Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“50 bin dolarlık çanta ile yoksul evlerine ziyarete gitmek alay etmektir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşların ekonomik olarak perişan olduğunu belirterek Saray’ı eleştirdi. “Saray’da 50 bin dolarlık çanta ile yoksul evlerine ziyarete gidilir. Kusura bakma sen alay ediyorsun demektir” dedi.

BOLD – TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları kaydetti:

NEDEN GARİBANLAR HAPSE GİRİYOR?

Bu ülkede huzur bırakmadılar biliyorum. Ama umudunuz kaybetmeyin. Bu ülkeye baharı hep birlikte getireceğiz. Bugünkü Türkiye’den söz edeceğim. Vatandaş neden perişan? Emekli neden geçinemiyor? Neden işsizlik var? Neden sırtını saraya dayayanlar hapse girmiyor da garibanlar giriyor? Neden görüşünü açıkladı diye üniversiteden yüzlerce akademisyen atılır? Bir alimin, bir bilginin dünya için ne kadar faydalı olduğunu biliyor mu?

SARAY’DA İŞSİZLİK, YOKSULLUK YOK

Yüz binlerce insan çöp konteynerlerinden geçinirken neden saraya yakın bazı kişiler ikişer üçer maaş alıyor? Gözün doymuyor, gidiyorsun 4-5 yerden aylık alıyorsun. Saray’da yaşayanların Türkiye’sinde işsizlik diye bir dert yok. Saray’da yoksulluk yok. 50 bin dolarlık çanta ile yoksul evlerine ziyarete gidilir. Kusura bakma sen alay ediyorsun demektir. Halkın yaşadığı Türkiye ile sarayın Türkiye’si beyaz ile kara gibi ayrışmış durumda.

SARAY SOSYETESİNDE VERGİ VERMEK ENAYİLİKTİR

Saray sosyetesinin çocuklarının gelecek kaygısı yoktur. Saray sosyetesi TBMM’yi kendi çıkarlarına hizmet eden bir organ olarak görür. Vatandaşın beklediği TBMM’de kendi sorunlarının dile getirilmesi. Bununla saray sosyetesi arasında dünya kadar fark vardır. Saray sosyetesinin gözünde devlet soyulacak bir organ olarak görülür. Devletten dolarla iş ve garanti alanlar saray sosyetesi gözünde makbul vatandaştır. Sen buradan beslen demiştir, ben de besleneyim demiştir. Milletin anasına küfredecek kadar makbul vatandaşlardır. Saray sosyetesinde vergi vermek enayiliktir. Kendi yönettiği ülkede vergi vermemek için Man Adası üzerinden vergi kaçırılır. Belgelerini açıkladık. Mahkemeden yasak kararı getirdiler millet doğruları öğrenmesin diye.

SİZ NASIL DOYMAZ İNSANLARSINIZ?

Tank Palet Fabrikasını hiçbir bedel almadan Katar Ordusu’na peşkeş çekenler vatansever olamazlar. Saray sosyetesine Tank Palet bağlamında destek verenler ne milliyetçi ne de vatansever olamazlar. 15 Temmuz şehitleri için toplanan paralara da göz diktiler. Ya siz nasıl doymaz insanlarsınız? Siz de utanma yok mu? Dile getirmesek onu da götürecekler. Hiç değilse şehitlerin parasına dokunma.

KEFEN BEZİ GİYMİŞ YANDAŞLARINI GÖNDER SURİYE’YE

Suriye bataklığının bize maliyeti bir hayli ağır oldu. Bölgede vekalet savaşları yapılıyor, egemen güçlerin taşeronluğuna Saray sosyetesi soyunuyor. Sen (AKP Genel Başkanı Recpe Tayyip Erdoğan) gidiyordun mitinglere, senin kefen bezi giymiş yandaşların karşılıyordu seni. Kefen bezi giymiş yandaşları gönder Suriye’ye. Ver ellerine silahı gitsinler, gariban Mehmet’i neden gönderiyorsun?

5 PARALIK ADAM

Benimle ilgili olarak 500 bin liralık dava açmış. Avukatım geldi, “Biz de dava açalım mı?” dedi. “Açacağız” dedim. Biz de “500 bin liralık açalım mı?” dedi. “O kadar etmez” dedim. Adamına göre “5 paralık dava” açın dedim. Avukat arkadaş “5 para yok” dedi. Ne yapalım o zaman “5 kuruşluk olsun” dedim. O yüzden dava 5 kuruşluk açıldı. Değeri biraz yükseldi ama idare edeceğiz.”

Kanser hastası Ahmet tedavi olmak için annesiyle Almanya’ya gidemiyor

Politika

Eski Başbakan Davutoğlu: Devlet zekât isterse hazinenin boş olduğu şüphesi doğar!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı ‘bağış’ kampanyasını eleştirerek, “Sosyal devlet yardım istemez, yardım eder” dedi.

BOLD-Dünya da olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle oluşacak ekonomik krizi aşmak amacıyla AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘biz bize yeteriz’ bağış kampanyasına muhalefetten sert tepki geldi.

“ÖRTÜLÜ ÖDENEK BUGÜNLER İÇİN VARDIR”

Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya bir eleştiride eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. AKP’den istifa ettikten sonra Gelecek Partisi Genel Başkanı olan Ahmet Davutoğlu, “Sosyal devlet yardım istemez, yardım eder. Zekâtları devlet isterse Hazine’nin boş olduğu şüphesi doğar. Bütçe, örtülü ödenek bugünler için vardır. Evin içini yakan ekonomik krizi görmemeye başladıysanız sosyal patlamalardan hepimizin endişe etmesi lazım” dedi.

