Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Erdoğan’ın eski yol arkadaşı böyle uyardı: Bankalara ve paraya karşı özel merakı var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski yol arkadaşı CHP’li Abdüllatif Şener, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine’ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi.

BOLD-AKP’nin kurucularından eski Maliye Bakanı CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleriyle ilgili gündemde yer alan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. “Erdoğan’a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem” diyen Şener, “Yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın. Tayyip Erdoğan’ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre,  CHP Konya İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi’ne katılan Abdullatif Şener, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine’ye devredilmesi üzerinden eski yol arkadaşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarılarda bulunan Şener, “Tayyip Erdoğan’a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem böyle yanlış işlere girmesin. Çünkü 12 Eylül’den sonra da hisseleri hazineye devretmeye çalışanlar oldu ve hüsrana uğradı. Erdoğan’da hüsrana uğrar” diye konuştu.

“NEREDE BİR PARA KAYNAĞI VARSA ERDOĞAN ORADA!”

AKP iktidarında bir dönem Maliye Bakanlığı yapan Abdullatif Şener, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paraya ve bankalara karşı özel bir ilgisinin olduğunu vurguladı. Erdoğan’ın neden İş Bankası üzerinde durduğunu anlatan Şener, “İş Bankası’nın hisselerinin Hazine’ye devredilmesiyle amaçlanan birkaç başlık var. Tayyip Erdoğan’ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Kredi musluklarını istediği gibi açıp kapatmak istiyor. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor.” dedi.

İş Bankası’nın Hazine’ye devredilme teşebbüsünün bütün yerli ve yabancı sermayeyi ürküteceği uyarısında bulunan CHP’li Abdüllatif Şener, “Geçen hafta Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Varlık Fonu’nun içerisindeki bankaların sınırsız borçlanabileceğini ve de belli bir firmaya bankacılık sınırları dışında da kaynaklarının tamamıyla borç verilebileceğine ilişkin bir yasal düzenleme yaptılar.” hatırlatmasında bulundu.

“KAMU BANKALARINDAKİ PARA YETMEYİNCE…”

Konuşmasının devamında Şener, “Varlık Fonu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tayyip Erdoğan, Yönetim Kurulu Başkan Vekili de damadı Berat Albayrak. Bunların altında Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası var. Tayyip Erdoğan buradaki paralara göz dikmiş. Şimdi bu para da yetmeyince İş Bankası’ndaki hisselere göz dikti. Ama bu hukuka ve Atatürk’ün vasiyetine aykırı.” uyarısında bulundu.

CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinden tek kuruş dahi almadığını vurgulayan Abdüllatif Şener, “Sadece burada CHP’yi temsilen dört üye var. CHP’nin payları Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na gidiyor. CHP’nin burada para kazanıyormuş gibi bir düşüncesi olan varsa da yanlış bilgilendirilmiştir” diye konuştu.

Kuru 6 TL’de tutabilmek için Libya’dan gelen paralar dahil 17 milyar dolar satıldı

Politika

Soylu ve Özel arasında ‘Helin Bölek’ kavgası!

Grup Yorum üyesi Helin Bölek’in ölüm orucunun 288’inci gününde yaşamını yitirmesi nedeniyle İçişleri Bakan Süleyman Soylu ile CHP’li Özgür Özel arasında sosyal medyada tartışma yaşandı.

BOLD-CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sosyal medya hesabından “Helin Bölek’in ölüm orucundayken yaşamını yitirmesinin üzüntüsü içindeyiz. Gün, ölüm orucunu sürdüren Mustafa Koçak ve İbrahim Gökçek’i yaşatmak için harekete geçme günüdür. Talepler yerine getirilmeli, toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir” diye yazdı.

Özel’in paylaşımına İçişleri Bakan Süleyman Soylu twitterdan cevap vererek “Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP-C’nin talimatıyla tedavisini engelleyerek hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekilleriniz. Ölümü kutsallaştırıp DHKP-C’nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz @eczozgurozel Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları.” eleştirdi.

Süleyman Soylu’nun kendisi etiketleyerek yaptığı paylaşıma cevap veren Özgür Özel  “CHP’nin adını bir örgütle yan yana getirirken insan biraz utanır @suleymansoylu Örgüt yalakası, senin gibi bir örgütten finansman elde edendir; bir örgütü kampanyasında kullanandır; bir örgüte ne istediyse verendir. Senin ve DHKP-C’nin aksine ölümü değil yaşamı kutsuyoruz!” dedi.

