Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Açlık eylemleri: Çocuğuna yiyecek ekmek götüremeyen vatandaş kendini ateşe atıyor

Ekonomik kriz nedeniyle işsiz kalan ve ailesini geçindiremeyen birçok kişinin imdat çığlığını devlet duymuyor. Çaresizlik içinde kıvranan vatandaş, “Çoluk çocuk aç” diyerek kendini yakıyor.

BOLD – Evine, çocuğuna yiyecek ekmek götüremeyen vatandaşın açlık eylemleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kapısına kadar dayandı.

İKİ ÇOCUĞU YETİM KALDI

Geçen hafta uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen Adem Yarıcı, Hatay Valiliği önünde kendini yaktı. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği belirtilen Yarıcı burada “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diye bağırdı. İkna çabaları sürerken Adem Yarıcı cebinden çıkardığı çakmakla kendini ateşe verdi. Valilik polislerinin müdahalesi ile söndürülen Yarıcı, hastaneye kaldırıldı. Ambulansta kalp krizi geçiren Yarıcı, hayatını kaybetti ve 2 çocuğu da yetim kaldı.

ERDOĞAN’A BAĞIRDI

Adem Yarıcı’nın eylemi gündemdeki yerini korurken bir başka eylem haberi de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısından geldi. Erdoğan konuşma yaparken bir dinleyicilerin arasından bir vatandaş “Sayın Cumhurbaşkanım… 15 Temmuz’a katıldım diye beni işimden gücümden ettiler. Çoluğum çocuğum aç. Bana yardım edin. Mahkeme kararını tanıyın” diye bağırdı. Apar topar dışarı çıkarılan vatandaş, sorunu çözülmek yerine gözaltına alındı.

MECLİSE DAYANDI

Son zamanlarda artan Mecliste intihar eylemlerine bu sabah bir yenisi daha eklendi. TBMM Çankaya Kapısı girişinde bir kişi üzerine benzin dökerek, “Açım, çocuklarım aç!” diyerek intihar girişiminde bulundu. Polislerin zamanında müdahalesiyle kişinin kendini yakması engellenirken, konuyla ilgili CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Açlık intiharları Meclis’in kapısına dayandı” diye tanık olduğu olayla ilgili paylaşımda bulundu.

YOKSULLUK BU HALE GETİRDİ

2019’un sonunda Türkiye siyanürle intihar olaylarıyla sarsılmıştı. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle 9 insan hayatını kaybetmişti. İstanbul Fatih’te 4 kardeş, Antalya’da ise bir baba, eşi ve çocuklarıyla birlikte siyanür içerek hayatlarını sonlandırmıştı. Yine İstanbul Bakırköy’de yaşayan bir kuyumcunun da siyanürle intihar ettiği haberi gelmişti. Sakarya’da üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Mehmet Ali Çetin, siyanür içerek intihar etmişti.

Gündem

Damat iller arası yasağı böyle aştı: Gelini il sınırındaki üst geçitten aldı

Koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul’a giriş çıkışlar yasaklandı. İstanbul’da yaşayan damat Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde oturan gelini Tuzla’daki üst geçitten aldı.

BOLD-Türkiye’de 30 büyükşehire giriş çıkışlar yasaklanınca aylar öncesinde düğün hazırlığı yapan çiftler, alınan tedbirleri atlatmanın yollarını aramaya başladı. Koronavirüs salgını kapsamında İstanbul’a giriş-çıkışların durdurulması üzerine nikâhtan vazgeçmeyen damat ve gelin ilginç bir yönteme başvurdu.

İstanbul’da oturan damat, Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde oturan gelini Tuzla’daki üst geçitten aldı. O anlar bir cep telefonu tarafından fotoğraflandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu!

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs krizinde köprüden önce son çıkış! Adem Yavuz Arslan yorumladı

Türkiye’de ve dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle liderlerin ve hükümetlerin aldığı tedbirler ne kadar yeterli? TBMM’de gündeme gelen ‘İnfaz Yasası’ değişikliği oylamasında milletvekillerinin tavrı nasıl olacak.

BOLD-Milyonlarca insanın, cezaevlerindeki Koronavirüs riskinin çok yüksek olması nedeniyle gözü ve kulağı da TBMM’den gelecek haberde. Gazeteciler Fatih Akalan ve Adem Yavuz Arslan Türkiye’de ve dünyada koronavirüs krizi ile ilgili yaşanan son gelişmeleri ve Meclis’e gelen infaz yasasını konuştu.

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Okumaya devam et

Gündem

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişi daha vefat etti. 3 bin 148 kişinin test sonuçları da pozitif çıktı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 21 bin 400 kişiye test uygulandığını belirten Koca, 3 bin 148 kişinin test sonuçlarının pozitif çıktığını vurguladı.

Türkiye’deki toplam vaka sayısı 30 bin 217’ye yükseldi. Son 24 saat içerisinde koronavirüs salgınından iyileşen kişi sayısının ise 284 olduğu belirtildi. Toplam iyileşen kişi sayısı ise Bin 326’ya yükseldi.

Avrupa Konseyi: Kovid-19 konusunda mahkumlara yönelik acil önlem alınmalı

Okumaya devam et

Popular