Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’a Antalya’dan kötü haber: İhale ve sözleşme iptal

Antalya Büyükşehir Belediyesi 2018’de 28 yıllığına kiralanan Konyaaltı Sahili’nde 15 milyon lira üzeri kamu zararı tespit etti. Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın kazandığı ihale ve sözleşme iptal edildi.

BOLD – Yerel seçimlerden sonra özellikle el değiştiren belediyelerde yolsuzluk, usulsüzlük, kamu zararı gibi sebeplerle birçok ihale ve sözleşme iptal edildi. Bu zincire bir halka da Antalya’dan eklendi.

8 ARTI 10 ARTI 10 YILLIĞINA KİRALANMIŞTI

Büyükşehir Belediyesi 2018’de 28 yıllığına kiralanan Konyaaltı Sahili’nde 15 milyon liranın üzerinde kamu zararı tespit etti. Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın aldığı ihale ve sözleşme fesh edildi.

Konyaaltı Sahili, Ender Alkoçlar’ın Alkoçlar Seyahat Turizm ve Otelcilik AŞ ile Senatalya Turizm Seyahat Acentası iş ortaklığına ‘8 artı 10 artı 10 yıl’ olmak üzere toplam 28 yıllığına kiralanmıştı.

ZARAR KATLANACAĞI İÇİN SÖZLEŞME İPTAL EDİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yerel yönetimin zarara uğratıldığını belirterek, “Kalan 26 yıl bu zararın katlanarak artacağı düşünüldüğünde Belediyemizde telafi edilemeyen zararlar oluşması kaçınılmazdır” diyerek ihale sözleşmesini iptal etti.

İhale sürecinde de usulsüzlükler bulunduğunu iddia eden Başkan Böcek, “Yüksek meblağlı proje sonrası Konyaaltı Sahili’nin peyzaj, temizlik giderleri, bakım onarım güvenlik gibi işletme giderleri belediyeye yüklenerek ihale edilmiş” dedi.

TEK FİRMA TEKLİF VERMİŞ O DA DAMAT ALKOÇLAR’IN

29 Mart 2018’de Belediye bütçesi ile yapılan sahil projesinin işletme ve kira ihalesi yapıldığı bilgisini veren Böcek, rekabet koşullarının ortadan kaldırıldığını ve tek firmanın teklif verip aldığını da kamu ile paylaştı.

Ender Alkoçlar’ın firmasının büfe, yiyecek, içecek, alışveriş ünitelerini kendi işletmeyip tamamını alt kiracılara verdiğini belirten Muhittin Böcek, “Bugüne kadar projeye belediyenin harcadığı miktar 254 milyon 289 bin 127 lira” diye konuştu.

GÜVENLİK, TEMİZLİK, BAKIM VE PEYZAJ GİDERLERİ BELEDİYEDE

Alkoçlar Seyahat Turizm ve Otelcilik A. Ş’nin hiçbir yatırım yapmamasına rağmen kiracılardan para toplayıp, alanın güvenlik, temizlik, bakım, peyzaj giderlerini Büyükşehir Belediyesi’ne yüklediğini de vurguladı.

Böcek ayrıca şu bilgiyi verdi, “Alkoçlar ihaleyi aldıktan sonra bugüne kadar geçen sürede belediyemizin 254 milyon 289 bin 127 lira dışında ayrıca 15 milyon 19 bin 116 lira zarar ettiği tespit edilmiştir.”

Ender Alkoçlar (mavi tişörtlü), kayınvalidesi Hülya Koçyiğit, Kayınpederi Selim Soydan, eşi Gülşah Alkoçlar, kızları Neslişah ve Aslışah.

Ender Alkoçlar, Hülya Koçyiğit’in kızı Gülşah Alkoçlar ile evli. Çiftin Neslişah ve Aslışah adlı iki kızı var. Alkoçlar’ın büyük kızı Neslişah ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan ile evli.

Demirtaş: Günü geldiğinde AKP kitaplara uyguladığı yasaklardan utanacak

Gündem

Hiç vakanın çıkmadığı o ilçede de koronavirüs görüldü

Trabzon’un 12 bin nüfuslu ilçesi Şalpazarı’nda 3 Temmuz’da hastaneye başvuran M.D. isimli bir kişide koronavirüs tespit edildi. Kaymakamlık vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

BOLD- Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını bugüne kadar hiç vaka haberinin gelmediği Şalpazarı ilçesine de ulaştı. İlçede 3 Temmuz’da hastaneye başvuran M.D.’de virüs tespit edildi. Bu gelişmenin üzerine kaymakamlık harekete geçerek halkı tedbirler konusunda bir kez daha uyardı.

BİR ANDA 18’E ÇIKTI

M.D.’nin ikamet ettiği Çamlıca Mahallesinde hastayla temas kuran kişiler üzerinde yapılan filyasyon çalışmaları sonrasında 5 kişinin daha koronavirüs testi pozitif çıktı.

