Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Erdoğan’a ‘çoluk çocuğum aç’ diye bağıran kişi KHK’lı çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup konuşması sırasında dinleyici sıralarından “Çoluk çocuğum aç, bana yardım edin” diyen kişinin KHK ile TİGEM’den atıldığı ortaya çıktı.

BOLD AKP’den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yaptı. “AKP grup toplantısında bir kişi, çoluğum çocuğum aç, bana yardım edin, TİGEM mahkeme kararını tanımıyor, diye bağırdı” ifadelerini kullandı.

Hukukun işlemesi, yürütmenin mahkeme kararlarına uyması durumunda Türkiye’nin bu hale gelmeyeceğini belirten Yeneroğlu, “Siyasi ayak yarışını bırakıp hukuka dönülmeli” dedi.

AKP’li milletvekili arkadaşlarına seslenen Yeneroğlu, “Gruptaki tüm arkadaşlarım biliyor ki, soruşturmaya yer olmadığına dair savcı veya mahkemenin beraat kararına rağmen sayısız insan benzer hukuksuzluklarla karşı karşıya. Hukuk devletinde yürütmenin böyle bir yetkisi olamaz. Yürütmenin aslî görevi yönetimde adaletli olmaktır” dedi.

HESAP VERMEYECEKMİŞİZ GİBİ NASIL DAVRANIRIZ?

Yeneroğlu, mesajına şöyle devam etti: “Büyük ideallerle iktidara geldik, adaletin güç ile sınanması karşısında acı bir hezimetle karşı karşıyayız. Her birimiz her gün çocuklarımızın yüzüne bakıyor, her gece vicdanımızla baş başa kalıyoruz. Sayısız hukuksuzluklar karşısında hesap vermeyecekmişiz gibi nasıl davranırız?”

Erdoğan’ın TBMM’deki konuşması sırasında, dinleyici sıralarında bulunan bir kişi, “Ben de 15 Temmuz’da mücadele ettim beni sonra işten attılar. Çoluk çocuk aç. Bana yardım edin. TİGEM mahkeme kararını tanımıyor” diye bağırdı.

Bu sırada Erdoğan kısa süre duraklarken, görevlilerden biri, susması için haykıran kişinin yanına gitti. Erdoğan daha sonra konuşmasına devam etti.

Tayyip Erdoğan konuşurken “Çoluk çocuk aç” diye bağırdı

Politika

Yeni partiler, üçüncü ittifak tartışması başlattı

AKP’den ayrılan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın kurduğu yeni partiler, üçüncü ittifak tartışması başlattı. AKP’li bir siyasetçi, yeni partilerin amacının İyi Parti ve Saadet ile üçüncü bir sağ ittifak kurmak olduğunu savundu. CHP’de ise yeni bir ittifakın Erdoğan’a yarayacağı görüşü hakim.

BOLD – AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ile Ali Babacan’ın DEVA Partisiyle ilgili tartışmalar sürüyor.

Gazete Duvar’da yer alan kulis haberde, AKP içinde Davutoğlu için daha çok “kişisel hırs içinde” yorumları yapılırken, Babacan için de “amacı ağabeyini (eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül) Cumhurbaşkanı adayı yapmak” yorumu yapılıyor. Birçok AKP’linin seçimlerde her iki partiye de şans tanımadığı belirtilirken, AKP’li bir siyasetçi yeni partilerin amacının İyi Parti ve Saadet Partisi ile 3. bir sağ ittifak kurup AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ikinci tura bırakmak olduğunu belirtiyor. Aynı isim, böyle bir sonuç çıkarsa da Erdoğan’ın ikinci turda mutlaka kazanacağını savunuyor.

3’NCÜ İTTİFAKTAN BAHSEDENLER SARAYDAN SUFLE ALIYOR

Muhalefet cephesinde ise yeni kurulan partilerle birlikte üçüncü bir ittifak olasılığı konuşulmaya başlandı. CHP ile birlikte Millet İttifakını oluşturan İyi Parti’nin, DEVA ve Gelecek Partisi ile 3. bir ittifak kurabileceği iddiaları var. Başarı için mevcut ittifakın sürmesini, yeni partilerle de genişlemesi gerektiğini düşünen CHP’de ise bunun tartışılmasına dahi tepki gösteren isimler bulunuyor. Üçüncü bir ittifakın iktidara yarayacağını savunan bir CHP’li yönetici, “3. ittifaktan bahsedenler saraydan sufle alıyordur” değerlendirmesi yaptı.

