Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İ. Melih Gökçek, 3 milyon lirayı Misket Kedi’ye yatırdı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isteği ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa etmek zorunda kalan Melih Gökçek’in Misket Kedi isimli bir çizgi film için belediye kasasından 3 milyon lira harcadığı ortaya çıktı.

BOLD – Ankara Büyükşehir Belediyesinde Melih Gökçek döneminde yapılan israfla ilgili her geçe gün yeni belgeler çıkıyor. Gökçek’in Misket Kedi isimli bir çizgi film yapımı için belediye kasasından 3 milyon lira harcadığı belirlendi.

EN ÇOK TARTIŞILAN İSİM GÖKÇEK

AKP’nin 31 Mart Yerel seçimlerinde muhalefete kaptırdığı belediyelerde yaşanan israflarla ilgili detaylı bilgiler her geçen gün ortaya çıkıyor. AKP’li belediye başkanların harcamaları tek tek Sayıştay tarafından kaydediliyor. Bu belediyelerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi. En çok tartışılan dönem ise AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isteği doğrultusunda istifa eden Melih Gökçek dönemi.

TEK FİRMAYA 3 MİLYON LİRA VERİLMİŞ

Sayıştay Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılına ilişkin raporunu yayınladı. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Melih Gökçek ve Mustafa Tuna döneminin incelendiği raporda, Ankara’yı tarihi, sosyal ve kültürel yönden tanıtmak ve TV kanallarında yayınlanmak üzere “Misket Kedi” adıyla yaptırılan çizgi filme 3 milyon lira harcandığı belirlendi. Filmin dublaj, çekim, seslendirme gibi tüm işleri de tek bir firmaya verildi. Çizgi film ana konsepti ve karakterlerin oluşturulması için 2 milyon 834 bin TL, müzik, karakterler ve miksaj için de 280 bin TL ödendi.

Artçı depremler sürüyor: Enkaz altında 30 kişi var!

Gündem

1 dakikalık video kampanyası büyüyor

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun birkaç gün önce başlattığı “1 dakikalık” video kampanyası gün geçtikçe büyüyor.

BOLD – Bugünlerde TBMM’den geçmesi beklenen yeni infaz yasası tutuklu yakınlarını hem heyecanlandırdı hem de endişelendirdi. Görüşmeleri devam eden yasanın siyasi tutukluları kapsamayacağı iddia ediliyor.

Ömer Faruk Gergerlioğlu, yasanın tüm tutukluları kapsaması için tutuklu ve hükümlü yakınlarına bir duyuruda bulundu. Video çekip sosyal medyada paylaşmalarını isteyen Gergerlioğlu, “Siz, anneniz, babanız, çocuklarınız 1 dakikalık videolar çekerek Adalet bakanlığı, TBMM, Partiler, vekilleri etiketleyerek sosyal medyadan paylaşınız. “Salgında onu kaybetmek istemiyorum, adil ve eşit infaz yasası istiyorum.” deyiniz.” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu’nun çağrısına birçok aile cevap verdi. Bugüne kadar susmayı tercih eden hasta tutukluların eşleri, hapis yatan bebekli anneler, çocukları tutuklu bulunan Harb,yeli annelerinin paylaşımları rekor kırdı. Artarak çoğaldı.

Twitter’da her akşam yapılan etiket çalışmalarına katılım ise rekor düzeye ulaştı.

Mahpus yakınlarının endişesi ‘ZamanDaralıyor AcilTahliye’ etiketi Twitter’da bir milyonu aştı!

 

Okumaya devam et

Gündem

Karantinadaki Umre’den dönen bazı yolcuların sonuçları pozitif çıktı!

Umre ziyareti sonrası Türkiye’ye gelen ve Ankara’da karantina altına tutulan bazı vatandaşların test sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi.

BOLD-15 Mart günü Suudi Arabistan’dan Umre ziyareti nedeniyle dönen 3 binin üzerinde vatandaş, Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurtlarda karantina altına alınmıştı. 14 günlük karantina süreleri dolan ve tahliye edilmeleri beklenen Umre ziyaretçilerinden bazılarının test sonuçları pozitif çıktı.