NE OLMUŞTU?

Grup Yorum üyeleri, cezaevindeki üyelerinin tahliye edilmesi, İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında çıkarılan yakalama kararlarının kaldırılması, konser yasaklarının ve İdil Kültür Merkezi üzerindeki baskıların son bulması talebiyle başlatmış olduğu açlık grevini, ölüm orucuna dönüştürmüştü.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in açlık grevi ise sürüyor. Bölek ve Gökçek, 11 Mart’ta polis zoru ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Ancak tıbbı müdahaleye izin vermemeleri üzerine eylemlerini sürdürdükleri ‘Direniş Evi’ olarak ifade ettikleri yere geri getirilmişlerdi.

Ceza Hukukçusu Özgenç’ten ‘İnfaz Yasası’ eleştirisi: Katiller, uyuşturucu tacirleri ve cinsel istismar suçluları tahliye olacak

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan, vatandaştan bağış toplarken! 125 milyon liralık sarayın yapımına devam ediliyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Van Gölü kenarına yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, inşası tüm hızıyla devam ediyor.

BOLD-Selçuklu Sultanı Alparslan’ın Malazgirt Zaferi’nde otağı kurduğu Ahlat’taki alana AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ‘Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ inşa ediliyor. Türkiye’nin yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor dönemlerden geçtiği bugünlerde inşaatın durmadığı ve devam ettiği öğrenildi.

SARAY’IN MAALİYETİ 125 MİLYON LİRA

Cumhurbaşkanı Erdoğan salgın nedeniyle bir taraftan vatandaştan ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ kapsamında bağış toplarken diğer taraftan maliyeti 125 milyon lirayı aşan Ahlat Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın inşasının devam etmesi tepki çekti.

CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık, sosyal medya hesabında yaptığı fotoğraflı paylaşımda, “Bitlis Ahlat’taki saray inşaatı tam gaz devam.” ifadelerini kullandı.

Ahlat’ta yapılan sarayın inşaatı, Anayasa Mahkemesi (AYM) kararıyla durdurulmuştu. Torba yasa teklifi içerisinde Meclis’e getirilen yasa değişikliği ile sarayın inşaatına kılıf uydurulmuştu. AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan “Adliye Sarayı da var. Saray deyince siz ne anlıyorsunuz? Biz milletin evi olarak görüyoruz” demişti.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının 2019 yılı yatırım programında ödeneği 30 milyon TL olarak belirlenen Ahlat Köşkü için geçen yıl sonuna kadar 100 milyon TL harcandı. Bu yıl planlanan 25 milyon TL’lik harcama ile köşkün maliyeti 125 milyon TL’ye ulaşacak.

Ceza Hukukçusu Özgenç’ten ‘İnfaz Yasası’ eleştirisi: Katiller, uyuşturucu tacirleri ve cinsel istismar suçluları tahliye olacak

Okumaya devam et

Politika

Dilipak AKP’yi bombaladı: Hırsız içeride her yerde!

Parti içine hırsızların doluştuğunu söyleyen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, ‘Bir el siyaset, bürokrasi, Beştepe, medyada ve sermaye çevrelerinde operasyonu engelliyor’ dedi

BOLD- Hükumete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’ye verdi veriştirdi. AKP’yi sert bir dille eleştiren Dilipak, parti içerisindeki hırsızların temizlenmesi gerektiğini söyledi.

HER YERDELER ÇOK FAZLALAR

Partinin hırsızlara teslim olduğunu ima eden Dilipak, ”AK Parti aktif karbonla bağırsaklarını temizlemesi gerek. Perhiz gerek. Hırsız içeride. O kadar çoklar ki, her yerdeler ve çok fazlalar. Ama bir el siyaset, bürokrasi ve Beştepede, mediada , sermaye çevrelerinde operasyonu engelliyor” ifadelerini kullandı. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdurrahman Dilipak’ın paylaşımı takipçilerini şaşırttı.

https://boldmedya.com/2020/04/05/gurbetciden-ironik-cagri-merkelin-verdigini-reisimizin-ibanina-gonderelim/

Okumaya devam et

Popular