Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu da Erdoğan’a dava açıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘siyasi ayak’ polemiği sebebiyle AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a dava açıyor. Erdoğan önceki gün “FETÖ’nün siyasi ayağı Erdoğan’dır” sözleri üzerine Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık tazminat davası açmıştı.

BOLD – İktidar ile muhalefet arasında harareti gittikçe artan ‘siyasi ayak’ polemiği AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık tazminat davası açması ile yargıya taşınmıştı.

BAYKAL’IN KOLTUĞUNU BIRAKTIĞI DÖNEMİ GÜNDEME GETİRDİ

Erdoğan’ın davasına karşılık CHP Genel Başkanı da yargı yolunu tercih ediyor.

Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı’nın şu sözleri üzerine dava açmaya hazırlanıyor: “Bu şahıs son günlerde FETÖ’nün siyasi ayağı diye esip gürlemeye başladı. Kılıçdaroğlu bize çamur atmaya çalışırken elinde çamurla yakalanmıştır. FETÖ’nün en önemli siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ekibidir.

MGK KARARININ ALTINDA İMZASI OLAN BENİM

FETÖ’yü suç örgütü olarak ilan eden ve o MGK kararının altında imzası olan benim. Baykal’ın yerine Kılıçdaroğlu’nun gelmesiyle CHP bu işin tam göbeğine yerleşmiştir. Seni oraya getiren FETÖ. Baykal’a kaset kumpasının savcısı FETÖ’den ihraç edildi.”

KASET OLAYINI MEYDANLARDA SİYASİ MALZEME YAPMIŞTI

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu suçlarken bahsini açtığı eski CHP lideri Deniz Baykal’a yönelik kaset kumpası ortaya çıkınca, miting meydanlarında konuyu siyasi malzeme olarak kullanmıştı.

Dönemin Başbakan’ı sıfatıyla katıldığı bir mitingde Erdoğan, kaset olayını ‘özel hayat’ şeklinde ele alanlara seslenerek, “Ne özeli, genel genel’ demişti.

İBB yurtlarından El-Kaide’ye: Oğlumu istiyorum!

Politika

Tayyip Erdoğan’ın başkanı olduğu Varlık Fonunu kapatacak

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidara geldiklerinde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanı olduğu Varlık Fonunu kapatacağını söyledi.

BOLD – Ali Babacan, Karar TV’de Liderler Ekonomi programına konuk oldu. Taha Akyol, Elif Çakır ve İbrahim Kahveci’nin sorularını yanıtladı. DEVA Partisi Genel Başkanı, Türkiye Varlık Fonunu iktidara geldiklerinde kapatacaklarını açıkladı. Varlık Fonunun tam bir kara delik olduğunu vurguladı.

Babacan, Türkiye Varlık Fonu ile ilgili şunları söyledi: “Varlık Fonu, şeffaflığı olmayan, hesap verebilirliği olmayan bir yapı. Sayıştay denetiminden uzak, hiçbir kurala tabii değil. İnanın; babanızdan miras kalsa o kadar para harcamazsınız. Tamamen borçlanmaya dayanan bir yapı. Varlık Fonu, ilk kurulduğu ne yaptıklarını biliyorsunuz? Borç para; aramak oldu… 2016’da kanun çıktı, ilk borçlanmayı 2009’da yapabildiler. 3 yıl kimse para vermedi! ‘Herkes neden para arıyorsunuz’ diye sordu. Kendi içinde çok tezatlıkları var. Biz bunu kesinlikle kapatacağız. Ben 5 yıl boyunca Varlık Fonunun kurulmasını engelledim. Çünkü Hazine Bakanı’nın imzası olmadan kurulamıyordu. Ben gittikten bir sene sonra kuruldu. Kesinlikle iktidara geldiğimizde kapatacağız. Tabii çok ciddi zarara da neden olacak bu durum. Şimdiden o delik oluştu ve bu durum derinleşecektir.”

