Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Manisa’da 5.6 büyüklüğünde deprem!

Merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesinde hissedilen 5,6 şiddetindeki deprem İzmir başta olmak üzere Bursa ve İstanbul’da hissedildi.

BOLD-Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün paylaştığı verilere göre, Manisa Akhisar’da 5,6 şiddetinde deprem meydana geldi. İlçe ve il merkezinde hissedilen deprem kısa süreline paniğe neden oldu. AFAD’tan yapılan açıklamaya göre ise depremin şiddeti 5,4 olarak ölçüldü.

İBB’den yarın için İstanbul’a kar ve fırtına uyarısı

Gündem

İdlib saldırısı sonrası, Rusya İstanbul Konsolosluğu önünde eylem!

Rusya destekli Suriye rejim güçlerinin İdlib’teki TSK unsurlarına yönelik saldırı sonucu 29 askerin şehit olmasının ardından Rusya İstanbul Konsolosluğu önünde eylem başladı.

BOLD-Sosyal medya üzerinden bir araya gelen protestocular, Rusya’nın İstanbul Konsolosluğu önünde oturma eylemi başlattı. Emniyet güçleri, konsolosluk etrafında güvenlik tedbiri aldı.

İdlib’te acı tablo TSK’ya saldırı 29 asker şehit!

 

Okumaya devam et

Gündem

İdlib’te acı tablo TSK’ya saldırı 29 asker şehit!

Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu, 29 askerin şehit olduğu öğrenildi.

TSK’ya yönelik İdlib’te yoğun saldırı iddiaları sosyal medyada gündem olduğu dakikalarda Hatay Valisi Rahmi Doğan, “9 şehidimizi kamuoyuyla paylaşmıştım.Ne yazık ki bu sayı 22’ye yükseldi” demişti. Açıklamanın üzerinden bir saate yakın bir zaman geçtikten sonra Vali Doğan tarafından 7 ağır yaralı askerin kurtarılamayarak şehit sayısının 29’a yükseldiği ifade edildi.

Vali Doğan, açıklamasının devamında, “Saldırıda ağır yaralılarımız var, yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından Türkiye’ye aldık. Tedavileri devam ediyor. Hastanelerimizde yaralılarımız için herhangi bir kan ihtiyacı yoktur.” dedi.

TSK’ya yönelik saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Ankara’da bir acil güvenlik toplantısı yapıldığı bildirildi. Ayrıca CHP, söz konusu iddialar üzerine MYK’yı olağanüstü toplantıya çağırdı.

Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, sosyal medya hesabından “Masada Türkiye-Rusya görüşmeleri sonuçsuz kaldı. Moskova hava sahasını açmadı. Rus savaş uçakları ve onların koruması altındaki Şam rejim güçleri çok şiddetli blok saldırılar düzenliyor. İdlib‘ten sıcak haberler geliyor. Ankara’da olağanüstü toplantı var.” şeklinde paylaşımda bulundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Türk milletinin başı sağolsun. Rusya destekli rejim güçlerinin Suriye, İdlib’deki vatan evlatlarımıza saldırısında şehitlerimiz ar. Vatan için şehadete eren kahramanlarımıza Cenabıhak’tan rahmet diliyorum. Allah, mekanlarını cennet eylesin” açıklamasında bulundu.

Detaylar geliyor…

 

Okumaya devam et

Gündem

Rusya, Türkiye’yi suçladı!

Suriye’nin İdlib kentindeki gelişmelerle ilgili Rusya, Türkiye’yi “isyancılara silah ve insansız hava aracı desteğinde bulunarak Suriye anlaşmasını ihlal etmekle” suçladı.

BOLD-Türkiye’nin çatışmasız bölgeye topçu atışları ile yasadışı silahlı güçlere yardım ettiğini ve bu şekilde Soçi Anlaşması’nı ihlal ettiğini belirten Rus makamlar, Rusya’nı Suriye Temsilcisi Oleg Jouravlev’in aktardığı bilgileri referans vererek, salı günü bölgede bir Türk insansız hava aracının da düşürüldüğünü duyurdu.

İdlib’te TSK’ye yönelik yeni saldırı iddiası! Ankara’da olağanüstü toplantılar!

Okumaya devam et

Popular