Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 5 kuruşluk dava; Başbuğ ve Koşaner’i tanık gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi ayak tartışmasında kendisine 500 bin TL’lik dava açan Tayyip Erdoğan’a 5 kuruşluk karşı dava açtı. Kılıçdaroğlu, İlker Başbuğ ve Işık Koşaner’i tanık olarak gösterdi.

BOLD – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen salı günkü grup toplantısında siyasi ayak polemiğiyle iglili konuşmasında Erdoğan’ı suçlamıştı. Erdoğan’ı siyasi ayak olarak suçlayan Kılıçdaroğlu’nun sözleri üzerine Erdoğan, 500 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Kılıçdaroğlu, bir gün sonra grup toplantısında iddialarına cevap veren Erdoğan’a 5 kuruşluk dava açtı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na hitaben şunları söylemişti:

“Bu şahıs son günlerde FETÖ’nün siyasi ayağı diye esip gürlemeye başladı. Kılıçdaroğlu bize çamur atmaya çalışırken elinde çamurla yakalanmıştır. En önemli siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ekibidir. FETÖ’yü suç örgütü olarak ilan eden ve o MGK kararının altında imzası olan benim. Baykal’ın yerine Kılıçdaroğlu’nun gelmesiyle CHP bu işin tam göbeğine yerleşmiştir. ”

BAŞBUĞ, KOŞANER, HSYK ÜYELERİ, İLHAN CİHANER TANIK GÖSTERİLDİ

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik tarafından Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesine verilen dilekçede, Erdoğan’ın iddiaları karşısında ispat haklarını da kullanacakları belirtildi. İlker Başbuğ, Işık Koşaner, Abdüllatif Şener, Kadir Özbek, Ali Suat Ertosun, İlhan Cihaner ve Celal Ülgen’i tanık olarak dinlenmesi istendi. Bu kapsamda mahkemeden Erdoğan’ın bağına ilişkin delil toplanması amacıyla 38 talepte bulunuldu.

MİT’İN BYLOCK LİSTELERİNİN TAMAMI İSTENDİ

Talepler arasında, “Kamuoyuna ilk haliyle sayısı açıklanan toplamda 215 bin 92 kişilik ByLock listesinin eksiksiz olarak MİT’ten ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından ve Emniyet’ten getirtilmesini talep ediyoruz” istediği de yer aldı.

DAVAYI AÇTIĞINA PİŞMAN OLACAĞINA EMİNİZ

113 sayfalık dava dilekçesinde, Erdoğan’ın iddialarına karşı cevaplar da sunuldu. Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamalarının tamamının doğru olgulara dayalı olduğu belirtilen dilekede, “FETÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır’, ‘Sıfırlama tapeleri tamamıyla doğrudur’ açıklamalarının ve aynı zamanda diğer dava konusu eleştirilerin doğruluğu, ispat hakkı kapsamında, tarafımızdan tartışmasız olarak ispatlanacaktır” denildi. Dilekçede, şu değerlendirme yapıldı:

“Yeri gelmişken FETÖ Terör Örgütünün gelişip büyümesine, devleti ahtapot gibi sarmalamasına, devletin en kritik konumlarına yerleşmesine ve maddi olarak hayal edilemeyecek varlıklara sahip olmasına en fazla katkı veren siyasinin davacı Recep Tayyip Erdoğan olduğu gerçeğinin ispatlanmasının çalışılmasına dahi gerek olmadığını düşünmekteyiz! Zira bu konuda kamuoyunda tam bir inanç bulunmaktadır! Bu olgu tamamıyla görünür gerçeklik kapsamında da kalmaktadır. Nitekim bu gerçekliğin farkında olan davacı Recep Tayyip Erdoğan dahi, işlemiş olduğu bu suçların altında ezilerek, suçunu ikrar etmiş ve ‘ne istediler de vermedik’ cümlesini kurmuştur! Dolayısıyla kralın çıplak olduğunun ifade edilmesi yanlış olmayacaktır!

