Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Rasim Ozan Kütahyalı’nın yeni adresi belli oldu

Boşnaklara yönelik aşağılayıcı ifadeleri yüzünden Sabah gazetesi ve Beyaz TV’den kovulan ve 10 ay hapis cezası alan ROK Güneş Gazetesinde yazmaya başladı.

BOLD- Beyaz TV’deki ‘Derin Futbol’ programında Boşnaklara yönelik kullandığı aşağılayıcı sözler nedeniyle Sabah gazetesi ve Beyaz TV’deki işini kaybeden Rasim Ozan Kütahyalı Güneş gazetesiyle anlaştı. Güneş gazetesinde yazmaya başlayan Kütahyalı’nın ilk yazısı bugün Güneş’in sitesinde yayımlandı. Boşnaklara yönelik, sarf ettiği cinsel içerikli ve aşağılayıcı skandal sözler nedeniyle bir dönem yurt dışında yaşamak zorunda kalan Kütahyalı, mahkemelik olduğu olay ilgili 10 ay hapis cezası almıştı.

NE OLMUŞTU?

Rasim Ozan Kütahyalı, 3 yıl önce canlı yayınlanan spor programında Boşnaklara ırkçı ve belden aşağı hakarette bulunmuştu. Rasim Ozan Kütahyalı’nın hakareti sonrasında, Boşnak asıllı Milletvekili Saffet Sancaklı ile Erdoğan’ın Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Kütahyalı’ya sert tepki göstermiş, Türkiye’de yaşayan Boşnaklar da Kütahyalı aleyhine protesto gösterileri yapmıştı. Daha sonra Boşnak dernekleri de Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Olayların ardından Kütahyalı’nın çalıştığı Sabah gazetesi ve Beyaz TV gelen tepkiler üzerine yazarla yollarını ayırmıştı.

İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı “halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme, Kütahyalı’ya iyi hal indirimi de uygulamamıştı.

10 gün sonra doğum yapacak olan hamile tutuklu: Adalet istiyorum

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Burcu Esmersoy acı dolu çocukluğunu anlattı: ‘Babam tuvalette hortumla dövdü’

Psikiyatrist Gökhan Çınar’ın YouTube’ta yayınlanan KATARSİS programında çocukluğunda yaşadığı zorlukları anlatan Ünlü TV sunucusu ve oyuncu Burcu Esmersoy, samimi itiraflarda bulundu.

BOLD – Psikiyatrist Gökhan Çınar’ın konuğu olan Burcu Esmersoy yaşadığı çocukluğuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Acı dolu bir çocukluk yaşadığını dile getiren Esmersoy, mesleğini seçmesinde bile çocukluğunda yaşadığı sıkıntıların etkisi olduğunu söyledi

‘ANNE’ DEDİĞİM İÇİN ANNEMDEN TOKAT YEDİM

Çınar’ın hayatındaki dönüm noktasını sorduğu Esmersoy, annesinden yediği tokatı anlatarak şöyle konuştu, “Annem başka bir evlilik yaptığı için 18 yaşına kadar anneme ‘Teyze’ demek zorunda kaldım. Üvey babam çok muhteşem bir insandı. Onun hakkını ödeyemem ama annemin hakkını bilmiyorum. Hatta bir gün anneme yanlışlıkla ‘Anne’ dediğim için tokat yedim. 18 yaşımda annem ‘Artık bana anne diyebilirsin’ deyince yaşadıklarımı sorgulamaya başladım.

Babası ile olan ilişkilerini de anlatan Esmersoy, “Bir baba nasıl olması gerekiyor bilmiyorum. Babamın sadece beni yersiz yere azarladığını biliyorum. Babalarıyla ilişkileri çok iyi olan kız arkadaşlarım hayata karşı daha güvenli, hayatlarına giren erkeklerle daha rahat olabildiklerini gördüm. Babayla ilgili sorunları çözemedim” dedi.

SENİ BÖYLE GÖRÜNCE ALLAH İNANCIM ARTIYOR

Babasının hastalığına hiç üzülmediğini belirten Esmersoy, “Babamla hiç görüşmüyordum, ablam ‘Babam çok hasta istersen bir pişmanlık yaşamamak için görüşelim. Seni görmek istiyor’ dedi. Ofisine görüşmeye gittik ve çok soğuk, tanımadığım bir insan ama bir baba. Beni lütfen yargılamayın onun çok hasta ve zor durumda olduğunu gördüğüm zaman içimdeki rahatlamayı ve huzuru anlatamam. Bu güzel bir duygu değil. Babamın ablamla sert bir dille konuşmaya başladığını gördüğümde ben bir şey söylemek istiyorum diyerek ‘Şu anda seni bu kadar kötü bir durumda görüyor olmaktan duyduğum mutluluğu sana söylemek istiyorum. Allah’a olan inancımı çok arttırıyor’ dedim.” diye konuştu.

