Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li başkan topu CHP’ye attı: Neden itiraz etmediniz?

465 milyon lira borcu bulunan ve 600 bin TL’lik makam aracı alan AKP’li Keçiören Belediyesi, makam aracı alınmasına itiraz etmediği gerekçesiyle CHP Meclis Grubu’nu suçladı. Başkan Turgut Altınok, selefi AKP’li eski başkana da yolsuzluk göndermesi yaptı.

BOLD – Bugün Sözcü Gazetesinde yer alan 465 milyon lira borçlu AKP’li Keçiören Belediyesinin 600 bin liraya yeni makam aracı alması ile ilgili belediyeden açıklama geldi. Belediye araç alımına itiraz etmeyen CHP ve diğer partileri suçladı.

ARAÇ ALIMINA PARTİLERDEN İTİRAZ GELMEDİ

Belediyede yapılan açıklamada makam aracının alınmasıyla ilgili kararın Keçiören Belediye Meclisinin toplantısında görüşüldüğü belirtilerek, “Karar oy birliği ile kabul edilmiştir. Söz konusu bu karara CHP Meclis Grup Başkanı Selçuk Karadağ’ın da olumlu oy verdiği Meclis tutanaklarında görülmektedir. Bu Meclis kararına ilişkin itiraz süresi boyunca da grubu bulunan hiçbir siyasi parti üyelerinden itiraz gelmemiştir” dedi.

CHP’Lİ BAŞKANLAR HANGİ ARACA BİNİYOR?

Açıklamada CHP’li belediye başkanlarının makam araçlarına da göndermede bulunularak, “Sayın Selçuk Karadağ ve bu taraflı haberi yapan gazetecinin borcu olan CHP’li belediye başkanlarının hangi marka, model ve fiyatta makam aracı kullandığını da objektif gazetecilik adına araştırmalarını bekliyoruz” denildi.

“KİRALAMAK YERİNE SATIN ALINDI” SAVUNMASI

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un, göreve başlamadan önce hizmet ve makam araçlarının kiralama yöntemiyle kullanıldığı belirtilen açıklamada, “Ancak Başkan Altınok’un göreve başladığı ilk hafta itibariyle sözleşmeler sonlandırılmıştır. Mesnetsiz habere konu olan makam aracı önceki dönemlerde kiralama yoluyla kullanılmakta olup satın alma yoluyla aracın 5 yılda kendini amorti ederek belediyeye kazandırılmıştır” denildi.

AKP’Lİ ESKİ YÖNETİME YOLSUZLUK GÖNDERMESİ

Bu dönemde içerisinde 92 adet temizlik aracının da bulunduğu tüm hizmet araçları satın alma yoluyla belediyeye kazandırıldığı belirtilen açıklamada, “Bu sayede aylık 6 milyon 750 bin TL tasarruf sağlanmıştır. Yine belediyemizde hizmete başladığımız 10 aylık dönemde kredi kullanmadan ve gayrimenkul satmadan kendi öz kaynaklarımızla 180 milyon lira borç ödenmiş bulunmaktayız” denildi.

SALTANAT BELEDİYECİLİĞİ BİTTİ

Başkan Altınok’un 3 Mart seçimleri sonrası göreve geldiğinde yaptığı konuşmaya yer verilen açıklamada, “Başkan Altınok, “Bizde saltanat belediyeciliği yok, hizmet ve halka dokunan belediyecilik vardır”, sözünü düstur edinmiş ve; “Saltanat dönemi bitti, bu makamlar beytülmaldir, hak ve hukuk çerçevesinde yürüttüğümüz belediyecilik anlayışımız Türkiye’deki tüm yerel yönetimlere örnek olmuştur” ifadeleriyle hizmet anlayışını ortaya koymuştur” denildi.

Tayyip Erdoğan: Rejim güçlerini her yerde vuracağız!

Gündem

Yeni sokağa çıkma yasakları geliyor: Haftasonu tam haftaiçi geceleri

Koronavirüs için yeni tedbirlerin alınacağını söyleyen gazeteci Candaş Tolga Işık, haftasonları tam kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı geleceğini söyledi.

BOLD – Koronavirüs salgınında can kayıpları ve yeni vaka sayılarında her gün yeni bir rekor kırılıyor. Hafta başı yapılacak Kabine toplantısı sonrası, Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda bir dizi yeni koronavirüs tedbirinin açıklanması bekleniyor.

YIL SONUNA KADAR

Bu tedbirle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından bazı duyumları paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HükUmet yarın yıl sonuna kadar uygulanacak yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Birçok önlem var masada son kararı kabine verecek ama blok bir sokağa çıkma yasağından ziyade haftasonları TAM kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı ihtimali daha güçlü görünüyor.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerdeki konuşmalarında yeni tedbirler alınacağına dair sinyaller verdi.

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Böylece, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 558’e yükselirken toplam vaka sayısı da 494 bin 351 oldu.

Bugün iyileşen 4 bin 15 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 242’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 11 olduğu açıklandı.

verileri sosyal medyada hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın” dedi.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Eskişehir’de esnaf ziyareti yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf, “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz, çıldırdık artık” diyerek oynamaya başladı.

BOLD – DEVA Partisinin Eskişehir il kongresi için şehre giden Genel Başkan Ali Babacan, Odunpazarı’nda esnafı ziyaret etti. Babacan ziyaret sırasında ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Babacan’ı karşısında görünce oynamaya başladı. Oyun havası eşliğinde oynayan esnaf ekonomik krizden dert yandı.

Dertli esnaf kendisine doğru gelen Ali Babacan’a “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz. Çıldırdık artık” dedi.

Esnaf, Babacan’ı da karşılıklı oynamaya davet etti.

AKP’li Çamlı’nın babası, ecdat yadigarı çeşmeyi söktürüp yerine apartman dikmiş

Okumaya devam et

Popular