Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Çevrimtaş köyü tamamen yıkıldı

Depremden en çok zarar gören yerlerden Elazığ Çevrimtaş köyünde ev ve ahırların ya tamamı yıkıldı ya da hasar gördü. Sarsıntı sebebiyle 2 kişi öldü, enkaz altında kalan 4 kişi de yaralandı.

BOLD – Elazığ Sivrice merkezli 6.6’lık deprem şehir merkezlerinden daha çok köylere zarar verdi. Hasarın büyük olduğu yerlerden biri de Elazığ Çevrimtaş köyü.

HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN 10 AİLE YAŞIYORDU

Kış aylarında hayvancılıkla uğraşan 10 ailenin yaşadığı köyde bütün evler ve ahırlar yıkıldı. Deprem sebebiyle köyde 2 kişi hayatını kaybetti, 4 vatandaş da yaralandı.

MUHTAR ENKAZ ALTINDA KİMSE OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Çevrimtaş köyü Muhtarı Ramazan Alparslan, arama kurtarma ekipleri ile yetkililerin köylerine ulaştığını şu anda enkaz altında kimsenin bulunmadığını ifade etti.

KENDİLERİ İÇİN DEĞİL HAYVANLARI İÇİN ÇADIR İSTEDİLER

Köydeki bütün ev ve ahırların tamamının yıkıldığını veya hasar gördüğünü söyleyen Alparslan, “Kendimiz için bir şey istemedik ama hayvanlarımızı koyacak yerimiz yok. Hayvanlarımızı koyabileceğimiz çadırlar istedik yetkililerden. Hava çok soğuk hayvanları dışarıda tutamayız” dedi.

Putin’den Elazığ için taziye mesajı

Gündem

Cezaevinde bir ölüm daha: Koğuştaki yatağında cansız bedenini buldular

Bir hasta tutuklu daha cezaevinde hayatını kaybetti. Kahramanmaraş Cezaevinde tutuklu olan Ümit Erdinç, bu sabah yatağında ölü bulundu. Erdinç’in ölüm nedeni kalp krizi.

BOLD – Kahramanmaraş Cezaevinde tutuklu bulunan şeker hastası Ümit Erdinç bu sabah kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Yatağında ölü bulunan Erdinç 37 yaşındaydı. Tutuklu hastanın ölüm haberini HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

CENAZESİ AİLESİNE VERİLDİ

Gergerlioğlu, “Kahramanmaraş Cezaevinde bir mahpus öldü. Mahkum bu  sabah yatağında ölü bulundu. Şeker hastasıymış. Cenaze aileye verildi. Adı Ümit Erdinç (37). Kalp krizi diye açıklama yapmışlar.” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Yardımların tek merkezden dağıtıldığı PTT önlerindeki izdiham tehlike saçıyor

İhtiyaç sahiplerine verilecek bin liranın sadece PTT merkezlerinden dağıltılması büyükşehirlerde özellikle de koronavirüs vakalarının yüzde 60’ının görüldüğü İstanbul’da salgına davetiye çıkarıyor.

BOLD – Hükumetin koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere biner lira dağıtma kararı almıştı. PTT’nin ihtiyaç sahiplerine bu paraları tek bir merkezden dağıtmaya çalışması İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropollerde izdihama neden oldu. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı para çekme kuyruklarında adeta salgına davetiye çıkarıldı.

 

POLİSİN ÇABASI YETMEDİ

Özellikle de Türkiye’deki koronavirüs vakalarının yüzde 60’ının görüldüğü İstanbul’da, para dağıtan Esenyurt PTT binası önünde binlerce insan hiçbir önlem almadan sıraya geçti. Zabıta ve polis önlem almaya çalışsa da kalabalığa söz geçiremedi. Binlerce ihtiyaç sahibi sıralardan ayrılmadan dip dibe bekledi.

Koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden hocaların hocası için saygı duruşu

Okumaya devam et

Gündem

Dört tıp profesörü koronavirüs nedeniyle yaşama veda etti

Türkiye’de ilk koranavirüs tanısı konulan hastayı muayene eden İstanbul Çapa Tıp Fakültesinde bir hafta içinde 3, Cerrahpaşa’da 1 doktor hayatını kaybetti.

BOLD – Koronavirüsü salgınının Türkiye’de başladığı günden bugüne İstanbul Çapa Tıp Fakültesinden 3, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1 profesör koronadan öldü. Çapa’dan Prof. Dr Fevzi Aksoy, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu ve Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu ölürken, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi ve patoloji uzmanı Prof. Dr. Feriha Öz hayatını kaybetti.

BİR DOKTOR DA YOĞUN BAKIMDA

Çapa’dan bir doktor ise yoğun bakımda bulunuyor. İnfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Murat Dilmener makinaya bağlı yaşam mücadelesi veriyor. Dün akşam CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katılan İç Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan “Diğer doktorlarımızdan da çok kayıp var” dedi.

GEOTHE ENSTİTÜSÜNÜN KURUCULARI ARASINDAYDI

Fevzi Aksoy

29 Mart 2020’de hayatını kaybeden Fevzi Aksoy 90 yaşındaydı. Goethe Enstitüsü kurucularından olan Aksoy, bir dönem Alman Hastanesi Yönetim Kurulu başkanlığı yaptı. Alman ve Avusturya hükümetleri tarafından sağlık alanındaki hizmetlerinden dolayı devlet üstün nişanına layık görüldü. Fevzi Aksoy, Milliyet gazetesinin spor yazarları arasındaydı. Prof. Dr. Aksoy’un eşinin ve kızının da koronavirüs tedavisi gördüğü ileri sürülmüştü.

VİRÜSE YAKALANAN İLK DOKTORDU

Cemil Taşçıoğlu

Türkiye’de virüse yakalanan ilk sağlık çalışanı olan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu (68) dün hayatını kaybeti. Dahiliye doktoru Taşçıoğlu, ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleriyle 16 Mart 2020’de İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine yatırıldı. 15 gündür korona tedavisi görüyordu.

Ölmeden önce hakkında birçok kez ölüm haberi yayılan Cemil Taşçıoğlu, Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın da hocasıydı. Öğrencileri ve meslektaşları tarafından çok sevilen Cemil Taşçıoğlu’nu Türkiye’nin her yerinden hekimler ve sağlık çalışanları 1 dakikalık saygı duruşuyla andı.

İSTANBUL’DAKİ İLK BÖBREK NAKLİNİ YAPAN DOKTORDU

Sedat Tellaloğlu

Üroloji uzmanı Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu ise dün gece hayatını kaybetti. 85 yaşında hayatını kaybeden Sedat Tellaloğlu, 1983 yılında İstanbul’da ilk böbrek naklini gerçekleştiren ekibe başkanlık eden doktor olarak tanınıyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte Sedat Tellaloğlu’nun koronadan ölmediği, ürolojisi tedavisi gördüğü belirtiliyor.

DÜNYACA ÜNLÜ BİR PATALOG

Feriha Öz

Bu sabah hayatını kaybeden patalog Prof. Dr. Feriha Öz, vefatını İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feriha Öz, 2000 yılında emekli oldu. 1960-2011 yılları arasında 100’den fazla bilimsel çalışma ve yayın yapan Öz’ün eserleri, yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren birçok dergide yayımlandı.

Bir süredir Edirne’de yaşan emekli doktor korona tedavisi görüyordu.

 

Avrupalı 1 milyon avukattan Tayyip Erdoğan’a ‘tahliye’ mektubu

Okumaya devam et

Popular