Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ceren’in katilinin cezasındaki ayrıntı: Uslanmaz kişilik!

Üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç’a verilen cezanın gerekçesi açıklandı: ‘Öldürme düşüncesi ile takip’ ve ‘Katilin uslanmaz kişiliği’

BOLD – Samsun’da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç’a yargılama sonucu ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

ÇALINTI BIÇAĞI KADININ KALBİNE SAPLADI

Ordu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararında, Arduç’un tanımadığı Özdemir’i sadece ‘insan öldürmüş olmak için’ öldürme düşüncesiyle takip ettiği belirtildi. Çalıntı bıçağı kadının kalbine sapladığı belirtilirken, ‘katilin uslanmaz kişiliği’ olduğu kaydedildi.

DİSİPLİN CEZASINI GEREKTİRİR ÇOK SAYIDA EYLEMİ VAR

Katilin sabıkalı bir geçmişe sahip olduğu, daha önce işlediği suçlar sebebiyle hükümlü olarak tutulduğu cezaevinde de disiplin cezasını gerektirir çok sayıda eylemi bulunduğu bu nedenle verilen cezada indirim uygulanmadığı belirtildi.

CİNAYETİ İŞLERKEN FİRARİ OLARAK ARANIYORDU

Öte yandan Özdemir ailesinin avukatı, Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz, Arduç’un Rize Kalkandere Yarı Açık Cezaevi’nden firar etmesi ve yakalanma sürecindeki ihmallerle ilgili suç duyurusu yaptı. Arduç, cinayeti işlerken firari olarak aranıyordu.

MÜZİK BÖLÜMÜ 2’NCİ SINIF ÖĞRENCİYDİ

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Ceren Özdemir, 3 Aralık 2019’da Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

YAKALAMAYA ÇALIŞAN POLİSLERİ DE BIÇAKLADI

Kendisini yaklamaya çalışan iki polisi de bıçaklayan Arduç hakkında ‘canavarca hisle kasten öldürme’ ve iki defa ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs’ suçundan dava açıldı. Arduç’un akıl sağlığının yerinde olduğu belirlendi.

YARGILANDIĞI DİĞER DAVA DEVAM EDİYOR

Mahkeme, cinayet sebebiyle Arduç’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Katilin polislere saldırısı nedeniyle yargılandığı dava ise sürüyor.

Anne babasını siyanürlü şerbet ile öldüren gence ‘cezai ehliyeti yok’ raporu

Gündem

Personele eziyetle suçlanan ŞOK’a boykot çağrısı

Yeni bir uygulama ile müşterilerinin siparişlerini evlerine bırakan ŞOK Marketin, bu iş için yeni istihdam yerine market çalışanlarını yaya olarak kullandığının ortaya çıkması tepki topladı.

BOLD- Koronavirüs salgınını fırsata çevirmek isteyen ŞOK Marketler zinciri faaliyet gösterdiği yerlerde telefonla sipariş uygulaması başlattı. ‘Cepte ŞOK’ uygulamasıyla alınan siparişler, en yakın marketten müşterilerin evlerine bırakılıyor.

MARKET ÇALIŞANLARI EVLERE YAYA GİDİYOR

ŞOK’un Evlere bırakılan siparişler için ekstra personel alımı yapmadığı, market çalışanlarını siparişlere yaya olarak gönderdiği iddiaları sosyal medyaya yansıdı. Hatta uygulamaya itiraz eden bazı çalışanların hakkında işlem yapıldığı da bu iddialar arasında.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Personele eziyet edildiği iddialarından rahatsız olan sosyal medya kullanıcıları, #SokMarketBoykot etiketine yaptıkları on binlerce paylaşımla tepkisini dile getirdi. Cepte ŞOK uygulamasını sosyal medya hesabından 30 Martta duyuran ŞOK Marketler zincirinin CEO’su Uğur Demirel iddialar karşısındaki sessizliği sürüyor.

Gazetecilerden meslektaşları için kampanya: ‘Evde kalsak da sessiz kalmayacağız’

Okumaya devam et

Gündem

Gazetecilerden meslektaşları için kampanya: ‘Evde kalsak da sessiz kalmayacağız’

Hırsızlık, narkotik , cinayet gibi adli suçlara tahliye yolu açan yargı paketinin tutuklu gazetecileri kapsamadığı kamuoyuna duyurmak isteyen gazeteciler meslektaşları için kampanya başlattı.

BOLD- AKP ve MHP’nin hazırladığı Ceza İnfaz Kanununda değişiklik öngören 2. yargı paketi, koronavirüs salgını yüzünden geçen hafta apar topar Meclise sunuldu. Salgına rağmen bazı tutukluların yararlandırılmadığı çalışma tartışmalara neden oldu. Tartışmaların gölgesinde Meclis Adalet Komisyonundan geçti. Önümüzdeki hafta Genel Kurula gelmesi beklenen paket, tutuklu gazetecileri ve siyasi tutukları kapsamaması yüzünden çokça eleştirildi. Genel Kuruldaki oylama öncesi, gazeteciler meslektaşları için kampanya başlattı.

GAZETECİLERDEN DESTEK

Haberin Var Mı insiyatifi tutuklu gazeteciler için sosyal medyada başlattığı kampanyaya bir çok gazeteci de ‘Evde kalsak da sessiz kalmayacağız’ diyerek destek verdi. Haberin Var Mı insiyatifinin #GazetecilerÖzgürOlsun etiketiyle sosyal medyada yaptığı paylaşımda, ”Türkiye ev hapsinde. Büyükşehirler karantinada. Pek çok gazeteci haber merkezlerinde, sokaklarda. 100’den fazlası ise demir parmaklıklar ardında, hapishanelere virüs bulaşmasın diye, virüs girmeden çıkar mıyım diye umutla bekliyor” ifadeleri kullanıldı.

AKP’li başkan koronaya ‘üzerlik otu’ tütsüsüyle meydan okudu

 

Okumaya devam et

Gündem

Enfeksiyon uzmanı doktordan korkutan vaka hesabı: Sayı 600 ile 900 bin arasında!

TRT Haber’e bağlanan doktor Meltem Özen koronavirüs vaka, sayısının Sağlık Bakanlığının test sonuçlarına dayalı paylaştığı sayılardan çok daha fazla olduğuna dikkat çekti.

BOLD- TRT Haber yayınına konuk olan Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı doktor Meltem Özen Türkiye’deki vaka sayılarına ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu. Vaka sayılarının tespit edildiğinden çok daha fazla olduğuna dikkat çeken Özen sayının 900 binlerde olduğunu iddia etti.

TEST ETTİKLERİMİZDEN ÇOK DAHA FAZLA

Sadece vakaların yüzde 15’inin hastaneye başvurduğunu söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı doktor Meltem Özen, ”Test yaptığımız vakalar, vakaların yüzde 15-20 si. Yani her test ettiğimiz vakaya karşı toplumda 10 vaka var. Vaka sayımızı 10’la çarpacağız, 230 bin. Biz zaten bu vakaların yüzde 20-25’ini test edebildik. Yani 230 bini en az 3 yada 4 ile çarpacağız. Vaka sayısı 230 bin değil, 600 bin-800 bin belki de 900 bin” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın kampanyası için polisin maaşına göz diktiler!

Okumaya devam et

Popular