Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İBB’den ayvalı protesto savunması: “Uyardık ama izinsiz satıcılığa devam etti”

Zabıtanın aracına el koyması üzerine ayvaları çürüdüğü için İBB önünde durumu protesto eden seyyar satıcı ile ilgili belediye açıklama yaptı: Uyarılara rağmen izinsiz satışa son vermedi

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), zabıtanın aracına el koyması, kamyonetinde çürüyen ayvaları İBB önüne dökerek protesto eden seyyar satıcı hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, zabıta ekiplerinin, izinsiz satış yaparak halkın sağlığını yok sayanlara karşı sorumluluğunu, yasaları esas alan kurallar çerçevesinde yerine getirmeyi sürdürdüğü belirtildi.

3 DEFA İKAZ EDİLDİ  SONRA KOLLUĞA HABER VERİLDİ

Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Maltepe E-5 Küçükyalı benzin istasyonunun yanında, izinsiz seyyar satıcılık yapan vatandaş, İBB Zabıtası tarafından üç defa uyarılmasına rağmen faaliyetlerine son vermedi.

Bunun üzerine, zabıta ekipleri 14 Ocak’ta yanlarına kolluk kuvvetlerini alarak, ilgili mevzuat kapsamında, izinsiz satış yapan seyyar satıcıya müdahale etti. Seyyar satıcının aracı, zabıta ekipleri tarafından müdürlüğün deposuna tutanakla teslim edildi.

MALZEMELERİ ALMAKTAN SON ANDA VAZGEÇTİ İDDİASI

Olayın ardından seyyar satıcı zabıta müdürlüğüne giderek, el konulan araç ve sattığı ürünlerin iade edilmesini talep etti. Yetkililer tarafından depoya yönlendirilen satıcı, malzemeleri almaktan son anda vazgeçti.

POŞETTEKİ AYVALARI BİNA İÇERİSİNE SAVURDU

Seyyar satıcı, 22 Ocak’ta tekrar depoya gidip, malzemeleri teslim alarak poşetlerdeki gıdaları bina içerisine savurdu. Aynı seyyar satıcı, dün de Saraçhane’deki İBB binası önünde ayvaları yere dökerek protestoda bulundu.

Olay yerine gelen polis, seyyar satıcıyı uzaklaştırdı. Daha sonra polis tutanak tutarak seyyar satıcıya aracını teslim etti.”

Kamyonetine el konulan ayvacı İmamoğlu’na isyan etti: “Hani her şey çok güzel olacaktı…”

Gündem

Hükumet salgına çare buldu: Karantinaya uymayana hapis cezası

AKP hükumetinin, artan koronavirüs vakalarıyla mücadele için yeni tedbirleri devreye sokacağı belirtildi. İddiaya göre, karantina kurallarını çiğneyenlere TCK’da yer alan ‘bulaşıcı hastalık tedbirlerine aykırı davranış’ maddesinden 1 yıla kadar hapis cezası verilecek.

BOLD – Koronavirüsle mücadele kapsamında savcıların devreye sokulacağı, karantinaya uymayanlara 1 yıla kadar hapis cezası verileceği kaydedildi.

Hükumet, yaz ayları öncesinde artan ekonomik kaygılar üzerine koronavirüs tedbirlerini gevşeterek, normalleşme sürecini başlatmıştı. Ancak yaz aylarıyla birlikte vakalar hızla arttı. 1 Haziran’da 827 olan günlük vaka sayısı dün bin 767 olarak açıklandı, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 7 bin 711’e yükseldi.

Hürriyet’in haberine göre, hükumet içerisinde pandeminin sonbahar aylarında geleceği nokta ve kışın nasıl bir tablo beklendiğine dair değerlendirmeler yapıldı. Şimdiye kalan alınan kararlara bazı bölgesel ilaveler yapılması benimsendi. Sokağa çıkma yasağı gibi uygulamaların ise gündemde olmadığı ifade edildi.

