Gündem

MEB’den parasını alıp okul inşaatlarını yarım bıraktı

İhalesini aldığı okul inşaatını tamamlamadan kaçan ve MEB’den 944 bin TL alan firma konkordato ilan etti. Beş okulun inşaatı, müteahhitlerin konkordato ilan etmesi nedeniyle yarım kaldı.

BOLD – Denizli’de ihalesini aldığı okul inşaatını tamamlamadan kaçan ve MEB’den 944 bin TL alan firma konkordato ilan etti. Beş okulun inşaatı yarım kalırken, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Yandaş müteahhitlerin uğrattığı zararı kim telafi edecek?” diye sordu.

YARIM BIRAKIP KAÇTI

Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Denizli Adil Mustafa Musoğlu İlkokulunun yeniden yapım işini üstlenen ancak inşaatı yarım bırakarak kaçtığı öğrenilen firmanın konkordato ilan ettiği ortaya çıktı. Beş okulun yapım ihalesini alan iki firmanın da konkordato ilanının ardından okul inşaatları yarım kaldı.

OKULLARIN NE ZAMAN AÇILACAĞI BELLİ DEĞİL

Okul inşaatlarının akıbetine yönelik CİMER aracılığıyla bilgi edinme başvurusunda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’ya yanıt, Milli Eğitim Bakanlığından geldi. MEB, tasfiye işlemlerinin devam ettiğini, müteahhit firmanın inşaatları bitirmeden konkordato ilan ettiğini bildirdi. Bakanlık, okullara ödenek ayrılıp ayrılmadığına ve okulların ne zaman hizmete açılacağına ilişkin soruları ise yanıtsız bıraktı.

944 BİN LİRA ÖDEME ALDI

İldeki beş okulun inşaat işini alan firmanın inşaatları bitirmeden konkordato ilan etmesiyle beş okulun yarım kaldığı bildirildi. Bakanlığın resmi verilerine göre, inşaatı yarım kalan Adil Mustafa Musoğlu İlkokulunun yapım işini üstlenen firmaya konkordato tarihine kadar 944 bin 640 TL ödendi. İnşaatı yarım kalan bir başka okul olan Gürlek İlkokulu için sözleşme imzalanan Lata Yapı İnşaat firmasının da 12 Mart 2018 tarihinde konkordato talebinde bulunduğu belirtildi.

Simon Hassan önce TC vatandaşı yapıldı, ardından yüzbaşı kadrosuyla TSK’ya alındı

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version