“TUVALETTE HORTUMLA DÖVDÜ”

Babasının kendisine şiddet uyguladığını söyleyen Esmersoy yaşadıklarını şöyle aktardı, “Babanla ilgili bir ana git denildiğinde hep evdeki küçük tuvalete kapatılıp hortumla hiç acımadan bana vurduğunu hatırlıyorum. 3-4 yaşındaki bir çocuktum. Çok gereksiz ve sebepsiz buluyorum bunu.”

DHA’dan skandal İBB haberi: ‘DHA düzeltti İBB uyudu’ dediler

 

Okumaya devam et

Medya

DHA’dan skandal İBB haberi: ‘DHA düzeltti İBB uyudu’ dediler

Taksim’deki Kavuşma Durağının maliyetini 652 bin yerine 652 milyon lira olarak açıklayan DHA, bir skandala da düzeltme için yaptığı haberde imza attı.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB )Sözcüsü Murat Ongun Taksim’deki Kavuşma Durağının yapım maliyetini 652 milyon lira olarak abonelerine duyuran Demirören Haber Ajansına (DHA) sosyal medyadan tepki gösterdi. Kavuşma Durağı’nın yapım maliyetinin alanda yazılı olduğu gibi 652 bin lira olduğunu belirten Ongun ”Bu kadar şeffaf bir bilgiyi medyaya ‘652 milyon liraya mal oldu’ haberi ile duyuran Demirören Haber Ajansı’nı kınıyoruz. DHA uyarımıza rağmen bir düzeltme yapmayarak art niyetli davranmıştır” dedi.

TEPKİ ÇEKEN BAŞLIK

Ongun’un yaptığı açıklamanın ardından yeni bir haber yayınlayan DHA, bu seferde Ongun’un kendisini hedef aldı. Ongun’un açıklamalarının öncesinde düzeltmenin yapıldığını ve İBB’ye de bilgi verildiğini savunan DHA, haber için de ‘DHA düzeltti İBB uyudu’ başlığını seçti. DHA’nın başlığı sosyal medyada da tepki çekti.

DHA ARTIK TEYİT EDİLMELİ

DHA’yı skandal başlık üzerinden eleştiren gazeteci Adnan Bulut da sosyal medyada yaptığı paylaşımda, ”Böyle bir ajans üslubu olur mu? Ajansların işi haberi görselleriyle birlikte yorumsuz, olduğu gibi abonelerine servis etmektir. Ajanslar her kuruma eşit mesafede durarak güven ve saygınlıklarını korur. DHA’nın servis ettiği haberler artık teyid edilmelidir. DHA’ya yazık ettiler” ifadelerini kullandı.

Ders saati lise müdürünün odasında silah sesleri: Önce müdürü sonra kendini vurdu

Okumaya devam et

Medya

MHP’ye yakın Ortadoğu gazetesi kapandı

MHP’ye yakınlığıyla bilinen Ortadoğu Gazetesi yayın hayatına son verdi. Gazete son baskısında, “Bize ihanet edenlerin sonunun da çok uzun olmayacağını görüyor ve biliyoruz” ifadelerini kullandı.

BOLD – Ortadoğu Gazetesi, 48 yıl sonra yayın hayatına son verdi. İsmi 1972 yılında MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş tarafından konulan Ortadoğu gazetesi son kez baskı yaptı.

‘SON BASKI’ manşetiyle çıkan gazetenin birinci sayfasında şu ifadeler kullanıldı:

“Her kuruluş; tıpkı insan gibi yaşar ve hayatı sona erer. Gazeteniz Ortadoğu da 48 yıllık hayatına bugün son veriyor. Basın ağacından altın bir yaprak daha düştüğü için üzüntülüyüz. Ancak, bize ihanet edenlerin sonunun da çok uzun olmayacağını görüyor ve biliyoruz. 48 yıldır bize destek veren tüm okurlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yarım asra yakındır yolu bu gazeteden geçenlere de teşekkür ediyoruz. Sağlıcakla kalın…”

‘Arka Sokaklar’da mahalle bekçilerine gönderme: Bunlar da yeni çıktı

Okumaya devam et

Popular