Ekonomik göstergelerin iyiye gitmediğini de belirten Babacan, şöyle devam etti: “2014’ten beri Türkiye’de kademeli bir otoriterleşme başladı. Liyakatli insanlar, yavaş yavaş sistem dışına itildi. 15 Temmuz ile birlikte de otoriterleşme ‘meşru bir zemin’ kazandı. 2017’deki anayasa değişikliği ile de ‘Cumhurbaşkanı Hükumet Sistemi’ adı altında bir sistemsizlik oluşturuldu.”

Okumaya devam et

Politika

AKP’den meslek örgütlerine tehdit gibi açıklama: ‘Barolar ilk adım’

Baroların yapısında değişiklik öngören yasa teklifini hayata geçirmekte kararlı olduklarını söyleyen AKP’li Fatih Şahin bunu, ‘bir dizi reformun bu ilk adımını’ olarak niteledi.

BOLD – Çoklu baro sistemini öngören, Avukatlık Kanundaki yasa teklifiyle ilgili muhalefetin tutumunu eleştiren AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, TBMM’ye gelen teklife ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muhalefeti dezenformasyon (çarpıtma) yapmakla suçlayan Şahin, “AK Parti Grubu ve Cumhur İttifakı olarak meslek örgütleri alanında devrim niteliğindeki bir dizi reformun bu ilk adımını hayata geçirmeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

AVUKATLIĞIN ONURU VE SAYGINLIĞI İÇİN

Yaptığı yazılı açıklamanın devamında Şahin, “Avukatlık mesleğindeki antidemokratik, ideolojik, yasakçı tekele son verecek, aşırılıkları dengeleyecek olan teklifimiz genç meslektaşlarımız için bir dizi avantajla birlikte kıyafet konusunda da ayrımcılığa son veren, demokratik ve özgürlükçü hükümler ihtiva etmekte. Baroların Türkiye Barolar Birliğinde daha eşitlikçi bir anlayışla temsilini öngören, büyükşehir barolarının Anadolu baroları üzerindeki tahakkümüne son verecek olan teklifimiz avukatlık mesleğinin onur ve saygınlığını daha da yukarılara çıkarmayı hedeflemekte” dedi.

HAYATA GEÇİRMEYE KARARLIYIZ

Başka meslek gruplarının da hedefte olduğunu belirten Şahin, ”Statükonun yılmaz bekçileri CHP-HDP-İYİ Parti ittifakının her türlü engelleme çabalarına ve dezenformasyon faaliyetlerine rağmen AK Parti Grubu ve Cumhur İttifakı olarak meslek örgütleri alanında devrim niteliğindeki bir dizi reformun bu ilk adımını hayata geçirmeye kararlıyız” diye konuştu.

‘Yalaka’ eleştirisine AKP’li Mehmet Metiner’den kendinden emin cevap: “Sen anlarsın yalakalıktan!”

 

Okumaya devam et

Politika

‘Yalaka’ eleştirisine AKP’li Mehmet Metiner’den kendinden emin cevap: “Sen anlarsın yalakalıktan!”

AKP’li Mehmet Metiner, canlı yayında kendisine ‘yalaka’ diyen gazeteci Şaban Sevinç’e kendinden emin bir şekilde cevap verdi. Metiner, “Sen ne anlarsın yalakalıktan!” dedi.

BOLD – CNN Türk ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya düzenlemesine ilişkin konuşmaları tartışıldı. Programa konuk olarak katılan, gazeteci Şaban Sevinç ile AKP’li Mehmet Metiner arasında ‘yalakalık’ tartışması çıktı.

BİLDİKLERİMİZİ SÖYLEMEYELİM Mİ?

Metiner’i yalakalık yapmakla suçlayan Sevinç, “Esra Albayrak üzerinden yalakalık yapacaksın, diye biz bildiklerimizi söylemeyelim mi” dedi. Sevinç’in sözlerine sert tepki gösteren Metiner, “Bırak sen de. Sen ne anlarsın yalakalıktan” diye konuştu. Metiner, bu sözlerinin ardından sosyal medyada alay konusu oldu.

 

Bahçeli, Twitter’a veda edince MHP’liler de hesaplarını askıya aldı

Okumaya devam et

Popular