Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

CNN Türk’ten “tarafsız ve objektifiz” açıklaması

CHP’nin boykot uygulama kararı sonrası CNN Türk’ten ilk açıklama geldi. CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı tarafsız ve objektif gazetecilik yaptıklarını iddia etti. Kendilerinden özür talep edilip edilmediğine ilişkin açıklama yapmadı.

BOLD – Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) boykot uygulama kararı sonrası CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı açıklamalarda bulundu. Yancı, tarafsız ve objektif gazetecilik yaptıklarını iddia etti.

Independent Türkçe’ye boykotla ilgili açıklamada bulunan Yancı, boykota dair soru üzerine kendilerinin tarafsız, objektif gazetecilik yaptıklarını iddia etti ve CHP’lilerin kanallarında görüşlerini özgürce ifade ettiklerini öne sürdü. Yancı, Tuncay Özkan ile CHP Genel Merkezi’nde yapılan görüşmede partinin kurumsal olarak CNN Türk’ten özür talep edilip edilmediğine ilişkin soruya cevap vermedi. Yancı, CNN Türk olarak işlerini düzgün ve objektif bir şekilde, taraf olmadan yapmaya devam edeceklerini belirtti.

TAKİPÇİSİ VE REYTİNGİ DÜŞTÜ

CHP’nin CNN Türk’e boykot uygulama kararı almasının ardından kanalın Twitter takipçi sayısındaki hızlı düşüş dikkati çekti. Açıklama öncesi 5 milyon 114 bin takipçisi bulunan CNN Türk, CHP’nin boykot kararının ardından takipçi sayısı 4.9 milyona düştü. Takipçisi düşen CNN Türk’ün reytingleri de düşüşe geçti. Önceki günlerde Habertürk TV ile hemen hemen aynı izlenme oranlarını yakalayan CNN Türk, dün gece bu orana erişemedi.

Valilik önünde çaresiz bir baba kendini ateşe verdi: “Çocuklarım aç”

Gündem

Türkiye’de 30 Mayıs korona bilançosu: 26 yeni ölüm

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 4 bin 515’i, toplam vaka sayısı ise 163 bin 103’ü buldu. Son 24 saatte 26 kişi Kovid-19’dan hayatını kaybetti.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük koronavirüs tablosunu yayınladı. Türkiye’de salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 515’e yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 163 bin 103 olarak kayıtlara geçti. Son 24 saatte 26 kişi vefat etti. Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Toplam test sayımız 2 milyonu geçti. Düne göre günlük test sayımız 3.000 arttı. Yeni vaka sayımız 1.000’in altında. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske ve sosyal mesafe kuralının ikisine birlikte uymamıza bağlı. Daha sıkı tedbir, daha iyi sonuçtur.”

Okumaya devam et

Gündem

Şehirler arası yolculuk için ‘seyahat izin belgesi’ uygulaması kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı, şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde ‘seyahat izin belgesi’ alma zorunluluğunu yürürlükten kaldırdı. Düzenleme 31 Mayıs saat 24.00’ten itibaren geçerli olacak.

BOLD – İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Şehir Giriş/Çıkış Seyahat Kısıtlaması konulu genelge gönderdi. Genelgede, 28 Mayıs Perşembe günü toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde büyükşehir statüsündeki 14 il ile Zonguldak iline uygulanan seyahat kısıtlamasının Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda 31 Mayıs Pazar günü saat 24:00’dan sonra sonlandırılması; şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (uçak, tren, otobüs vb.) Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod alındıktan sonra biletlemelerin yapılması hususlarının değerlendirildiği belirtildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (otobüs, uçak) seyahat izin belgesi alma zorunluluğu yürürlükten kaldırıldı. Şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (uçak, tren, otobüs vb.) Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod alındıktan sonra biletlemeler yapılacak.

Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 ildeki şehir giriş-çıkış kısıtlaması 31 Mayıs Pazar günü saat 24:00’dan sonra sonlandırılacak.

65 yaş ve üzeri yurttaşlar Seyahat İzin Belgesi almaları ve gidecekleri illerden en az bir ay boyunca dönmemek şartı ile tek yönlü olarak seyahat edebilmeleri uygulamasına devam edilecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması devam eden 18 yaş ve altı çocuklar ve gençlerin yanlarında veli/vasisinin bulunması şartı ile (veli/vasi olan 65 yaş ve üzeri olan vatandaşlarımız hariç) Seyahat İzin Belgesi almaksızın şehir içi ve şehirler arası yolculuk yapabilecek.

Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak , konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.

Okumaya devam et

Gündem

İşletmeler 22.00’ye kadar açık kalabilecek

İçişleri Bakanlığı, lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri ile park, piknik alanları, mesire yerleri ve giyim pazarlarıyla ilgili genelge yayımladı. İşletmeler, 1 Haziran itibarıyla saat 22.00’ye kadar çalışabilecek.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurusu ile 1 Haziran’dan sonra koronavirüs tedbirleri kalkıyor. İçişleri Bakanlığı da ‘yeni normal’ süreçte işletmelerin pozisyonuna dair bir genelge yayımladı. Buna göre lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller, yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri vb. işletmeler, 1 Haziran itibarıyla belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye, spor tesisler 24.00’e kadar hizmet verebilecek.

DOĞRUDAN TEMASA YOL AÇACAK DANS VE OYUNLAR YASAK

Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak. Doğrudan temasa yol açacak dans ve oyun amaçlı canlı müzik çalınmayacak. Kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesisleri bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi olmayacak.

Turizm Bakanlığı’ndan denize sıfır organize sanayi arsasına otel

Okumaya devam et

Popular