Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Oğlumun adını Tayyip Erdoğan koydum, yıllarca sana oy topladım, sonunda mahvettin beni!”

15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezası alan tutuklu erlerden Cihan Aydın’ın annesi, “Erden darbeci olmaz” diyerek yaklaşık 4 yıldır tutuklu oğlunun serbest bırakılmasını istedi.

BOLD – Müebbet hapis cezası alan, tutuklu harbiyeli öğrenci ve er anneleri Ankara’da eylem yapmak istedi. Toplanan kalabalıktaki tutuklu 6 aylık er Cihan Aydın’ın annesinin, eylem için toplanan basın mensuplarına yaptığı konuşma sosyal medyaya düştü.

ERDEN DARBECİ OLMAZ

15 Temmuz gecesi darbeye katıldığı gerekçesiyle, müebbet hapis cezası alan, er Cihan Aydın’ın annesi yaklaşık 4 yıldır hapiste olan oğlunun ‘Erden darbeci olmaz’ diyerek serbest bırakılmasını istedi. Yaşlı kadın, oğlu tutuklanmadan önce Erdoğan hayranı, sıkı bir AKP’li olduğunu vurgulayarak, ”18 yaşındaki diğer oğlumun adı bile Tayyip Erdoğan” diye konuştu.

DEVLET CİĞERLERİMİ YAKTI

Oğlunun komutanları tarafından ‘tatbikat var’ diyerek kandırıldığını söyleyen Aydın’ın annesi, ”Erden darbeci mi olur? Bu devlet ciğerlerimizi yaktı Hala da yakıyor. Bu sesimizi Tayyip Erdoğan duysun artık” dedi.

SANA OY VERMİYORLAR DİYE BİR SENE ANNE BABAMA KÜSTÜM

AKP’li bir aileden geldiklerini anlatan dertli kadın, ”Buraya Tokat’tan geldim. Belki polisler bir şey demezler diye. Dört senedir benim çocuğum içeride. Her ay Silivri’ye gidiyorum. Doğru düzgün harçlığım bile yok. Ne yaptım ben size. 25 yıl oy topladım ben sana. Sonunda mahvettin sen beni. Anama babama küs kaldım, Tayyip’e oy vermiyorlar diye. Oğlumun adını Tayyip Erdoğan koymaz olaydım. Konuşturun bizi duysun Tayyip Erdoğan ne olur yani” ifadelerini kullandı.

Melek Çetinkaya ‘Gizemli Bünyamin’i anlattı

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

CHP’den Osman Kavala’ya gözaltı kararına sert tepki

Osman Kavala’nın tahliye edilmesine kısa bir süre kala gözaltı kararı verilmesine CHP’den sert tepki geldi. CHP’li Aykut Erdoğdu verilen kararla Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuksuz bir çadır devletine döndürüldüğünü kaydetti.

BOLD – CHP’den 840 gündür cezaevinde bulunan Osman Kavala’nın hakkında beraat kararının hemen ardından başka bir soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilmesine tepki geldi.

GEZİ’DE ÖLÜME NEDEN OLANLAR ER GEÇ YARGILANACAK

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından Kavala hakkında yeniden gözaltı kararı verilmesine tepki göstererek, “Osman Kavala ‘üst’ kararı, Erdoğan’ın yargıyı hükümsüz kılmak için talimatla karar yazdıracak kadar meseleyi kan davasına dönüştürdüğünün ispatıdır. Kavala er ya da geç serbest kalacak, Gezi’deki ölümlere neden olanlar, yargıya talimat verenler er ya da geç yargılanacaktır” dedi.

“BU DEVLET ÇİFTLİĞİNİZ DEĞİL”

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da karara tepki göstererek, “Osman Kavala kararını verenler ve verdirtenler Türkiye Cumhuriyeti Devletini içeride ve dışarıda rezil ediyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devletini hukuksuz bir çadır devletine döndürdüler. Bu devlet kolay kurulmadı. Bu devlet sizin çiftliğiniz değil. Haddinizi bilin” dedi.

TEKİN: SARAY KAFAYI TAKTI, YARGI MAZERET BULDU

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, “Medeni bir ülkede insanlar aksi ispatlanana kadar masumdur, kanunda yer alan bir suçu işlerlerse yargı kararıyla tutuklanır. AKP’nin ilkel zihniyetinde saray bir insana kafayı takarsa yargı mazeret bulur, talimatla tutuklanır. Osman Kavala ve Demirtaş’ın durumu budur” dedi.

 

AfSV: Temel prensibimiz barışa sadakat, şiddetin her türlüsünü red

Okumaya devam et

Gündem

Haluk Levent’ten Ahmet’e destek: Elimizden ne gelirse yapacağız

Ahmet Burhan Ataç’ın annesine uygulanan yurt dışı yasağına Ahbap Platformunun kurucusu şarkıcı Haluk Levent, yaşanan adaletsizliğe sessiz kalmadı. Ahmet’e destek olacağını söyleyen Levent, “Elimizden ne gelirse yapacağız” dedi.

4’üncü evre kanser teşhisi nedeniyle Almanya’ya tedaviye annesiz gitmemesi için 9 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç’a sosyal medyadan destek çığ gibi büyüdü. Anne Zekiye Ataç’a uygulanan yurt dışı yasağına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, Haluk Levent’ten destek istedi.

Ahbap Platformunun kurucusu ünlü şarkıcı Haluk Levent, yaşanan adaletsizliğe sessiz kalmayarak Ahmet’in annesine destek olacaklarını söyledi. Levent yaptığı paylaşımda “Elimizden ne gelirse yapacağız. Adalet bakanlığına gitmiştim yakında bir kez daha gideceğim. Bir yol buluruz inşallah..” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü: AhmetiYaşat Türkiye!

Kemik kanseri tedavisi gören 9 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç’ın annesiz Almanya’ya gitmemesi için sosyal medyada “AhmetiYaşat Türkiye” etiketiyle destek kampanyası başladı.

BOLD-15 Temmuz sonrası yürütülen tenkil sürecinde tutuklanan Harun Reha Ataç ve tutuksuz yargılanan eşi Zekiye Ataç çiftinin kanser teşhisi nedeniyle tedavi gören 9 yaşındaki oğulları Ahmet Burhan Ataç, tedavi için Almanya’ya annesiz gitmiş ve anne özlemi nedeniyle tedaviyi yarıda kesip dönmek zorunda kalmıştı.

Almanya’ya ikinci kez tedavi için gidecek olan Ahmet Burhan Ataç’ı, annesiz bırakmamak adına yapılan girişimler sonucunda anne Zekiye Ataç için uygulanan yurtdışı yasağının kaldırılmasına yönelik başvuru Mersin 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

Ahmet ve annesi Zekiye, bu karar üzerine çok sevinmiş ve Almanya’ya birlikte gitme hazırlıkları yaptıkları sırada mahkemenin verdiği karara itiraz edildiği ve anne Zekiye Ataç’a yeniden yurtdışı yasağı konulduğu öğrenildi.

Ağır bir tedavi süreci geçiren Ahmet’in, en çok ihtiyacı olan moral bir hak ihlali sonucu yargı tarafından gasp edildi.

9 yaşındaki Ahmet’i cezalandıran adalete tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, “AhmetiYaşat Türkiye” etiketiyle paylaşımda bulundu.

Okumaya devam et

Popular