Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lı öğretmenden duygulandıran mektup: Sadece 45 dakika…

Yarın duruşması olan KHK’lı tutuklu öğretmen Zehra Doğu, görüş gününde kızlarından ayrıldığı anı anlattı. Minik kızları ise yarın annelerinin tahliye olacağını düşünerek evde temizlik yaptı.

BOLD – 26 Aralık 2019’da tutuklanıp Tarsus Cezaevine gönderilen sınıf öğretmeni Zehra Doğu (32) yarın Urfa 6. Ağır Ceza Mahkemesinde ikinci duruşmasına çıkacak. 29 Ocak 2020’de eşine mektup gönderen Doğu, bir görüş öncesi yazdığı mektupta çocuklarıyla buluşmasını ve ayrılma anlarını yazdı.

“5 haftadır beklediğim gün geldi. Gün içinde sadece 45 dakika… Evlatlarıma, aileme sarılıp hasret giderdiğim sadece 45 dakika. Bitmesini istemediğim, gözümün sürekli saatte olduğu zaman. Bir anne için ne zor evlatlarıyla ayrı kalmak, onlara sadece dakikalar içinde doymaya çalışmak. Hasret giderip kokularını duymak. Onların da aynı benim gibi özlediğini gördüm. Ne yapsan dinmez hasret… En zoru da bitti dendiği anda evlatlarımın hemen ayağa kalkıp gitmeyi kabullenişleri… 3 yaşındaki kızımın babasına hemen sarılması… Zor olan bu gidişi kabullenip hemen sarılmaları mı? Yoksa zor olan kabul etmeyip gözyaşı dökmeleri mi? Kelimeler yetersiz, manasız, üzücü… Yürekte kalan acı, başlayan hasret… Gerçek sadece bu…”

YAVRULARIMLA TEMİZLİK YAPIYORUZ, ANNELERİNİ BEKLİYORUZ

Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan Zehra Doğu, Urfa’da MEB’de sınıf öğretmenliği yaparken 672 sayılı KHK ile ihraç edildi. 7 yıllık evli olan Doğu’nun Eslem (3) ve Süeda (6) adında iki kızı bulunuyor. Eşinin yarın duruşması olduğunu sosyal medya hesabından duyuran Süleyman Doğu’nun, annelerinin eve gelmesini bekleyen çocuklarıyla ilgili paylaşımı herkesi duygulandırdı: “Yarın duruşmamız var. Dualarınızı bekliyorum. Yavrularımla temizlik yapıyoruz. Annelerini bekliyoruz. Anneler tutuksuz yargılansın.”

Bir anne daha 22 günlük bebeğiyle gözaltına alındı!

Gündem

Kanseri son evreye gelene kadar cezaevinden tahliye edilmeyen Özgür Doğan hayatını kaybetti

Altı ay önce tahliye edilen dördüncü evre akciğer kanseri Özgür Doğan hayata gözlerini yumdu. 22 Eylül 2016’da tutuklanan KHK’lı Doğan, hastalığı son aşamaya gelene kadar tahliye edilmemişti.

BOLD – Mart 2019’da akciğer kanseri teşhisi konulan hasta tutuklu Özgür Doğan, 31 Temmuz 2019’da İzmir Katip Çelebi Araştırma Hastanesinde kemoterapi almaya başlamıştı. Doğan, eşi Seyra Doğan’ın uzun uğraşları sonucunda 13 Eylül 2019’da tahliye edilmişti ama artık çok geçti. Kanser 4. evreye gelmişti.

Eşinin tedavisinde aksamalar olduğunu söyleyen Seyra Doğan o günlerde Bold Medya’ya yaptığı açıklamada, “Hastanede hücre gibi bir odada kaldı. 66 kilodan 53 kiloya düştü. Bir kere bile halinden şikayetçi olmadı ama en son mektubunda ‘Susuz kalmış bir balık gibiyim’ yazmıştı. Ben 36 yaşında, 3 çocuklu bir sınıf öğretmeniyim. 6 yıl öğretmenlik yaptım. Şimdi de kanser olan hasta mahkum eşimi bekliyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Özgür Doğan tahliye olduktan sonra.

DOSYASI YARGITAY’DA

Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan Özgür Doğan 22 Eylül 2016’da gözaltına alındı. 8 gün sonra tutuklanarak Manisa Salihli Cezaevine gönderildi. Kanser teşhisi konulduktan sonra İzmir Kırklar Cezaevine nakledilen Doğan, 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Dosyası Yargıtay’daydı.

Salihli’de 16 yıl edebiyat öğretmenliği yapan Doğan 1 Eylül 2016’da çıkarılan 672 sayılı KHK ile ihraç edilmişti. Doğan, Marmara Üniversitesinde edebiyat alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesinde doktorasına devam ediyordu. Arapça ve Farsça olmak üzere iki dil bilen Doğan’ın Nesibe (12), Muaz Rahmi (5), Sevde (3) adında 3 çocuğu bulunuyordu.