SUÇLARINI ORTADAN KALDIRMAZ

Bu nedenlerledir ki, davacı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu davayı açtığına pişman olacağına eminiz! FETÖ’nün, Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağına basmasından, daha ötesi işlediği suçları açığa çıkarmasından sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın; FETÖ ile mücadeleye girmiş olması önceden FETÖ’ye yaptığı yardımlardan, onlarla işbirliği yapmasından kaynaklı sorumluluğunu ve işlemiş olduğu suçlarını ortadan kaldırmaz!”

ERGENEKON, BALYOZ DAVALARINA KATKI VERDİ

Dilekçede, Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişimine katılan generallerin general olmasını sağladığı, terfi ve atama kararlarını imzaladığı, Ergenekon, Balyoz, Oda TV gibi davaların açılmasına göz yumduğu, katkı verdiği vurgulandı. Atatürkçü subayların terfi etmesini engellediği savunularak, şunlar kaydedildi:  “Türk Ordusuna Kumpas kurulmasına göz yummuş, Türk Subayların yıllarca tutsak edilmesine seyirci kalmıştır! FETÖ’cü olmayan, çağdaş değerlere sahip Akademisyenlere, Askerlere, Hakim ve Savcılara, Avukatlara, Bilim Adamlarına, Siyasetçilere, Basın Mensuplarına Ergenekon, Balyoz, Oda-TV v.b. düzmece davalar yoluyla Kumpas kurulmasına ve bunların yıllarca Tutsak edilmesine olanak yaratmış, göz yummuştur! Devletin en önemli sırlarının saklandığı kozmik odaya girilmesine bizzat katkı vermiş ve buradaki sır kapsamlı bilgilerin dışarı çıkarılmasına olanak yaratmıştır!”

Ahmet’in annesine izin çıktı, Almanya’ya birlikte gidecekler

Politika

Eski Başbakan Davutoğlu: Devlet zekât isterse hazinenin boş olduğu şüphesi doğar!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı ‘bağış’ kampanyasını eleştirerek, “Sosyal devlet yardım istemez, yardım eder” dedi.

BOLD-Dünya da olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle oluşacak ekonomik krizi aşmak amacıyla AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘biz bize yeteriz’ bağış kampanyasına muhalefetten sert tepki geldi.

“ÖRTÜLÜ ÖDENEK BUGÜNLER İÇİN VARDIR”

Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya bir eleştiride eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. AKP’den istifa ettikten sonra Gelecek Partisi Genel Başkanı olan Ahmet Davutoğlu, “Sosyal devlet yardım istemez, yardım eder. Zekâtları devlet isterse Hazine’nin boş olduğu şüphesi doğar. Bütçe, örtülü ödenek bugünler için vardır. Evin içini yakan ekonomik krizi görmemeye başladıysanız sosyal patlamalardan hepimizin endişe etmesi lazım” dedi.

“TUTUKLU YARGILAMA İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”

AKP ve MHP’nin hazırladığı ‘İnfaz Yasası’ değişiklik teklifini eleştiren Davutoğlu, şiddete bulaşmamış insanların ‘terör’ iddiasıyla suçlanmasına tepki gösterirken, “Devletin görevi mahkûm ettiği insanların sağlığını korumaktır. Kaçma şüphesi olmayan insanlar tutuklu yargılanmamalı. Tutuklu yargılama bir insan hakları ihlalidir. Bu kadar çok ‘terörist’ barındıran bir ülkenin ne kadar demokratik olduğu tartışılır” diye vurguladı.

T24’ten Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlayan Davutoğlu, “adrese doğrudan teslim” ihale düzenini, “Doğan Medya Grubu’nun Ziraat Bankası kredisiyle Demirören Holding’e satılmasını”, küresel salgın esnasında vatandaşa yardım etmesi gereken devletin bağış çağrısı yapmasını eleştirdi.

“DEVLET HALKTAN PARA TOPLAMAZ”

Koronavirüs salgını toplantılarına hekim örgütlerinin çağrılmamasını eleştiren Davutoğlu “Bütçe kaynaklarını yanlış kullanırsanız, şeffaf davranmazsanız yardım istemeye başlarsınız. Türkiye’de kaybedilen kaynakları, doğrudan adrese teslim ihaleleri, müteahhitlere verilen Hazine garantilerini alt alta yazıp toplarsanız, halktan bağışla toplanacak olan devede kulak kalır. Böyle bir krizde devlet halktan para toplamaz, halka para enjekte eder” dedi.

