Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Erdoğan’ın muhteşem dönüşü: “Rus uçağını vurduk”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan son dakika açıklamalarından birinde Rus uçağının düşürülmesinin pilot hatası olduğunu söylemişti. Fakat Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Davos’ta yaptığı konuşmada, ”Rus savaş uçağını biz vurup düşürdük” diyerek sorumluluğu Ankara adına tekrar üstlendi. İşte Ahmet Davutoğlu’nun da dahil olduğu ve bir dönem Erdoğan ile Putin’i karşı karşıya getiren tartışmanın dünü ve bugünü… BOLD

Politika

Şirin Payzın’dan Sağlık Bakanı Koca’ya ‘virüs’ ayarı

Gazeteci Şirin Payzın’ın koronavirüs önlemleriyle ilgili eleştirilerine kendince espri yaparak cevap veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca zor durumda kaldı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İtalya dönüşü Yeni İstanbul Havalimanındaki koronavirüs salgını konusundaki önlemleri yetersiz bularak eleştiren gazeteci Şirin Payzın’a sosyal medya hesabından “Şirin Hanım, termal kamera taramasından geçişinizi gösteren görüntüleri izin verirseniz buradan paylaşabilirim. Sizi iyi görünce zahmet vermedik:)” diyerek cevap verdi.

Payzın, bakanın esprili paylaşımına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Sağlık Bakanlığı ve havalimanı yetkililerine yönelik eleştirilerine devam eden Payzın, “Sayın Bakan teşekkür ederim beni takip ettiğiniz ve cevap verdiğiniz için:) Bu vesileyle ne zaman isterseniz gelip T24’te önlemleri anlatabilirsiniz. Ancak benim gözlemlerim ve eleştirilerim kendimle ilgili değil herkesin sağlığı için gördüğüm eksiklikler” diye konuştu.

‘PERSONEL EĞİTİMİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ’

Gezdiği ülkelerdeki önlemlerle Türkiye’yi kıyaslayan Payzın, şu uyarıda bulundu: “Madem önlemler konusunda bir gündem oluştu bu vesileyle bir gözlem daha. AB ülkeleri bu işi çok sıkı tutuyor. Madem dünyanın buluşma noktası İstanbul Havalanı, buna uygun düzenleme olması gerek. Çünkü korkarım yakında Türkiye önlem almadı eleştirileri alacaksınız. Size bir gözlem daha. Pasaport sırasında genç polis, amirine sordu, burada biri var Çin’den geliyor galiba ne yapayım amirim, Amir ve polis başladı pasaport incelemeye. Personel eğitiminiz belki yeniden gündeme alınmalı.”

 

Sağlık Bakanının gazeteciye cevabı trolleri aratmadı: ‘Sizi iyi görünce zahmet vermedik :)’

Okumaya devam et

Politika

Sağlık Bakanının gazeteciye cevabı trolleri aratmadı: ‘Sizi iyi görünce zahmet vermedik :)’

İtalya’dan dönen gazeteci Şirin Payzın’ın, AB ülkeleri havalimanlarındaki koronanvirüs salgını önlemlerini İstanbul’dakiyle karşılaştırarak yaptığı eleştiriye Sağlık Bakanından gelen cevap tepki çekti.

BOLD- Koronavirüs salgını Çin’den sonra en fazla, Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa coğrafyasını tehdit ediyor. Avrupa ülkeleri salgından korunmak için önlem üstüne önlem alıyor. En çok önlemlerin alındığı yerle ise ülkelerin giriş kapısı havalimanları. İtalya’dan dün uçakla İstanbul’a dönen gazeteci Şirin Payzın Yeni İstanbul Havalimanında, Sağlık Bakanlığının iddia ettiği bir önleme denk gelmediğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla takipçilerine aktardı.

YENİ HAVALİMANINDA ÖNLEM YOK

Sağlık Bakanlığı ve havalimanı yetkililerini de etiketleyen Payzın, yaptığı konuyla ilgili ilk paylaşım, ”İst. Havaalanı’nda Corona salgınına dair hiç bir önlem yok. İtalya’dan geliyorum. Salgında 3. ülke. Ne kontrol yapıldı ne görevliler maskeli. Ekranda saçma sapan konuşanları dinleyip kelle paça yiyoruz bize bir şey olmaz mı diyor yönetenler?” diye sordu.

AB ÜLKELERİYLE KIYAS

Önlemleri Avrupa havalimanları ile kıyaslayan Payzın, ”AB ülkelerine girişte uçaktan çıkar çıkmaz özel giysileri ve termal tarayıcılarıyla görevliler karşılıyor. Herkese göz kontrolü yapıyorlar. İstanbul Havaalanında geçtim kontrolü önlemi hatırlatan bir masa, işaret bile yok” dedi.

KİM İZLİYOR GÖRÜNTÜLERİ

Payzın son olarak da, ”Bagaj bölümüne giderken bir kamera var. AB’de gibi görevlilerin gözünüze tutup taradığından değil. Fotoğraf makinesi gibi ama etrafında görevli yok? Kameranın gördüğünü kim görüyor? Başka yerden mi okunuyor kamera görüntüleri?” diye sordu.

İYİ GÖRDÜK ZAHMET VERMEDİK

Payzın’ın eleştirel tespitlerini Twitter’dan yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şöyle yazdı: ”Şirin Hanım, termal kamera taramasından geçişinizi gösteren görüntüleri izin verirseniz buradan paylaşabilirim. Sizi iyi görünce zahmet vermedik :)”

Bakan’ın termal kamera görüntüsü paylaşmayı teklif etmesi, görüntülerin kayıt altına alındığı yorumlarına neden oldu ve bakanın kadın bir gazeteciyle konuşma üslubu eleştiri konusu oldu.

Okumaya devam et

Politika

“Maaşımızı da yaptığımız asfaltların, köprülerin, kavşakların parasını da siz ödüyorsunuz”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Biz devlet memuruyuz. Bizim herhangi bir memurdan farkımız yok, maaşımızı da siz ödüyorsunuz. Köprülerin, kavşakların paraları sizden çıkıyor” dedi.

BOLD – Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı bir programda yaptığı konuşma sosyal medyada gündem oldu. İnsanların paralarının nereye harcandığını görmeleri için ABB’deki ihaleleri canlı yayınladıklarını belirten Yavaş, “Biz devlet memuruyuz. Bakmayın kocaman sıfatlar yakıştırılmasına. Bizim herhangi bir memurdan farkımız yok, maaşımızı da siz ödüyorsunuz. Yaptığımız bütün çalışmaların, asfaltların, köprülerin, kavşakların paraları sizden çıkıyor” diye konuştu.

‘SİZE HAKSIZLIK YAPIYORLAR’

Gelişmiş ülkelerin genç yöneticilerine ve genç yaşlarına rağmen yasalara bağlılıklarına dikkat çeken Mansur Yavaş, “Devlet yönetiminin asla sizin üzerinizde bir şey olmadığını ve sizin Anayasa’da verdiğiniz yetkiyle sizi yönettiklerini bilerek, öyle koca koca arabalarla ve korumalarla gidenlere bakmayın. Onlar aslında haksızlık yapıyorlar” sözleri büyük ilgi çekti. Yavaş’ın açıklamaları sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girdi.

Esenler metrosunda belindeki silahını aldığı polisi böyle vurdu

Okumaya devam et

Popular