“BENİM SINAVIM HASTALIĞA VE ESARETE SABIR”

Özgür Doğan, hapisteyken eşine gönderdiği mektuplarda, “Burada beni en çok üzen şeylerin en başında gelen senin küçük yavrularımızla tek başına kalmış olman. Her biri ayrı bir dünya olan 3 küçük yavrumuzla yalnız başına kalman her yiğidin kaldırabileceği kolay bir imtihan değil, farkındayım. Ama biz zerrece şüpheye ve ümitsizliğe düşmeden bu şiddetli meşakkatlere karşılık büyük mükafatlara nasıl olunacak inşallah…

Benim sınavım esarete, bulunduğum yere hasretliğe sabır. Çocuklarımızın en güzel çağlarını görememeye, onlara, sana doya doya sarılamamaya, kana kana koklayamamaya, yanınızda olamamaya, senin durumunun çok zor olduğunu bilmenin verdiği ızdıraba dair sabır benim imtihanım. E hiç kolay değil imtihanım ama ne yaparım. Elden bir şey gelmiyor. Lütfu da hoş sabrı da hoş” diye yazmıştı.

Arapça ve Farsça olmak üzere iki dil bilen Doğan’ın Nesibe (12), Muaz Rahmi (5), Sevde (3) adında 3 çocuğu bulunuyordu.

Özgür Doğan’ın hapisteyken eşine gönderdiği mektuplardan…

4. evre akciğer kanseri edebiyat öğretmeni tahliye bekliyor

Kanser hastası tutuklu Özgür Doğan’a “cezaevinde kalamaz” raporu verildi

Tutuklu son evre kanser hastasının eşi: “Ya şimdi sesim olun ya da öldükten sonra kimse haber yapmasın!”

Okumaya devam et

Gündem

Esenyurt’ta doğal gaz patlaması: Yaralılar var

İstanbul Esenyurt’taki bir binada patlama meydana geldi. Yaralıların olduğu ve çok sayıda ambulansın sevk edildiği bölgedeki patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğu düşünülüyor.

BOLD – Esenyurt ilçesi, Piri Reis Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, 2307. Sokaktaki bir apartman katında patlama meydana geldi.

Yaralıların olduğu belirtilen olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğu bildirildi.

Tabipler Birliği: “Hayatın normale dönmesi 9-11 haftayı bulur”

Okumaya devam et

Gündem

Koza kayyumları Eskişehir’i zehirleyecek

TMSF yönetimindeki Koza Altın İşletmeleri, Eskişehir Sivrihisar’da yaşam alanları yakınına siyanürlü ikinci atık depolama tesisi yapılması için harekete geçti. Mahalleli ayağa kalktı.

BOLD – İpek Ailesi’nin elinden hukuki olmayan yollarla alınarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimine verilen Koza Altın İşletmeleri’ne Eskişehir’de siyanürlü atık deposu tepkisi yükseldi.

CHP’Lİ ÇAKIRÖZER’DEN ‘VAZGEÇİN’ ÇAĞRISI GELDİ

Sivrihisar’da yaşam alanları yakınına siyanürlü ikinci atık depolama tesisi yapılması için harekete geçen Koza Altın İşletmeleri kayyum idaresine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvektili Utku Çakırözer ‘vazgeçin’ çağrısı yaptı.

SİYANÜR HAVUZU İÇİN BU ACELE NEDEN?

Çakırözer, “Binlerce Sivrihisarlının, Eskişehirlinin yaşamını, hayvanların sağlığını, doğayı, tehlikeye atacak siyanür havuzu için bu acele neden? Havayı, toprağı, suyu, koyunu, kuşu, insanı zehirleyecek adımdan derhal vazgeçin” diye konuştu.

Siyanürlü atık havuzunun yapılması planlanan alanı  ziyaret eden CHP’li vekil, 40 hektarlık alanda 1 milyon 750 bin metreküp kapasiteli atık depolama göleti inşa edileceğini belirtti.

ŞEHİRDEKİ TÜM CANLILAR İÇİN TEHLİKE OLUŞTURMAKTA

“Altın madeninin siyanür ile temizlenmesinden sonra ortaya çıkan atıklar bu dev gölete bırakılacak. Göletin yapılacağı yer Kaymaz Mahallemizin dibi. Baktığınızda evler gözüküyor. Bu atık havuzu Eskişehir’deki tüm canlılar için tehlike oluşturmakta” dedi.

SOSYAL İZOLASYON SEBEBİYLE YETERLİ BİLGİLENDİRME YAPAMADIK

Kaymaz Mahalle Muhtarı Bayram Canigür de 12 Mart’ta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca gönderilen yazının 31 Mart’ta ulaştığını ifade ederek “Koronavirüsle mücadele döneminde bu yazı bize geç geldi. Sosyal izolasyon sebebiyle mahallemizde yaşayanları doğru dürüst bilgilendiremedik bile” ifadelerini kullandı.

İNSANLARIMIZIN ÇOĞU KANSER DOLAYISIYLA VEFAT EDİYOR

Kaymaz Koruma Derneği yöneticilerinden Reha Önen ise şunları söyledi:

“Kim evinin kapısının önünde zehir solumak ister? Hayvanlarımız, insanlarımız ölüyor. Sadece yüzde 1’i kendi eceliyle ölüyor. Gerisi hep kanserden. Kapımızın dibine zehirli siyanür göleti yapılmasın.”

Yarbay ile polis ağız dalaşına girdi: Sen kimsin lan, aramızda kaç gömlek var…

Okumaya devam et

Popular