Bugün 63 kişi daha hayatını kaybetti, toplam sayı 277’e ve vaka sayısı 15 bin 679’a çıktı

 

Okumaya devam et

Politika

İyi Partili Dervişoğlu’ndan AKP hükumetine IBAN tepkisi

İyi Parti’li Dursun Müsavat Dervişoğlu, her zaman devletinin arkasında olan milletin dar günde aynı hassasiyeti devletinden beklediğini belirterek, buna karşın AKP’nin yardım yapmak yerine devleti vatandaşına para yatırsın diye iban numarası veren devlet konumuna düşürüldüğünü kaydetti.

BOLD – İyi Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, dünyanın küresel bir sorunla mücadele ettiğini belirterek, kurallara uyulduğu, uzmanların uyarıları dikkate alındığı sürece koronavirüs salgınının daha az hasarla atlatılacağını ifade etti.

ANLAYIŞ ENFEKSİYONU VİRÜS KADAR TEHLİKELİ

Türk milletinin bu virüs kadar tehlikeli “anlayış enfeksiyonuyla” da karşı karşıya olduğunun altını çizen Dervişoğlu, salgının boy gösterdiği ülkelerde insanların gözü, kulağının ülkeyi yönetenlerde olduğunu söyledi. “Dünyanın birçok ülkesinde, iktidarlar vatandaşlarına rahat olmalarını salık verip devlet olarak arkanızdayız derken, önceki gece duyduğumuz sözler bizlerde büyük bir hayal kırıklığı ve hüzne yol açtı” diyen Dervişoğlu, bütün ülkeler vatandaşına destek olmak için hesap numarası isterken Türkiye Cumhuriyeti’nin, vatandaşına para yatırsın diye iban numarası veren devlet konumuna getirildiğini savundu.

MİLLET BUGÜNLERİ UNUTMAYACAK

Milletin bugünleri unutmayacağını iddia eden Müsavat Dervişoğlu, “Mesele dayanışma ruhuysa bu yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla rekabet ile değil, iş birliğiyle yapılır. Devleti yönetenler buna katkı sağlar ve iktidar olarak ne yapacaklarını ifade eder. Nitekim millet ittifakının belediyeleri bu konuda önemli bir adım attı. Vatandaşlarımıza çağrı yaparak, bu sıkıntılı günlerde dara düşen kardeşlerimize yardım eli uzatmak için harekete geçtiler. İçişleri Bakanlığı marifetiyle, Büyükşehir Belediyelerimizin yardım hesaplarına bloke koyuldu” dedi.

Akdeniz’de gerilim: Türk Fırkateyni 1 milyon dolarlık füzeyle İHA düşürdü iddiası

Okumaya devam et

Politika

Soylu’dan sokağa çıkma yasağı iması

İçişleri Bakanı Soylu, ‘Sokağa çıkma yasağı olacak mı?’ sorusuna karşılık “Tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Yeterli olmazsa her türlü tedbir alınır. Yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil” dedi.

BOLD – Türkiye’de hızla yayılıp vaka sayısı 13 bini aşan koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı sokağa çıkma yasağı kararı alınıp alınmayacağına ilişkin tartışma devam ediyor.

TEDBİRLER YETERLİ OLMAZSA GEREKLİ HER TÜRLÜ TEDBİR ALINIR

Salgınla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yasakla ilgili soruya “Şu ana kadar aldığımız tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Eğer ki bu tedbirler yeterli olmazsa gerekli her türlü tedbir alınır. Bunu yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil” cevabını verdi.

SEFERLER YÜZDE 99 ORANINDA DURDU

Soylu, şehirler arası otobüs seferlerinde de yüzde 99 oranında azalma olduğu bilgisini paylaştı.

TAİ’de korona sebebiyle zorunlu izin

Okumaya devam et

Popular