“TUTUKLU YARGILAMA İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”

AKP ve MHP’nin hazırladığı ‘İnfaz Yasası’ değişiklik teklifini eleştiren Davutoğlu, şiddete bulaşmamış insanların ‘terör’ iddiasıyla suçlanmasına tepki gösterirken, “Devletin görevi mahkûm ettiği insanların sağlığını korumaktır. Kaçma şüphesi olmayan insanlar tutuklu yargılanmamalı. Tutuklu yargılama bir insan hakları ihlalidir. Bu kadar çok ‘terörist’ barındıran bir ülkenin ne kadar demokratik olduğu tartışılır” diye vurguladı.

T24’ten Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlayan Davutoğlu, “adrese doğrudan teslim” ihale düzenini, “Doğan Medya Grubu’nun Ziraat Bankası kredisiyle Demirören Holding’e satılmasını”, küresel salgın esnasında vatandaşa yardım etmesi gereken devletin bağış çağrısı yapmasını eleştirdi.

“DEVLET HALKTAN PARA TOPLAMAZ”

Koronavirüs salgını toplantılarına hekim örgütlerinin çağrılmamasını eleştiren Davutoğlu “Bütçe kaynaklarını yanlış kullanırsanız, şeffaf davranmazsanız yardım istemeye başlarsınız. Türkiye’de kaybedilen kaynakları, doğrudan adrese teslim ihaleleri, müteahhitlere verilen Hazine garantilerini alt alta yazıp toplarsanız, halktan bağışla toplanacak olan devede kulak kalır. Böyle bir krizde devlet halktan para toplamaz, halka para enjekte eder” dedi.

Bugün 63 kişi daha hayatını kaybetti, toplam sayı 277’e ve vaka sayısı 15 bin 679’a çıktı

 

Okumaya devam et

Politika

İyi Partili Dervişoğlu’ndan AKP hükumetine IBAN tepkisi

İyi Parti’li Dursun Müsavat Dervişoğlu, her zaman devletinin arkasında olan milletin dar günde aynı hassasiyeti devletinden beklediğini belirterek, buna karşın AKP’nin yardım yapmak yerine devleti vatandaşına para yatırsın diye iban numarası veren devlet konumuna düşürüldüğünü kaydetti.

BOLD – İyi Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, dünyanın küresel bir sorunla mücadele ettiğini belirterek, kurallara uyulduğu, uzmanların uyarıları dikkate alındığı sürece koronavirüs salgınının daha az hasarla atlatılacağını ifade etti.

ANLAYIŞ ENFEKSİYONU VİRÜS KADAR TEHLİKELİ

Türk milletinin bu virüs kadar tehlikeli “anlayış enfeksiyonuyla” da karşı karşıya olduğunun altını çizen Dervişoğlu, salgının boy gösterdiği ülkelerde insanların gözü, kulağının ülkeyi yönetenlerde olduğunu söyledi. “Dünyanın birçok ülkesinde, iktidarlar vatandaşlarına rahat olmalarını salık verip devlet olarak arkanızdayız derken, önceki gece duyduğumuz sözler bizlerde büyük bir hayal kırıklığı ve hüzne yol açtı” diyen Dervişoğlu, bütün ülkeler vatandaşına destek olmak için hesap numarası isterken Türkiye Cumhuriyeti’nin, vatandaşına para yatırsın diye iban numarası veren devlet konumuna getirildiğini savundu.

MİLLET BUGÜNLERİ UNUTMAYACAK

Milletin bugünleri unutmayacağını iddia eden Müsavat Dervişoğlu, “Mesele dayanışma ruhuysa bu yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla rekabet ile değil, iş birliğiyle yapılır. Devleti yönetenler buna katkı sağlar ve iktidar olarak ne yapacaklarını ifade eder. Nitekim millet ittifakının belediyeleri bu konuda önemli bir adım attı. Vatandaşlarımıza çağrı yaparak, bu sıkıntılı günlerde dara düşen kardeşlerimize yardım eli uzatmak için harekete geçtiler. İçişleri Bakanlığı marifetiyle, Büyükşehir Belediyelerimizin yardım hesaplarına bloke koyuldu” dedi.

Akdeniz’de gerilim: Türk Fırkateyni 1 milyon dolarlık füzeyle İHA düşürdü iddiası

Okumaya devam et

Politika

Soylu’dan sokağa çıkma yasağı iması

İçişleri Bakanı Soylu, ‘Sokağa çıkma yasağı olacak mı?’ sorusuna karşılık “Tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Yeterli olmazsa her türlü tedbir alınır. Yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil” dedi.

BOLD – Türkiye’de hızla yayılıp vaka sayısı 13 bini aşan koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı sokağa çıkma yasağı kararı alınıp alınmayacağına ilişkin tartışma devam ediyor.

TEDBİRLER YETERLİ OLMAZSA GEREKLİ HER TÜRLÜ TEDBİR ALINIR

Salgınla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yasakla ilgili soruya “Şu ana kadar aldığımız tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Eğer ki bu tedbirler yeterli olmazsa gerekli her türlü tedbir alınır. Bunu yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil” cevabını verdi.

SEFERLER YÜZDE 99 ORANINDA DURDU

Soylu, şehirler arası otobüs seferlerinde de yüzde 99 oranında azalma olduğu bilgisini paylaştı.

TAİ’de korona sebebiyle zorunlu izin

Okumaya devam et

Popular