Koronavirüsü tespit edilen hastalar, ambulanslarla hastaneye götürülürken karantinadaki diğer vatandaşlarında tahliye edilmeyeceği ifade edildi.

Yapılan son testler sonucunda 14 gündür karantina altında bulunan kişilerden bazılarının testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi. Testleri pozitif çıkan umreciler, özel kıyafetli, gözlüklü ve maskeli sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla konvoy şeklinde Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Öte yandan, karantina süresi dolan ve gün içerisinde tahliye edilmesi beklenen umrecilerin, bugün tahliye edilmeyeceği öğrenildi.

Türkiye’de hayatını kaybeden kişi sayısı 131, vaka sayısı 9 bin 217

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Oğlumun ‘baba’ çığlıklarını duyan yok mu?

Gelişim geriliği hastası Mesut’un annesi Tuba Yaslı, 15 gündür oğlunu sakinleştirmek için çırpınıyor. İki senedir çocuklarına tek başına bakan Yaslı, “Dayanacak gücüm kalmadı.” dedi.

SEVİNÇ ÖZARSLAN

BOLD ÖZEL – 27 aydır İzmir Şakran Cezaevinde tutuklu olan Ferruh Yaslı ve Tuba Yaslı’nın gelişim geriliği hastalığı bulunan 11 yaşındaki oğulları Mesut’un çığlıkları yürekleri sızlattı. Koronavirüs nedeniyle dışarı çıkamayan oğlunun 15 gündür daha çok hırçınlaştığını söyleyen Tuba Yaslı “Oğlumun çığlıklarının duyulmasını istiyorum.” dedi.

DOĞUMDA OKSİJENSİZ KALDIĞI İÇİN

14 yıllık evli olan Tuba-Ferruh Yaslı’nın iki çocukları var. Doğum esnasında oksijensiz kaldığı için nöbet geçiren Mesut konuşamıyor. Kendini bağırarak ifade ediyor. Ayağa kalkıp yürüyemiyor. Tamamen özel bakıma ve desteğe muhtaç.

Mesut dünyaya geldikten sonra hayatlarının hep bir koşturma içinde, hastanede, özel eğitimlerde geçtiğini belirten Tuba Yaslı, “15 gün küvezde yattı. Gelişimsel gerilik dedi doktorlar. Bugüne kadar hep Mesut’un tedavisiyle ilgilendik. Herkes sen çok güçlüsün, nasıl kaldırabiliyorsun diyor. Artık ben de kaldıramıyorum.” diye konuştu.

 

ARTIK SABRIM KALMADI

Son 15 gündür Mesut’un çığlıklarının aşırı derecede arttığını ifade eden Yaslı, “Günü bölersek yüzde 80 hep hırçın. Evden çıkaramıyoruz. Bu süreçte daha da bunaldı. 27 aydır babasını sadece 5 kere gördü. Kapalı alanlarda asla durmuyor. Bağırmaya başladı mı çaresi yok. Alttan komşu geliyor ne oluyor diye. Dolmuş şoförü Alsancak’ta yolun ortasında indirdi, ağlayan çocuğu götüremem diye.” ifadelerini kullandı.

Yaslı, İzmir’de Şehit Lütfü Gülşen Özel Eğitim Uygulamalı Okuluna 4 yıl devam eden oğlunun, geçen sene servisten düştüğü için uzun süre okuluna gidemediğini de ifade etti.

BAĞIRMA ABİ, BABAM GELECEK

Yaslı çiftinin küçük oğulları Mirza (5) ise annesinin ifadesiyle evin neşesi. Bir yaşından itibaren babasız büyüyen Mirza, küçücük yaşında abisini sakinleştirebilecek olgunluğa çoktan erişmiş. “Ağlama abi, az kaldı, babam gelecek.” diye onu teselli ediyor.

MALİ MÜŞAVİR

Cemaat soruşturmaları kapsamında Ocak 2018’de tutuklanan mali müşavir Ferruh Yaslı (39), 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dosyası Yargıtay’da bulunuyor.

Tuba-Ferruh Yaslı, çocukları Mesut (11) ve Mirza (5) ile Şakran Cezaevinde bir görüş gününde.

Burada bin memur var, gardiyanlar botlarıyla odamızı basıyor, koğuşun yarısı hasta

Okumaya devam et

Popular