Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Uykusuz’dan CNN Türk’e kapak

Uykusuz dergisi CNN Türk’ün çığ faciası skandalını kapak konusu yaptı.

BOLD– Van’da yaşanan çığ faciası sırasında CNN Türk felaket haberini keserek AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingine bağlanması Uykusuz dergisince yorumlandı.

NE OLMUŞTU?

Van-Bahçesaray karayolunda gerçekleşen çığ faciasında 41 vatandaş hayatını kaybetmişti. Ölü sayısı henüz 33 iken felaket alanından yayın yapan CNN Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kırıkkale’nin Delice ilçesindeki mitingi başlayınca çığ alanındaki yayını kesip mitinge bağlanmıştı. Kanalın bu tavrı sosyal medyada büyük tepkiyle karşılaşmıştı.

Uykusuz’un konuyu kapağına taşıyan sayısı cuma günü tüm Türkiye’de bayilerde olacak.

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Shakespeare’in eseri Kürtçe olarak sahnede

Amed Şehir Tiyatrosu, Shakespeare’in ünlü “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli eserini Kürtçe olarak sahneleyecek.

BOLD– Kawa Nemir’in çevirdiği ” “Xewna Şevek Havînê” adıyla çevirdiği oyun 18 Şubat’ta Ankara’da seyirciyle buluşacak.

ADANA’NIN ARDINDAN ANKARA’DA
12 Şubat’ta Adana Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun Ankara’da yarın saat 18.00’de Kızılay’da bulunan Yeni Sahne’de seyirci karşısına çıkacak. Oyunun yönetmenliğini Ferhad Feqî’nin üstleniyor. Avşîn Adıgüzel, Berfîn Emektar, Dicle Yavuz, Kemal Ulusoy, Mahmut Kösem, Mesut Erenci, Özcan Ateş, Özkan Şeker, Sena Özbey, Şahabettin Dağ, Şahperî Alphan, Şilan Alagöz, Yavuz Akkuzu, Zeycan Ateş’in yer aldığı oyuncu ekibi tarafından sahnelenecek. İki perdeden oluşan aşk-komedi türünde olan oyun bir saat 40 dakika sürüyor.

Okumaya devam et

Kültür

‘Arka Sokaklar’da mahalle bekçilerine gönderme: Bunlar da yeni çıktı

Arka Sokaklar dizisinde mahalle bekçileri ile ilgili bir sahnede, polise kimlik soran bekçilerin polis tarafından, ‘İnsanları rahatsız etmeyin’ diye azarlanması tartışma konusu oldu.

BOLD- Muhalefet ile iktidar arasında, çarşı ve mahalle bekçilerine kimlik sorma, gözaltı ve araç durdurma gibi geniş yetkiler veren yasa tasarısı sonrası başlayan tartışma dizilere sıçradı. Cuma akşamlarının fenomeni haline gelen polisiye ‘Arka Sokaklar’ dizisinde bekçilerin yer aldığı bir bölüm tartışma konusu oldu.

‘UZATMA ASLANIM KİMLİK’

Dizinin bekçilerle ilgili bölümü şöyle, polis memuru Arda kız arkadaşına sevgililer günü dolayısıyla aldığı takıyı otomobilinin içinde takdim eder. Hediyeyi alan kadın, sevgilisini tebrik ederken bekçiler gelir ve çifti uyarır. Bekçiler polis ile girdiği diyaloglarda “Hoop hayrola”, “İner misin aslanım arabadan”, “gel bakalım delikanlı şöyle”, “Uzatma aslanım kimlik çıkart, kimlik” gibi ifadeler kullanıyor.

‘SUÇ MU GÖRDÜNÜZ?’

Bu sözlere karşılık polis memuru Arda ise, “Bunlar da yeni çıktı”, “Neden özel hayata karışıyorsunuz”, “Suç unsuru mu gördünüz hayırdır, sana ne”, “Ne hakkın var insanları rahatsız etmeye, dönüp gidin bakalım” gibi ifadelerle cevap veriyor. Bekçilerin polis memuru tarafından ‘İnsanları rahatsız etmeyin’ diye azarlanması sosyal medyada da tartışma konusu oldu. İşte o diyalog;

“Ankara beni bulsun” videosuyla tanınan Cihangir için Bakanlık devrede!

 

Okumaya devam et

Kültür

25. Bond filmi No Time To Die tema şarkısı Billie Eilish’ten

18 yaşındaki genç şarkıcı Billie Eilish’in yeni Bond filmi No Time to Die için yaptığı tema şarkısı yayınlandı.

BOLD– Henüz müzik kariyerinin başında olan Billie Eilish adını daha önce Bond şarkısı yapmış olan Louis Armstrong, Nancy Sinatra, Tina Turner, Madonna gibi isimlerin arasına yazdırdı.

NO TIME TO DIE 3 NİSAN’DA VİZYONDA

Daniel Craig’in beşinci ve son kez Bond rolünde karşımıza çıkacağı film 3 Nisan 2020’de vizyona girecek. Craig’in daha önce 007’ye hayat verdiği Casino Royale’de tema şarkısını Chris Cornell seslendirirken, Sykfall’un tema şarkısı Adele‘e, Spectre’ın tema şarkısı ise Sam Smith‘e emanet edilmişti. Quantum of Solace’ın tema şarkısını ise Jack White ve Alicia Keys seslendirmişti.

Okumaya devam et

Popular