Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Aşık Veysel’in kızı Zehra Başer hayatını kaybetti

Aşık Veysel’in kızı Zehra Başer 85 yaşında hayata veda etti. Başer, altı ay önce Ankara’da bakım evine yerleşmişti.

BOLD- Ünlü halk ozanı Aşık Veysel’in büyük kızı Zehra Başer, 85 yaşında vefat etti. Aşık Veysel’in çocuklarından en büyüğü olan Başer, tedavi gördüğü Ankara Koru Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Zehra Başer’in cenazesi yarın (3 Şubat 2020) öğle vakti Sivrialan köyünde babasının mezarının da bulunduğu aile kabristanına defnedilecek.

Geçtiğimiz Ağustos ayında bakım evine yerleşen Zehra Başer babasıyla ilgili anılarını anlatmış ve “Babam yüreğiyle görürdü” demişti.

Zehra Başer, bir süredir Ankara Koru Hastanesinde tedavi görüyordu.

Fotoğraf: Kemal Erdoğmuş, Şarkışla

 

Aşık Veysel’in kızı bakım evine yerleşti

Gündem

Dünya Sağlık Örgütü: Korona virüsü hava yoluyla bulaşmıyor

Dünya Sağlık Örgütü virüsün havada asılı kaldığı şeklinde bilgiyi yalanladı. Örgüt, alınması gereken basit tedbirleri tekrar hatırlattı.

BOLD – Dünya Sağlık Örgütünün resmi sosyal medya hesabından yaptığı bilgilendirmede, virüsün hava yoluyla taşınamayacağı belirtilerek, virüsün hasta kişilerin öksürme, hapşırma veya konuşmaları esnasında bulaşabileceği ifade edildi.

Damlacıkların havada kalamayacak kadar ağır olduğu ve hemen düştüğü bildirildi.

MESAFE KURALI ÖNEMLİ

Açıklamada ayrıca, virüsten korumak için kişilerin diğer insanlarla aralarına bir metre ‘fiziksel mesafe’ koymaları ve birbirleriyle temastan kaçınmaları konusunda uyarılarda bulunulurken; yüzeylerin sürekli dezenfekte edilip, sık sık el yıkamanın önemi vurgulandı.

1 dakikalık video kampanyası büyüyor

Okumaya devam et

Gündem

Büyükçekmece’deki karantina partisine 11 gözaltı

Büyükçekmece’de, yaklaşık 100 kişinin katıldığı ev partisini sosyal medyada hesabından paylaşan 11 kişi gözaltına alındı. Gençlerin avukatı ‘Ortada suç yok kabahat var’ dedi.

BOLD- Elif Kırav adlı kişinin Büyükçekmece’de katıldığı ve sosyal medya hesabından canlı paylaştığı bir ev partisinin görüntüleri büyük tepki toplamıştı. Görüntülerden tespit edilen 11 kişi gözaltına alındı. Valilik konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan Büyükçekmece ilçemizdeki bir adreste düzenlenen eğlence partisine ilişkin görüntülerin incelenmesi neticesinde; partiyi organize ettiği tespit edilen şüpheli M.S ve M.E.Ç, partide DJ’lik yapan şüpheli T.A ve partiye katılanlardan Y.Ü, E.K. (Ş), C.D, Ö.A.Y, Ö.Ö, S.U, Y.K ve ikamet sorumlusu İ.Y isimli şüpheli şahıslar hakkında ‘Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma’ fiili nedeniyle 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca adli ve idari işlem başlatılmıştır.” denildi.

BİNA MÜHÜRLENDİ

Açıklamada, “Partinin düzenlendiği Büyükçekmece İlçemiz, Bahçelievler Mahallesi, Zencefil Sokak’ta bulunan bina Zabıta görevlilerince mühürlenerek faaliyetten men edilmiş, diğer katılımcı şahısların tespitine yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.” ifadelerine yer verildi

SUÇ YOK KABAHAT VAR

Öte yandan gözaltına alınanlardan M.E.Ç’nin Avukatı Abdullah Burak Akça, “Bir villada bazı vatandaşlarımızın kendi arasında yaptığı bir eğlencenin sosyal medyaya yansıması sonucu toplumumuzda büyük tepki toplamıştır. Bazı şahıslar emniyet müdürlüğünün çalışmaları sonucu Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınmıştır. Yaklaşık 10 tanesi ifadeleri alındıktan sonra bırakılmıştır. Müvekkilim M. E.Ç’nin dosya kapsamında işlemleri devam etmektedir. Ortada bir kabahat söz konusudur. Sosyal medyada isnat edildiği gibi bir suç söz konusu değildir.

TİCARİ AMAÇ YOK

Eğlenceden bir ticari amaç güdülmediğini ileri süren Akça, “Olay şahısların kendi arasındaki eğlenceden meydana gelmiştir. Müvekkilim oraya sonradan gitmiştir. Doğum günü kutlaması şeklinde bir eğlencedir. Oraya katılan yaklaşık 100 şahıs vardır” diye konuştu.

Gençler ‘EvdeKal’ı yanlış anladı: Büyükçekmece’de tepki çeken ev partisi

 

Okumaya devam et

Gündem

CHP’li Ağbaba koronadan ölenlerin sayısının gizlendiğini belgeledi

Sağlık Bakanı Cumartesi Günü koronadan Türkiye genelinde 16 kişi öldüğünü açıkladı, oysa e-cenaze verilerinde sadece İstanbul’da 20 kişi öldüğü yazıyordu.

BOLD – CHP’li Veli Ağbaba, Sağlık Bakanının Türkiye’de ölen sayısının 16 olduğunu açıkladığı gün, sadece İstanbul’da koronavirüsten 20 kişinin hayatını kaybettiğini ve isimlerin e-devlet’te yer aldığını duyurdu. Bunun üzerine e-devlet üzerinden cenaze bilgilerine giriş engellendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba twitter hesabından İstanbul’da 20 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini ve bu bilgilere e-devlet cenaze bilgileri üzerinden ulaşılabildiğini duyurdu.

Ağbaba, “Koronavirüs nedeniyle İstanbul’da 20 kişi hayatını kaybetti. Bu isimler e-devlette var. Virüs yüzünden 1 ilde 1 günde 20 kişi ölüyor; ama ’81 ilde toplam 16 kişi öldü’ deniliyor. Bu bir skandaldır!! Bu saatten sonra kime nasıl inanacağız?” ifadelerini kullandı.

Veli Ağbaba’nın bu paylaşımının ardından e-devlet cenaze bilgileri sistemine giriş engellendi. Sisteme girmek isteyen vatandaşlar, “Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık neden ile işleminiz tamamlanamadı” uyarısı ile karşılaşıyor.

‘GERÇEK BİLGİLER DERHAL AÇIKLANMALI’

Bunun üzerine Ağbaba bir başka paylaşımda bulunarak, “Attığımız ilk twitin hemen ardından e-devlette cenaze bilgileri sistemine giriş yasaklandı. En başından beri ısrarla altını çizdiğimiz ŞEFFAFLIK, artık malesef bitip tükenmiştir. @saglikbakanligi sistem kilitlemeyle uğraşacağına kamuoyuna GERÇEK bilgileri derhal açıklamalıdır!” dedi.

Oğlumun ‘baba’ çığlıklarını duyan yok mu?

Okumaya devam et

Popular