Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kayyumdan başkan yardımcısının maaşına yüzde 6 bin zam

Diyarbakır Bağlar Belediyesinde HDP’li meclis üyelerinin yerine atanan 12 kayyum meclis üyesinin oyları ile başkan yardımcısı Muhammet Akar’ın 185 lira olan maaşı yüzde 5 bin 945 oranında arttırılarak 11 bin liraya çıkarıldı.

BOLD – Diyarbakır Bağlar Belediyesinde HDP’li meclis üyelerinin yerine atanan 12 kayyum üye görevlerine başladı. İlk belediye meclisinde başkan yardımcısı Muhammet Akar’ın 185 lira olan maaşına 11 bin liraya çıkarıldı. zam yapıldı.

KHK’LI DİYE BAŞKANLIĞI VERİLMEDİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Diyarbakır Bağlar Belediyesini 31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimleri yüzde 71 oy oranıyla kazanan HDP adayı Zeyyat Ceylan’a, YSK Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği gerekçesiyle mazbatasını vermedi. YSK, Ceylan’ın yerine mazbatayı AKP’li Hüseyin Beyoğlu’na verdi.

MEMURLAR AKP İLE BİRLİKTE HAREKET ETTİ

31 Mart’taki yerel seçimlerde HDP 30, AKP ise 7 belediye meclis üyeliği kazandı. İçişleri Bakanlığı tarafından HDP’li 12 meclis üyesi farklı tarihlerde görevlerinden uzaklaştırıldı. Bu üyelerin yerlerine ise farklı resmi kurumlarda çalışan memurlar kayyum olarak atandı. Atanan 12 üye meclis toplantılarında AKP safına geçti.

BAŞKAN YARDIMCISININ MAAŞI 11 BİN LİRAYA ÇIKARILDI

Bağlar Belediyesinin Şubat ayında yapılan Meclis toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı ve AKP Diyarbakır eski İl Başkanı Muhammed Akar’ın maaşına zam yapıldı. 2020 Ocak ayı Meclis toplantısında çoğunluğu elinde bulunduran HDP’li üyelerinin oylarıyla 160 liradan 185 liraya çıkarılan Akar’ın maaşına yüzde 5 bin 945 oranında zam yapıldı. Zamla birlikte Akar’ın maaşı 11 bin TL’nin üzerine çıkarıldı.

 

Başkentgaz vergisini devlete değil yandaş vakıflara verdi

Gündem

Esra Albayrak’a yönelik hakaret içerikli paylaşım yapan kişi tutuklandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dördüncü çocuklarının dünyaya geldiğini duyurduğu paylaşımın altına Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’a yönelik hakaret içerikli paylaşım yaptığı gerekçesiyle gözaltın alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak ile evli olan damat Bakan Berat Albayrak’ın dünyaya gelen dördüncü çocuklarının sevincini sosyal medyadan paylaştı. Albayrak’ın bu paylaşımının altına Ercan B. isimli şahıs hakaret içerikli yorumda bulunmuştu.  

Esra Albayrak’a yönelik hakaret içerikli paylaşım yaptığı gerekçesiyle gözaltın alınan şüpheli Ercan B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Edinilen bilgiye göre, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak’ı hedef alan hakaret içerikli paylaşım nedeniyle Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheli hakkında “kamu görevlisine hakaret” suçundan soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında şüpheli Ercan B., dün akşam saatlerinde İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. 

Bugün emniyetteki işlemleri tamamlanıp, adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. 

KHK’lı Haluk Savaş’ın cenazesini KHK’lı imam kıldırdı

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de vaka sayısı 200 bini geçti

Korona salgını nedeniyle 19 kişi daha hayatını kaybetti. Toplam can kaybı 5 bin 150’ye yükseldi.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük koronavirüs salgını ilgili son güncel bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı. 52 bin 313 kişiye test uygulandığı belirtilen tabloda 1192 yeni vaka tespit edildiği belirtildi. Toplam vaka sayısı 201 bin 98’e tırmandı.  

