Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Mahkeme Gezi direnişinde Ali İsmail’in ölümüne neden olan polisi mağdur kabul etti

Gezi olayları sırasında Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne neden olan polis memuru Mevlüt Saldoğan’ın Gezi Parkı darbe davasında, “İşimi ve eşimi kaybettim, mağdurum” diye ifade verdiği ortaya çıktı.

BOLD – Ali İsmail Korkmaz’ı döverek ölümüne neden olduğu için 13 yıl hapis cezası alan eski polis Mevlüt Saldoğan’ın, Gezi Parkı davasında, mağdur olduğu yönünde ifade verdiği belirlendi.

MAĞDUR SIFATIYLA DAVAYA KATILACAK

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre polis memuru Mevlüt Saldoğan, Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünün ardından yargılandı ve 13 yıl hapis cezası aldı. Meslekten atıldı. Cezaevinden çıktıktan sonra da Afyon’un Çay ilçesine yerleşti. Gezi Parkı darbe davasına bakan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi Mevlüt Saldoğan’ın da ifadesine başvurdu. Bu ifadenin ardından da mağdur sıfatıyla davaya katılmasına karar verdi.

İTİBARIMI, KARİYERİMİ KAYBETTİM

Çay Asliye Ceza Mahkemesi’nde ifade veren Saldoğan, ‘darbe girişimi’ olarak nitelendirdiği Gezi Parkı olaylarını ‘yönlendiren’ herkesten şikâyetçi oldu. Kendisini de Gezi Parkı mağdurları arasında saydıran Saldoğan, “Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü nedeniyle beni sorumlu tuttular. 13 yıl ceza aldım. Yaklaşık dört yıl kapalı cezaevinde kaldım. 2016’da salıverildim. Bu olayla aile birliğim bozuldu, eşimden ayrıldım. Mesleki itibarımı, mesleki kariyerimi kaybettim. Sanıkların cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

AİLE MAHKEMEDE ŞİKÂYETÇİ OLDU

Ali İsmail Korkmaz’ın ailesinin avukatı Ayhan Erdoğan da HSK’ya başvurarak İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ni şikâyet etti. Mevlüt Saldoğan’ın Ali İsmail’in ölümüne neden olduğu için 13 yıl ceza aldığını hatırlatan Erdoğan, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Mahkemenin Ali İsmail’i öldürmekten kurulan hükmü mağduriyet kabul etmesi, görevi kötüye kullanma suçunu aşarak mahkeme kararlarının kendisini bağlamadığı anlamını taşımaktadır.”

Erdoğan’dan Merkel’e anlamlı hediye: Sırçalı ayna ve miğfer

Gündem

Halka su yerine arsenik içiriyorlar: Tam 350 kat daha fazla

12 bin nüfuslu Kütahya’nın Emet ilçesinde şebeke suyundaki arsenik miktarı Dünya Sağlık Örgütü’nün kabul ettiği miktarın tam 350 katı. Kanserden ölüm oranı diğer bölgelerin üç katı olurken, AKP’li belediye halka su yerine arsenik içiriyor.

BOLD – Kütahya’nın Emet ilçesinde içme suyuyla ilgili ortaya çıkan raporlarda yeraltı ve şebeke sularındaki arsenik vahim boyutlara ulaşmış durumda.

BOR MİKTARI NORMALİN 8 BİN KATI

Gazi Üniversitesi 2011’de yaptığı çalışmada, sularda Dünya Sağlık Örgütü tarafından, içilebilir kabul edilen düzeyin arsenik için 350 katı, bor için de 8 bin katı olduğunu tespit etti. Dumlupınar Üniversitesi ise yaptığı araştırmada bölgede kanserden ölüm oranlarının ilin diğer bölgelerine oranla 3 katı olduğunu açıkladı.

CHP’Lİ KASAP: HALK BİLE BİLE ZEHİRLENİYOR

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, raporları gündeme taşıyan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Halk, yıllardır yüksek oranda arsenik içerdiğini bile bile bu su kullanmak zorunda kalıyor. Resmi kurumların yaptığı analizler ile üniversitelerin yaptığı analiz sonuçları arasında ciddi fark var. Buradaki halk kanser ve arsenik zehirlenmesine maruz kalmakta” dedi.

Türkiye’ye yaptırım ihtimali azaldı Yunanistan ve Rumlar bastırıyor

 

Okumaya devam et

Gündem

11 yaşındaki kız çocuğunu tavşan besleme yalanıyla kandıran tacizciye 6 yıl 3 ay hapis

Trabzon’da 2 yıl önce 11 yaşındaki kız çocuğunu marulla tavşan beslemek bahanesi ile kandırarak cinsel istismarda bulunan 48 yaşındaki şahsa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

BOLD – Trabzon Ortahisar’da 11 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunan şahsın yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezası çıktı. Mart 2018’de meydana gelen ve 7 şahidin ifade verdiği olayda, bir sitenin kapıcılığı ve güvenliğini üstlenen A.K’nin, 11 yaşındaki S’ye okuldan eve dönerken seslenip “Beni tanımadın mı? Amcanım. Gel tavşan besleyelim” dediği, eline marul tutuşturup otoparka getirdiği ve elbiselerini açarak vücudunun çeşitli yerlerine dokunduğu iddia edildi.

OKULDA ARKADAŞLARINA ANLATINCA ORTAYA ÇIKTI

Yaşadıklarını ertesi gün okulda ağlayarak arkadaşlarına anlatan S, korktuğunu ve yaşlı, sakallı birinin kendisini takip ettiğini düşündüğünü belirtti. Kızın ailesinin olayı öğrenmesi ve A.K’den şikâyetçi olması sonrası Trabzon Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM), S’nin ifadesine başvurdu. Hazırlanan Adli Görüşme Değerlendirme Raporu’nda psikolojik sağlığının iyi olmadığı tespit edildi.

SAVCI ÇELİŞKİLİ İFADELERE DİKKAT ÇEKTİ

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan davanın dördüncü celsesinde esasa dair mütalaasını okuyan savcı, müşteki ve anne babası ile 7 farklı tanığın beyanından yola çıkarak şüpheli A.K’nin çelişkili ifadeler verdiğini değerlendirdi ve hapisle cezalandırılmasını istedi. Sanığın farklı tarihlerde 2 defa kız çocuğunu istismar ettiğine karar veren mahkeme heyeti A.K’yi 6 yıl 3 ayla cezalandırdı.

Gaziler isyanda: Başında şarapnel göğsünde mermi ile ayrıma maruz kalıyorlar

Okumaya devam et

Gündem

Sevda Noyan’a Atatürk’e hakaret suçundan takipsizlik

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sevda Noyan’ın 10 Kasım 2013’te yaptığı, “Bugün putları kırma günü” paylaşımı nedeniyle “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçundan başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

BOLD – Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen takipsizlik kararında, Sevda Noyan’ın, 10 Kasım 2013’te sosyal medya hesabından, “Bugün putları kırma günü. Kendimize gelme günü. Bir ölümlü kuldan gel kurtar bizi diyenlere ibretle bakma günü. Bugün o gün…” paylaşımıyla ilgili suç duyurusu üzerine “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçundan soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Kararda, suç duyurusuna konu olan eylemlerin, şüphelinin üzerine isnat edilen suçun 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun kapsamında yasal unsurlarının oluşmadığı belirtilerek, Sevda Noyan hakkında takipsizlik kararı verildiği vurgulandı.

76 yaşındaki hasta tutuklu cezaevinde hayatını kaybetti

Okumaya devam et

Popular