Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gizemli parti Harbiyeliler için adalet isteyen Melek Çetinkaya’dan ne istedi?

Polis baskısıyla Harbiyeliler için ‘Adalet Yürüyüşünü’ sonlandıran Melek Çetinkaya, bu süreçte ortaya çıkan gizemli kişileri sosyal medya hesabından paylaştı.

BOLD – 15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezası alan Harbiyeli öğrencilerden Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya’nın başlattığı Adalet Yürüyüşü, ani bir kararla geçen hafta sonlandırıldı. Ankara Emniyetinin harbiyeli annelerine yönelik ‘yürütmeyeceğiz’ baskısı, yürüyüşün sonlandırılmasına neden oldu. Yürüyüş eyleminin fikir sahibi Melek Çetinkaya, üç günlük gözaltının ardından adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağıyla serbest bırakıldı. Çetinkaya baskılar nedeniyle yürüyüşü sonlandırdığını açıkladı.

ÖNCE BÜNYAMİN SONRA PARTİ

Melek Çetinkaya yürüyüş kararı aldıktan sonra başına gelen gizemli olayları sosyal medya hesabından paylaştı. Metrolardaki konuşması sosyal medyada viral olan Bünyamin adlı bir kişinin, annelere destek olmak istediğini beyan ederek eylemlere katıldığını söyleyen Melek Çetinkaya, gözaltında Bünyamin ile beraber ifade verdiklerini anlatmıştı. Çetinkaya, Bünyamin adlı kişinin ifadesinde cemaat mensubu olduğunu ve daha polis bile sormadan ‘burs, himmet, mütevelli’ gibi konuları sıraladığını buna rağmen tutuklanmadığını söyledi.

ANNELERLE CEMAAT ARASINDA BAĞ KURMA ÇABASI MI?

Çetinkaya’nın anlattıkları, Bünyamin aracılığıyla Adalet Yürüyüşü ve cemaat arasında bağ kurulup, terör faaliyeti olarak soruşturma başlatılması için kullanılabileceği kuşkusu uyandırdı.

YÜRÜYÜŞE KATILACAKLARIN LİSTESİNİ İSTEDİLER

Melek Çetinkaya, bugün sosyal medya hesabından, Adalet Yürüyüşü yapacağını ilan ettikten sonra, başına gelen bir başka ilginç olayı daha takipçileriyle paylaştı. 17 Ocakta kendisini Milli Mücadele Partisi Genel Başkanının aradığını anlatan Çetinkaya, başkanın kendisine yürüyüşe destek vereceklerini söylediğini aktardı.

PARTİ DUVARLARI ÇIPLAK KADIN RESİMLERİ VARDI

Bir gün sonra kendisiyle partinin Ankara İl Bakanı Abbas Bütün’ün irtibata geçtiğini söyleyen Çetinkaya, Bütün’ün kendisinden yürüyüşe katılacakların isim listesini istediğini belirtti. Abbas Bütün’ün odasındaki izlenimlerini aktaran Çetinkaya, ”Abbas beyin parti ofisinde duvardaki çıplak kadın resminden başka bir şey yoktu. Ne Atatürk resmi,ne Bayrak” ifadelerini kullandı.

5 BİN KİŞİLİK EYLEM SÖZÜ

Görüşme bittikten sonra, İl Başkanının akşam yine aradığını aktaran Çetinkaya, Başkan Abbas Bütün’ün yürüyüşe polisin müdahale edeceğini, buna rağmen yürüyüp yürümeyeceklerini sorduğunu söyledi. Melek Çetinkaya, Bütün’ün kendilerine Adalet Yürüyüşünden vazgeçmeleri karşılığında, bir ay içerisinde 5 bin kişinin katılacağı bir eylem sözü verdiğini söyledi. Ayrıca Abbas Bütün partinin Çankaya İlçe Başkanlığına Çetinkaya’yı uygun gördüğünü söyledi.

HUZURSUZ EDEN BİR ŞEYLER VAR

Pek inandırıcı gelmediği için teklifi reddettiğini açıklayan Çetinkaya, ”Beni huzursuz eden bir şeyler vardı. Onlar bana nasıl yan odada, böyle bir görev teklif etmişlerdi. Hiç inandırıcı gelmemişti. Vatan partisi ofisi bir alt kattaydı. Kendi ofislerinin doğal gaz saati bile yoktu. Acaba kime Çalışıyorlardı. Numaralarını engelledim fakat aramaya devam ediyorlar. Benden ne istiyorlar, neden peşimdeler anlamadım. Allah’a verecek bir can borcum var. Alında kurtulayım yeter artık. Her gün karşıma farklı insanlar çıkıyor. Yanımda gibi gözüküyor. Ben sadece acılı bir anneyim. Bırakın peşimi” diye konuştu.

Melek Çetinkaya ‘Gizemli Bünyamin’i anlattı

Gündem

Yardımların tek merkezden dağıtıldığı PTT önlerindeki izdiham tehlike saçıyor

İhtiyaç sahiplerine verilecek bin liranın sadece PTT merkezlerinden dağıltılması büyükşehirlerde özellikle de koronavirüs vakalarının yüzde 60’ının görüldüğü İstanbul’da salgına davetiye çıkarıyor.

