleri vermek olacak ki, ayın 30’una kadar ‘planlara itiraz sürecinde’ ben, İstanbul halkını, itiraz etmeye, vakti olan, sürece dair katkı sunmak isteyen herkesi Şehircilik Bakanlığı’nın İstanbul temsilciliklerine itiraz etmeye davet ediyorum. Bu ayın sonu, son günü. Sonra da mahkeme süreçleri başlayacak. Bunun Meclis boyutu var. Hukuksal anlamda hangi zemin var ise, o zeminde mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Ekonomik kriz gazetelerin sayfa sayısını vurdu

Politika

Bahçeli, çağrıda bulunmuştu! HDP kongresine soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’nin 4.Olağan Kongresi hakkında soruşturma başlattı.

BOLD-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de partisinin grup toplantısında HDP Ankara’da düzenlediği 4. Olağan Kongresi ile ilgili savcılara soruşturma başlatmaları konusunda çağrıda bulunmuştu.

Bahçeli’nin bu çağrısının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kongrede Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının kullanıldığı slaytın gösterilmesi üzerine soruşturma başlattığını açıkladı. Slayt gösterisini hazırladıkları tespit edilen 15 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği ve 14’ünün gözaltına alındığı bildirildi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, “Cumhuriyet savcıları HDP’nin bölücü kongresi hakkında mutlaka cezai tatbikata başlamalı gecikmeksizin soruşturma açmalıdır. Türkiye muz cumhuriyeti değildir, çadır devleti değildir. Hepsi aynı alçak karanlık yolun yolcularıdır. Bunlara karşı Cumhur İttifakı da Türk milletinin anıtlaşmış iradesidir” demişti.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Libya’ya çocuklarını gönder

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a “Yolsuzluk, KHK, Bylock, Kavala, damat” eleştirisi!

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

BOLD-Davutoğlu, yolsuzluk, KHK, Bylock, ekonomi, Rusya ve ABD’yle ilişkiler ve Gezi Davası’nda beraat eden Osman Kavala’ya 15 Temmuz’dan tutuklama verilmesini değerlendirdi. Ve Türkiye’nin iyi yönetilmediğini söyledi. Uzun tutuklulukların “kul hakkı” olduğunu vurgulayan Davutoğlu, yargılamaların adil yapılmadığını ifade etti.

Okumaya devam et

Politika

Fatih Portakal’dan Erdoğan tepkisi: Kendi sözünü hatırlattık ona da yalan dendi

FOX TV muhabirini, Libya şehitleri konusunda kendi sözlerini hatırlattığı için azarlayan Erdoğan’a cevap veren Fatih Portakal “Kim yalan söylüyor” diye sordu.

BOLD- Azerbaycan ziyareti öncesi Esenboğa’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile FOX muhabirinin diyaloğu günün en çok konuşulan siyasi haberi oldu. Erdoğan, “Libya’da ‘birkaç tane şehit var’ ifadeniz çok tartışıldı” diyen FOX muhabirine “FOX önce ciddi bir medya mensubu olsun. Bunu bir defa öğrenmeniz lazım, yalan haber üretmeyi bırakın” diyerek tepki göstermişti.

“SİZCE KİM YALAN KONUŞUYOR?”

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Erdoğan’ın kanalı suçlayan sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi. Portakal yaptığı paylaşımda, “Şehir hastanesinde vatandaş çilekeş dedik yalan dediler, Elazığ’da yardim tam anlamıyla dağıtılamıyor dedik yalan dediler,SGK tedbir raporu hazırladı dedik yine yalan dediler. Erdoğan’na içinde tane geçen kendi sözünü hatırlattık ona da yalan dendi. Sizce kim yalan konuşuyor?” diye sordu. Portakal’ın paylaşımına dakikalar içerisinde binlerce beğeni ve yüzlerce yorum yağdı.

Erdoğan’ın konuşmasında yok yok: Şaşkınlık, karşı saldırı, itiraf, öfke…

 

Okumaya devam et

Popular