Bakan Koca’nın paylaşımında “Toplam test sayımız 3,5 Milyona yaklaştı. Toplam vaka sayımız 200.000’i geçti. Yeni vaka sayılarında istikrarlı bir düşüş sağlayan, tedbirleri uygulamadaki başarısıyla örnek 5 ilimiz: Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir, Düzce. Tüm illerde başarabiliriz.” ifadesini kullandı.  

“Umudun Adı: Haluk Savaş” belgeseli yayınlandı

Okumaya devam et

Gündem

KHK’lı Haluk Savaş’ın cenazesini KHK’lı imam kıldırdı

KHK’lı Prof. Dr. Haluk Savaş son yolculuğuna uğurlandı. Konuşmalarda “Onurla, ahlakla, şerefle, haysiyetle hayat sürmüş bir insandı. Hepimiz buna şahidiz.” denildi.

BOLD – Cezaevinde kansere yakalanan ve dün hayatını kaybeden KHK’lı akademisyen Prof. Dr. Haluk Savaş’ın cenazesi, ikindi vaktinde kılınan namazdan sonra Çukurova Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

KHK’lıların sembol ismi Prof. Haluk Savaş’ın cenazesi önce öğlen saatlerinde Adana’daki evine getirildi. Türkiye’nin her yerinden birçok KHK’lı Adana’ya geldi. Eşi Esen Savaş ve çocukları evlerinde taziyeleri kabul etti. Cenaze daha sonra Kabasakal Mezarlığı içindeki camiye götürüldü. Haluk Savaş’ı uğurlayanlar arasında başta HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu olmak üzere her kesimden birçok seveni vardı. Cenaze namazını KHK’lı imam Mehmet Tombak kıldırdı.

 

Haluk Savaş’ın cenazesi Kabasakal Mezarlığı içindeki camiye getirildi.

GERGERLİOĞLU: MÜCADELECİ RUHU HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEK”

Namazdan önce Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Haluk Savaş’ın büyük oğlu kısa bir konuşma yaptı:

“Onurla, ahlakla, şerefle, haysiyetle hayat sürmüş bir insandır. Hepimiz buna şahidiz. Buraya hepimiz geleceğiz. Hepimiz öleceğiz. Haluk hoca da aynı şekilde ruhunu teslim etti. Onun ölümü bizler için anlamlı. Mücadeleci ruhu hiçbir zaman bitmeyecek. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Çünkü o hayatı boyunca büyük bir mücadele sergiledi. Çok değerli bir bilim insanıydı. Psikiyatri alanında en çok makale üreten ve makalelerine çok sayıda atıf alan değerli bir bilim insanıydı. Üniversite hocasıydı. Binlerce öğrenci yetiştirmiş, birçok insana faydası dokunmuş bir insandı.”

OĞLU BEDİRHAN SAVAŞ: “BABAMIN MİRASINI DEVRALIYORUZ”

“Burada hep birlikte babamın mirasını devralıyoruz. İnşallah bunu sürdüreceğiz. Umarım güzel günler hepimizi bekliyor.”

MÜCADELESİYLE ÖRNEK OLDU

1 Eylül 2016’da Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ihraç edilen Haluk Savaş, 28 Eylül 2016’da gözaltına alındı. 2 ay cezaevinde kaldı. O süreçte safra kesesi yolu kanserine yakalandı. Hapiste tedavisi geciktirildi. Yurt dışı yasağı konulunca Almanya’ya tedaviye gidemeyen Savaş, verdiği mücadele ile herkese örnek oldu, güç verdi.

“YAŞARSAM PEŞLERİNİ BIRAKMAYACAĞIM”

“Meriç’te boğulmayacağım, bağıra bağıra ülkemde öleceğim ve herkes bu zulmü kimin yaptığını bilecek.” diyen Savaş, tüm KHK’lılara sahip çıkmaları için bir miras bıraktı:

“İnsanları fişleyenler, işinden edenler, aç bırakanlar, işkence edenler, hasta insanları tahliye etmeyip hapiste ölmesine sebep olanlar çok yakında hesabını verecek. Yaşarsam hiçbirinin peşini bırakmayacağım.”

Oğlu Bedirhan Savaş, babasına son görevini yerine getiriyor.

“Umudun Adı: Haluk Savaş” belgeseli yayınlandı

Okumaya devam et

Popular