SAVCILAR CEZA KESECEK

Artan vaka sayılarıyla mücadele için para cezalarının yanı sıra, karantina kurallarını çiğneyenlere Türk Ceza Kanunu’nda yer alan ‘bulaşıcı hastalık tedbirlerine aykırı davranış’ maddesinden 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi sağlanacağı öne sürüldü. Denetlemede ciddi sonuçlar alınması durumunda, pandemiyi geçen yılın nisan-mayıs seviyesinde tutmanın mümkün olabileceği, cezasını ödemeyenin “kamu hizmeti alamaması” gibi bir dizi uygulamadan sonuç elde edileceği görüşü öne çıktı. Bu kapsamda TCK’nın 195 maddesinde düzenlenen, “bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranışa ilişkin” cezaların devreye sokulacağı, 2 aydan, 1 yıla kadar öngörülen cezaların uygulanması ve savcıların işlem yapmasının caydırıcı sonuçlar getireceği belirtildi. Bazı illerde savcıların bu maddeden yola çıkarak harekete geçtiği de kaydedildi.

Canlı ders veren öğretmen çiftin bebeği balkondan düşerek hayatını kaybetti

Okumaya devam et

Gündem

Ağaoğlu 15 milyon dolarlık adasını tanınmış bir iş adamına satıyor

İnşaat firması sahibi Ali Ağaoğlu, içinde şato bulunan 28’i tapulu 90 dönümlük Çiftlik Adası’nı 15 milyon dolara satışa çıkardı. Büyük kısmı doğal SİT alanı ada ile tanınmış bir iş insanının ilgilendiği ve kısa sürede devir yapılabileceği ileri sürüldü.

BOLD – Muğla Marmaris’te karaya 250 metre mesafede yer alan, üzerinde 30 yıl önce inşa edeline şato, iskele ve helikopter pisti bulunan 90 dönümlük Çiftlik Adası satışa çıkarıldı. 28 dönümü tapulu adayı 2015’te satın alan iş insanı Ali Ağaoğlu, bölge için 15 milyon dolar (115 milyon 500 bin lira) talep etti.

BİNA DİKİLEMİYOR YALNIZ FENER YAPIMINA İZİN VAR

Satışı üstlenen Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı Zülfikar Soyvural, “90 dönümlük adanın 28’i tapulu kalanı kayalık ve doğal SİT alanı. İçinde şato var. Elektrik ve suyu mevcut. Türkiye’de ada sahipliği çok büyük ayrıcalık zira fazla ada yok. Türk iş adamlarından yoğun talep var. Orta Doğulu zenginler de ilgi göstermeye başladı. Bina dikilemiyor sadece fener yapılabiliyor. Şato yıkılırsa yerine 230 metrekare civarı 2 villa yapılabilir. Şu an için turizm tesisi yapılamaz” bilgilerini verdi.

HELİKOPTERLE GELİP İNCELEME YAPTI İDDİASI

Devir şartları gizli tutulan adaya, ünlü bir iş insanının helikopterle gelip inceleme yaptığı kısa sürede satışın gerçekleşebileceği öğrenildi.

AKP’li belediyenin vekile kıyağına İyi Parti “dur” dedi

Okumaya devam et

Gündem

Canlı ders veren öğretmen çiftin bebeği balkondan düşerek hayatını kaybetti

kumsal bayram bebek

Konya’da canlı ders veren öğretmen çiftin, komşuya emanet ettikleri 1,5 yaşındaki bebekleri balkondan düşerek can verdi. Olayla ilgili komşu gözaltına alındı.

BOLD – Konya’nın Çumra ilçesinde meydana gelen feci olayda 1,5 yaşındaki Kumsal Bayram, olay yerinde yaşamını yitirdi. Olayla ilgili öğretmen çiftin komşusu gözaltına alındı.

Konya’nın yerel haber sitesi Pusulahaberin haberine göre, olay Konya’nın Çumra ilçesinde meydana geldi. Çumra’da bir ilkokulda öğretmenlik yapan Deniz ve Mustafa Bayram, canlı ders yaptıkları sırda sırasında 1.5 yaşındaki kızları Kumsal’ı komşusuna emanet etti.

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda, anne ve babası derste olduğu sırada komşularının yanında olan Kumsal Bayram, balkona çıktı. Üzerine çıktığı koltukta dengesini kaybeden çocuk balkondan aşağı düşerek hayatını kaybetti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İsmi henüz öğrenilemeyen komşu, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Halka su yerine arsenik içiriyorlar: Tam 350 kat daha fazla

Okumaya devam et

Popular