Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Davos’ta tesisatçı kılığında Rus ajanı iddiası

İsviçre’de Davos kasabasında yapılan Dünya Ekonomik Forumu’na tesisatçı kılığında sızmaya çalışan Rus casusları İsviçre güvenlik birimlerinin ortaya çıkardığı iddia edildi.

BOLD İsviçre Zürih merkezli Tages-Anzeiger gazetesinde yer alan habere göre İsviçre polisi geçtiğimiz yıl ağustos ayında iki kişiye kimlik sorduğunu ve bu kişilerin diplomatik pasaportlarını göstererek ülkeden ayrıldığını yazdı.

Grison Kantonu polisi, söz konusu iki işinin Davos’ta ağustos ayında yapılan rutin kimlik kontrolüne takıldığını ama ikiliyi siyaset ve iş dünyasının önde gelenlerini bir araya getiren zirve ile ilişkilendirmediklerini açıkladı.

KİMLİK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER

Polis sözcüsü, diplomatik pasaportu bulunan kişileri gözaltına almak için bir neden görmediklerini ve gitmelerine izin verildiğini açıkladı. Sözcü, polisin bu kişilerin tesisatçı olduğu yönünde bir açıklaması olmadığını vurguladı.

Bern’deki Rus Büyükelçiliği’nden bir yetkili haberi yalanlayarak olayın iki diplomatın kimlik kontrolünden geçirilmesi olarak niteledi.

Rus Büyükelçiliği, diplomatik pasaportların vasıfsız işçilere değil üst düzey memurlara verildiğini belirterek haberin “muhtemelen aptalca bir şaka” olduğunu söyledi.

ABD’deki Halkbank davasında Başsavcı Berman’dan dikkat çeken talep!

Dünya

TSK’ya yönelik saldırı sonrası, NATO’dan Suriye ve Rusya’ya kınama!

Rusya destekli Suriye rejim güçlerinin TSK’ya yönelik saldırısında 29 askerin şehit olması üzerine NATO, kınama mesajı yayınladı.

BOLD-NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Suriye rejimi ve destekçisi Rusya’nın İdlib’deki saldırılarını kınadı ve saldırılara son vermeleri çağrısında bulundu.

AP Türkiye Raportörü’nden Rusya göndermesi: AB, yeni güçlü dostlarınızdan çok daha güvenli

Okumaya devam et

Dünya

AP Türkiye Raportörü’nden Rusya göndermesi: AB, yeni güçlü dostlarınızdan çok daha güvenli

Avrupa Birliği’nin (AB) yasama organı Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye raportörü Nacho Sanchez Amor, İdlib’deki hava saldırısında Tük askerlerinin şehit olduğu haberinin kendisini çok üzdüğünü söylerken, “AB, Türkiye’nin yeni güçlü dostlarından çok daha güvenilir” dedi.

BOLD-Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Amor, Türkiye’nin Rusya’ya yakınlaşmasına göndermede bulunarak “Türk askerlerinin can kaybı yaşamasından büyük üzüntü ve Türkiye, İdlib ve sığınmacılar etrafındaki gelişmelerden büyük endişe duyuyorum. Geçmişte yaptığım açıklamayı tekrar yapmaktan derin üzüntü duyuyorum: AB, Türkiye’nin yeni güçlü dostlarından çok daha güvenilir. Tekbaşınacılığı bırakmalısınız, bu işe yaramıyor” ifadesini kullandı.

İdlib saldırısı sonrası, Türkiye göçmen kontrolünü bıraktı!

Okumaya devam et

Dünya

İdlib saldırısı sonrası, Türkiye göçmen kontrolünü bıraktı!

Türkiye’de çok sayıda askerin şehit olmasının ardından İdlib konusunda adım atmayan Avrupa’ya karşı sınır kapılarını açarak göçmen kontrolünü bıraktı.

BOLD-Reuters, abonelerine Türkiye’nin Suriyeli mülteciler konusunda kontrolü bıraktığını ve Avrupa’ya geçişini engellememe kararı aldığını duyurdu.

 

İdlib’te acı tablo TSK’ya saldırı 22 asker şehit!

Okumaya devam et

Popular