AKP’nin yeni partileri seçime sokmama planı: Seçimden sonra 1 kez parti grubu kurulabilecek

Okumaya devam et

Politika

Ekrem İmamoğlu’dan AKP’ye Şeyh Edebalili Gezi eleştirisi

Yedinci yılında sosyal medya hesabından, Gezi ile ilgili ilginç bir paylaşımda bulunan İmamoğlu, Osmanlı’nın kuruluşunda önemli yeri olan Şeyh Edebali üzerinden hükumeti eleştirdi.

BOLD- Bir grup çevrecinin, İstanbul Taksim’de bulunan Gezi Parkındaki ağaçların kesilmesini protesto etmesiyle başlayan ve günlerce süren Gezi Parkı olayları 7 yaşında. Çevreci bir eylem olarak başlayan Gezi, sert polis müdahalesinin ardından kısa sürede geniş katılımlı hükumet protestolarına döndü.

Günler sonra polisin bastırdığı Gezi olaylarından, faiz lobisini sorumlu tutan dönemin Başbakanı Erdoğan’ın hedef göstermesinin ardından eyleme katılan bir çok sanatçı, oyuncu ve iş adamı hakkında soruşturma başlatılmıştı.

ŞEYH EDEBALİ İLE HÜKUMETİ ELEŞTİRDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu 7’inci yılında sosyal medya hesabından, Gezi ile ilgili ilginç bir paylaşımda bulundu. Osmanlı’nın kuruluşunda önemli bir yeri olan Şey Edebali örneğini veren İmamoğlu paylaşımında, ”Şeyh Edebali’nin “Ey Oğul” seslenişi yöneticiler için anlamlı bir kılavuzdur. Kılavuzun şaştığı zamanlar oldu. Şehrin yeşiline ve demokrasisine saygı göstermeyenlere karşı milyonların derin bir nefes alışı oldu Gezi. Kaybettiğimiz canları rahmetle anıyorum.

“Sokağa çıkma yasağında kesilen cezalarla ekonomideki açığı kapatmaya çalışıyorlar!”

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan talimat vermişti: Alternatif baro kriterleri belirlendi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla baroların yönetim yapısı ile seçim sistemini değiştiren yasa çalışmasında sona gelen AKP’nin düzenlemesinde, avukatları alternatif barolara üye olabilecek.  

BOLD – Diyanet İşleri Başkanlığı ile Ankara Barosu arasında yaşanan gerilimin ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, baroların yönetim yapısı ile seçim sistemini değiştirilmesi yönünde yasa çalışması talimatı vermişti. Talimat doğrultusunda çalışma başlatan AKP, “baro” düzenlemesinde son viraja girdi. Düzenleme ile özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde alternatif baroların kurulabilmesinin kriterleri de belirlendi. 

Hazırlıklar, 3 Haziran’da uzun bir aradan sonra Ankara’da ilk kez düzenlenecek Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak. 

2 Haziran’da açıldıktan hemen sonra Meclis gündemine getirilecek Avukatlık Yasası düzenlemesi şu şekilde: 

Avukatlar tek bir baroya üye olmak zorunda olmayacak. Bu kapsamda, avukat sayısı, binden 2 bine kadar olan illerde en az 500, 2 bin 1’den 4 bine kadar olan illerde en az 750, 4 bin 1’den 10 bine kadar olan illerde en az bin, 10 binin üzerinde olan illerde en az 2 bin üye kaydedilmesi halinde alternatif barolar kurulabilecek. Böylece avukatlar için tıpkı sendikalarda olduğu gibi bir başka baroya kayıt olma seçeneği yaratılmış olacak. 

AKP’nin yeni partileri seçime sokmama planı: Seçimden sonra 1 kez parti grubu kurulabilecek

Okumaya devam et

Popular