BOLD – Hükumetin koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere biner lira dağıtma kararı almıştı. PTT’nin ihtiyaç sahiplerine bu paraları tek bir merkezden dağıtmaya çalışması İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropollerde izdihama neden oldu. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı para çekme kuyruklarında adeta salgına davetiye çıkarıldı.

 

POLİSİN ÇABASI YETMEDİ

Özellikle de Türkiye’deki koronavirüs vakalarının yüzde 60’ının görüldüğü İstanbul’da, para dağıtan Esenyurt PTT binası önünde binlerce insan hiçbir önlem almadan sıraya geçti. Zabıta ve polis önlem almaya çalışsa da kalabalığa söz geçiremedi. Binlerce ihtiyaç sahibi sıralardan ayrılmadan dip dibe bekledi.

Koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden hocaların hocası için saygı duruşu

Okumaya devam et

Gündem

Dört tıp profesörü koronavirüs nedeniyle yaşama veda etti

Türkiye’de ilk koranavirüs tanısı konulan hastayı muayene eden İstanbul Çapa Tıp Fakültesinde bir hafta içinde 3, Cerrahpaşa’da 1 doktor hayatını kaybetti.

BOLD – Koronavirüsü salgınının Türkiye’de başladığı günden bugüne İstanbul Çapa Tıp Fakültesinden 3, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1 profesör koronadan öldü. Çapa’dan Prof. Dr Fevzi Aksoy, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu ve Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu ölürken, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi ve patoloji uzmanı Prof. Dr. Feriha Öz hayatını kaybetti.

BİR DOKTOR DA YOĞUN BAKIMDA

Çapa’dan bir doktor ise yoğun bakımda bulunuyor. İnfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Murat Dilmener makinaya bağlı yaşam mücadelesi veriyor. Dün akşam CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katılan İç Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan “Diğer doktorlarımızdan da çok kayıp var” dedi.

GEOTHE ENSTİTÜSÜNÜN KURUCULARI ARASINDAYDI

Fevzi Aksoy

29 Mart 2020’de hayatını kaybeden Fevzi Aksoy 90 yaşındaydı. Goethe Enstitüsü kurucularından olan Aksoy, bir dönem Alman Hastanesi Yönetim Kurulu başkanlığı yaptı. Alman ve Avusturya hükümetleri tarafından sağlık alanındaki hizmetlerinden dolayı devlet üstün nişanına layık görüldü. Fevzi Aksoy, Milliyet gazetesinin spor yazarları arasındaydı. Prof. Dr. Aksoy’un eşinin ve kızının da koronavirüs tedavisi gördüğü ileri sürülmüştü.

VİRÜSE YAKALANAN İLK DOKTORDU

Cemil Taşçıoğlu

Türkiye’de virüse yakalanan ilk sağlık çalışanı olan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu (68) dün hayatını kaybeti. Dahiliye doktoru Taşçıoğlu, ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleriyle 16 Mart 2020’de İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine yatırıldı. 15 gündür korona tedavisi görüyordu.

Ölmeden önce hakkında birçok kez ölüm haberi yayılan Cemil Taşçıoğlu, Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın da hocasıydı. Öğrencileri ve meslektaşları tarafından çok sevilen Cemil Taşçıoğlu’nu Türkiye’nin her yerinden hekimler ve sağlık çalışanları 1 dakikalık saygı duruşuyla andı.

İSTANBUL’DAKİ İLK BÖBREK NAKLİNİ YAPAN DOKTORDU

Sedat Tellaloğlu

Üroloji uzmanı Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu ise dün gece hayatını kaybetti. 85 yaşında hayatını kaybeden Sedat Tellaloğlu, 1983 yılında İstanbul’da ilk böbrek naklini gerçekleştiren ekibe başkanlık eden doktor olarak tanınıyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte Sedat Tellaloğlu’nun koronadan ölmediği, ürolojisi tedavisi gördüğü belirtiliyor.

DÜNYACA ÜNLÜ BİR PATALOG

Feriha Öz

Bu sabah hayatını kaybeden patalog Prof. Dr. Feriha Öz, vefatını İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feriha Öz, 2000 yılında emekli oldu. 1960-2011 yılları arasında 100’den fazla bilimsel çalışma ve yayın yapan Öz’ün eserleri, yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren birçok dergide yayımlandı.

Bir süredir Edirne’de yaşan emekli doktor korona tedavisi görüyordu.

 

Avrupalı 1 milyon avukattan Tayyip Erdoğan’a ‘tahliye’ mektubu

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden hocaların hocası için saygı duruşu

Öğrencilerinin ‘Hocaların hocası’ dediği, Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasını tespit eden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için meslektaşları bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

BOLD – Türkiye’deki koronavirüs ilk tespit eden ve hastalığa yakalanarak hayatını kaybeden İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu bugün son yolculuğuna uğurlandı. 67 yaşında hayatını kaybeden Taşçıoğlu için Nakkaştepe Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi.

YAKINLARI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Cenazeye oğlu Onur Taşçıoğlu, ailesi ve yakınları katıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe korunarak cenaze namazının ardından Taşçıoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

MESLEKTAŞLARI SAYGI DURUŞUNDA

Öğrencilerinin ‘Hocaların hocası’ dediği, Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasını tespit eden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için meslektaşları bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türkiye’nin dört bir yanından gelen görüntüleri resmi sosyal medya hesabından paylaştı.

Avrupalı 1 milyon avukattan Tayyip Erdoğan’a ‘tahliye’ mektubu

Okumaya devam et

Popular