Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu’na ‘siyasi ayak’ davası

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağı aynı zamanda BOP’un Eşbaşkanı olan Erdoğan’dır” sözlerine dava açtı.

BOLD – Tayyip Erdoğan, grup toplantısında kendisini hedef alan açıklamaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Devletin kozmik odasını FETÖ unsurlarına kim açtı? Bir kişinin talimatı ile açıldı; Recep Tayyip Erdoğan. Devletin namusunu terör unsurlarına açan FETÖ’nün siyasi ayağıdır! Devletin sırlarını, kozmik odayı bir talimatla açtırmak vatan hainliği değil midir? FETÖ’nün siyasi ayağı aynı zamanda BOP’un Eşbaşkanı olan kişidir” ifadelerini kullanmıştı.

Politika

TBMM’nin ilk işi meslek odalarının seçim sistemini değiştirmek olacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2 Haziran’da çalışmalarına başlayacak. İlk olarak meslek kuruluşlarının seçim sisteminin değiştirileceği kanun teklifi görüşülecek.

BOLD – AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, 2 Haziran’da çalışmalarına başlayacak olan Meclis gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gündemin yoğun olduğunu söyleyen Bostancı, “Meslek kuruluşlarının seçimine ilişkin çalışmamız var” dedi.

YARGI ALANINDA YENİ ADIMLAR ATILACAK

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, DHA’ya yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle Meclis’te alınan tedbirlerin bir süre daha devam edeceğini belirterek, bir süre bir takım sınırlamalar ve kısıtlamalarla çalışacaklarını söyledi. 2 Haziran’da çalışmalarına başlayacak olan Meclis’i yoğun bir gündem beklediğini ifade eden Bostancı, “Meclis’in gündemi son derece yüklü. Yine uzun saatler çalışacağız. Zaten açılmakla birlikte komisyonlardan geçmiş ve genel kurul gündemine inmiş bekçi yasamız var. Onunla başlayacağız. Sonra da komisyonlara sevk edeceğimiz çok çeşitli yasalar var. Rekabet Kurumu yasası var. Yargı alanında atacağımız adımlar var. Tekliflerimizi hazırlıyoruz. Bir an önce komisyonlara indireceğiz” dedi.

MESLEK ODALARI SİYASİ POZİSYON ALIYOR

Meslek kuruluşlarının seçim sistemini değiştiren yasa teklifi üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirten Bostancı, “Siyasetin nerede başlayıp, nerede bittiğine ilişkin gri bir alan olduğu varsayımla, bu meslek kuruluşları siyasetin içinde mütalaa edilen alanları kendi meslek alanlarıymış gibi takdim ederek pozisyon alabiliyorlar. Siyasi polemiklerin de konusu olabiliyorlar. Bunları çok doğru bulmuyoruz. Esasen meslek kuruluşlarının bu şekildeki yaklaşımlarının temelinde de demokrasinin usullerine çok uygun olmayan seçimlerinin ve mevcut yapılarının olduğu kanaatindeyiz. Esasen bu kurumlar seçimlerle teşekkül eden irade arasında tutarlı ve birbirini teyit eden bir yapıya sahip olsalar, tahmin ediyorum bu ölçüde spekülatif alanlara kaymazlar ve ‘daha çok meslek alanı ile ilişki çalışmalar bulunurlar’ diye düşünüyoruz” dedi.

Dünyada koronavirüs vaka sayısı 5.6 milyonu geçti: Ölü sayısı 350 bine yaklaştı

Okumaya devam et

Politika

Büyükataman’dan DEVA’ya: Demokrasi fareleri

MHP’den DEVA Partisi ve Genel Başkanı Babacan’a ağır sözler: “Demokrasiyi kemirerek açtıkları delikten sızmaya kalkan demokrasi fareleri. MHP, demokrasi farelerine müsaade etmemeye kararlıdır.”

BOLD – Eski AKP’li Başbakan Yardımcısı ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yetkilileri arasındaki tartışma sürüyor. DEVA’nın ‘proje’ olduğunu iddia eden Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye “Bunlar deli saçması iddialar” diyen Ali Babacan’a Genel Sekreter İsmet Büyükataman, yazılı açıklama ile karşılık verdi: “Akıl tutulması yaşayanların, aklı ipotek altında olanların Sayın Genel Başkanımızın akıl ürünü sözlerini deli saçması olarak adlandırması bir meczubun bir dâhiye dil uzatmasından farksızdır.”

AĞIR SÖZLER SARF ETMEKTEN ÇEKİNMEDİ

DEVA Genel Başkanı’na “Yediği kaba pisleyen, çıktığı evi taşlayan, FETÖ’nün yedek akçesi” diye seslenen Büyükataman, söz konusu dilin Babacan’ın dili olmadığını ileri sürdü: “Evelallah, yeniden sahneye sürülen bu çürük dili ait olduğu yere sokacak güce de iradeye de sahibiz.” Bahçeli’ye yönelik sistemli ve tek merkezden saldırı yapıldığını ileri sürerek, sözlerini şöyle devam ettirdi: “MHP, demokrasiyi kemirerek açtıkları delikten içeri sızmaya kalkan demokrasi farelerine müsaade etmemeye kararlıdır. Kendine faydası olmayanların milletin dertlerine ‘deva’ olmak için çıktıklarını iddia ettikleri yol, yol değildir. Bunlar gereksiz ve boş işler uzmanıdır.”

İKİ EŞİT VE ONURLU BİLEŞENİ DİYE TARİF ETTİ

MHP ve AKP’nin, Cumhur İttifakı’nın ‘iki eşit ve onurlu bileşeni’ olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Parmağını şıklatarak demokrasi getireceğini, 30 günde ekonomiyi toparlayacağını söyleyen Ali Potter, korona günlerinde Harry Potter izleyedursun, MHP gerekli gördüğü tüm konularda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin kıymetli bakanlarına katkılarını sunmakta, olumlu icraatlarda da takdirlerini ifade etmektedir.”

Tarihi yarımadayı gezip Akşener’e tebriğe gittiler

Okumaya devam et

Politika

Tarihi yarımadayı gezip Akşener’e tebriğe gittiler

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu ile sokağa çıkma yasağı sebebiyle sakinleşen tarihi yarımadayı gezdi. Ardından İyi Parti Genel Başkanı Akşener’a bayram ziyareti yaptı.

BOLD – Kemal Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu ve Ekrem İmamoğlu, 30 yıllık aranın akabinde musluklarından tekrar su akan Suriçi’ndeki 3’üncü Ahmet Çeşmesi tarihi ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat’tan bilgi aldı.

AYASOFYA ETRAFINDAN DOLAŞTILAR GÜLHANE’DEN SAHİLE İNDİLER

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, Ayasofya ve Halı Müzesi etrafında dolaşıp, Soğukçeşme Sokağı üzerinden Gülhane Parkı’na indi. Burada çalışan Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçileri ve güvenlik görevlilerinin bayramını kutlayan üçlü, turlarını Sarayburnu’da tamamladı.

Akşener, Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’nu Üsküdar’daki evinin kapısında karşıladı.

Sonrasında Üsküdar’a geçen heyet, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i bayram tebriği için evinde ziyaret etti.

Arsızlıkta yarışıyorlar: Vali hediye ‘umre’ istedi AKP’li başkan ‘yemek’ sözünü hatırlattı

Okumaya devam et

Popular