Bunun üzerine kaymakamlık mahallede bulunan 3 evin karantinaya alındığını açıkladı. İlk vakanın üzerinden 1 hafta geçtikten sonra kaymakamlık sosyal medya hesabından ikinci bir açıklama yaparak vaka sayısının 18’e yükseldiğini duyurdu. Şalpazarı’nda 63 kişinin de karantinaya alındığı öğrenildi.

KAYMAKAMDAN ÇAĞRI

Kaymakam Uğur Ünsal, koronavirüs testi pozitif çıkan M.D. ile temas kuran herkesin test yaptırmasını isteyerek, vatandaşların düğün ve pazar yeri gibi kalabalık mekanlar için alınan tedbirlere uymasını talep etti.

AB’den Türkiye’ye sığınmacılar için 485 milyon euro destek

Okumaya devam et

Gündem

Ölüm sayısı 5.344’e ulaştı

Koronavirüs salgının nedeniyle son 24 saatte 21 kişi daha öldü. Bin 16 yeni vaka tespit edildi. Sağlık Bakanı Koca, vaka sayılarında en çok düşüş olan illeri açıkladı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 21 kişinin daha yaşamını yitirdiğini duyurdu. Bakan Koca, bin 16 yeni vakanın tespit edildiği bilgisini verdi. Koronavirüs nedeniyle toplam 5 bin 344 kişi yaşamını yitirirken, vaka sayısı 211 bin 981’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 334 oldu.

Koca, “Son üç günde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 ilimiz: Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova. Türkiye genelinde vakaların pnömoniye dönme oranı azalıyor. Vaka sayılarındaki artış ve düşüşler, maske ve mesafe kuralına uyuma bağlı” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Yoğun tepkiler dağ keçisi avlatma ihalesini iptal ettirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü’nün, Tunceli’de dağ keçilerini avlatmak için açtığı ve 13.07.2020 tarihinde yapılacak olan ihale gelen yoğun tepkiler sonrasında iptal edildi.

BOLD – Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü’nün, Tunceli’de kutsiyet atfedilen ve “Hızır’ın davarı” olarak kabul edilen dağ keçilerini avlatmak için açtığı ihale iptal edildi. Çevreciler, ülke genelinde açılan tüm avlanma ihalelerinin de iptal edilmesini istedi.

DOĞA KORUMA’DAN “İHALE İPTAL EDİLDİ” AÇIKLAMASI

Cumhuriyet’ten Kayhan Ayhan’ın haberine göre Tunceli’deki avlanma ihalesinin sosyal medyada gündem olması sonrası Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ihale ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada yaban keçileri popülasyonu içerisinde bulunan yaşlı erkek bireylerin bir kısmının avına avcılık kapsamında izin verildiği hatırlatılarak, “Tunceli’de bilimsel metotlarla envanteri yapılan ve 13.07.2020 tarihinde 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu çerçevesinde ihalesi yapılması hedeflenen yaban keçisi ihalesine yönelik sosyal, inanç, kaçak avcılık, yaban keçisi popülasyonu ve güvenlik açısından yerinde inceleme yapılarak bir rapor hazırlanması uygun görülmüştür. Bu nedenle 13.07.2020 tarihinde yapılacak olan ihale iptal edilmiş olup hazırlanacak rapor sonucuna göre hareket edilecektir” denildi.

ÜLKE GENELİNDE İPTAL EDİLMELİ

Munzur Koruma Kurulu Sözcüsü Hasan Şen iptal kararının ardından, “Dersim halkı ve Dersimin dostları bir kez daha toprağını kültürüne inancına sahip çıkmak için bir arada durdu ve yakın bir tehlikenin ortadan kalkmasını sağladı. İhalenin iptali bizim için büyük mutluluk.. Lakin ülke genelinde hala 767 dağ keçisinin ölüm fermanı ihalede durmakta, sadece Dersim’deki ihalenin iptali yetmez. Anadolu’nun her tarafında dağ keçileri özgürce dolaşsın istiyoruz. İnsan doğaya egemen olmaktan vazgeçmeli” dedi.

İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ İHLALİ OLACAKTI

Dersim Kültürel ve Doğal Miras Koruma Girişimi adına Avukat Barış Yıldırım da, “BERN sözleşmesine göre kesin olarak koruma altında olan türler tek tek sayılmış. Bu türlerden birisi yaban keçisi, diğeri de çengel boynuzlu dağ keçisi. Bu türlerin öldürülmesi, yaşam ortamlarına girilmesi dahi yasak. Ayrıca yöre Aleviliğinde bu keçiler kutsal. O canlıların katledilmesi inanç özgürlüğü ihlali olacaktı. Bu duruma Dersim halkı çok sevindi. Sadece Dersim’de değil tüm Türkiye’de açılan ihalelerin tümünün iptal edilmesini istiyoruz” dedi.

Tunceli’deki dağ keçisi avlatma ihalesi iptal edildihttps://boldmedya.com/2020/07/11/aile-boyu-tutuklama-aninda-son-veda/

 

Okumaya devam et

Popular