Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Hastane kapattıran Çinli turist çift, salgın merkezi Wuhan’dan gelmiş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büyükçekmece’de bir hastanenin acil servisinin kapatılmasına yol açan Çinli turist çiftin, 26 kişinin hayatını kaybettiği Wuhan şehrinden geldiğini ilan etti.

BOLD – Çin’den yayılan corona virüsü dünya genelinde tehdit oluşturmayı sürdürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar havalimanlarında şüpheli bir vakaya rastlanmadığı bilgisini paylaştı.

ÖZEL AMBULANS UÇAKLA GÖNDERİLDİLER

Koca, dün İstanbul Büyükçekmece’de bir hastanenin acil servisinin kapatılmasına sebep olan Çinli turist çiftin, 26 kişinin öldüğü Çin’in Wuhan şehrinden geldiğini de duyurdu. İkilinin bu sabah özel ambulans uçakla ülkelerine gönderildiğini açıkladı.

SÜREYYAPAŞA HASTANESİ’NDEKİ İNCELEME SÜRÜYOR

Sabah Maltepe Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi‘ne sevk edildiği öğrenilen Çinlilerden alınan numunelerin incelemesinin sürdüğü de Bakanın verdiği bilgiler arasında yer aldı.

Her ihtimale karşı yolcuların 36 saat gözlem altında tutulduğunu söyleyerek, “Bizim şüpheli, vaka olarak değerlendirdiğimiz hastanın ülkesine dönme talebi üzerine bu sabah ülkesine gönderdik” dedi.

PANİĞE KAPILMAYI GEREKTİRECEK DURUM YOKMUŞ

Şahsın korunmasız, yakın temasta olduğu kişilerin de taramadan geçirildiğini anlatan Bakan Koca, şunları da dile getirdi, “Türk vatandaşlarının paniğe kapılmasını gerektirecek bir durum olmadığını da.”

TRT’den ‘şehit’ protokolü: Bakanlıktan sonra sadece…

Gündem

Canlı ders veren öğretmen çiftin bebeği balkondan düşerek hayatını kaybetti

kumsal bayram bebek

Konya’da canlı ders veren öğretmen çiftin, komşuya emanet ettikleri 1,5 yaşındaki bebekleri balkondan düşerek can verdi. Olayla ilgili komşu gözaltına alındı.

BOLD – Konya’nın Çumra ilçesinde meydana gelen feci olayda 1,5 yaşındaki Kumsal Bayram, olay yerinde yaşamını yitirdi. Olayla ilgili öğretmen çiftin komşusu gözaltına alındı.

Konya’nın yerel haber sitesi Pusulahaberin haberine göre, olay Konya’nın Çumra ilçesinde meydana geldi. Çumra’da bir ilkokulda öğretmenlik yapan Deniz ve Mustafa Bayram, canlı ders yaptıkları sırda sırasında 1.5 yaşındaki kızları Kumsal’ı komşusuna emanet etti.

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda, anne ve babası derste olduğu sırada komşularının yanında olan Kumsal Bayram, balkona çıktı. Üzerine çıktığı koltukta dengesini kaybeden çocuk balkondan aşağı düşerek hayatını kaybetti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İsmi henüz öğrenilemeyen komşu, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Halka su yerine arsenik içiriyorlar: Tam 350 kat daha fazla

Okumaya devam et

Gündem

Günde 10 gönüllü aşılanacak

Çin’de geliştirilen Kovid-19 aşısının Faz3 klinik çalışmasında ikinci gönüllü aşılamaları, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başladı. Günde 10 gönüllüye aşı yapılacağı aktarıldı.

BOLD – Koronavirüsle mücadele çerçevesinde Çin’de geliştirilen aşının, Türkiye’de başlatılan Faz3 klinik araştırmalarında ikinci gönüllü grup testlerine geçildi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yürütülecek süreç kapsamında günde 10 gönüllünün aşılanacağı bilgisi verildi.

Halk otobüsü şoförü maske takmayan yolcuyu bıçakladı

Okumaya devam et

Gündem

Halka su yerine arsenik içiriyorlar: Tam 350 kat daha fazla

12 bin nüfuslu Kütahya’nın Emet ilçesinde şebeke suyundaki arsenik miktarı Dünya Sağlık Örgütü’nün kabul ettiği miktarın tam 350 katı. Kanserden ölüm oranı diğer bölgelerin üç katı olurken, AKP’li belediye halka su yerine arsenik içiriyor.

BOLD – Kütahya’nın Emet ilçesinde içme suyuyla ilgili ortaya çıkan raporlarda yeraltı ve şebeke sularındaki arsenik vahim boyutlara ulaşmış durumda.

BOR MİKTARI NORMALİN 8 BİN KATI

Gazi Üniversitesi 2011’de yaptığı çalışmada, sularda Dünya Sağlık Örgütü tarafından, içilebilir kabul edilen düzeyin arsenik için 350 katı, bor için de 8 bin katı olduğunu tespit etti. Dumlupınar Üniversitesi ise yaptığı araştırmada bölgede kanserden ölüm oranlarının ilin diğer bölgelerine oranla 3 katı olduğunu açıkladı.

CHP’Lİ KASAP: HALK BİLE BİLE ZEHİRLENİYOR

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, raporları gündeme taşıyan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Halk, yıllardır yüksek oranda arsenik içerdiğini bile bile bu su kullanmak zorunda kalıyor. Resmi kurumların yaptığı analizler ile üniversitelerin yaptığı analiz sonuçları arasında ciddi fark var. Buradaki halk kanser ve arsenik zehirlenmesine maruz kalmakta” dedi.

Türkiye’ye yaptırım ihtimali azaldı Yunanistan ve Rumlar bastırıyor

 

Okumaya devam et

Popular