Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP üyelerini yanıltınca CHP dilekçe örneği paylaştı

Son aylarda AKP’den kopuş hızlandı. Bunun önüne geçmek isteyen AKP teşkilatları, istifa etmek isteyen üyelerini “Mahkeme kararı gerekiyor” diyerek yanılttığı iddia edildi. Bu duruma tepki gösteren CHP’li Mahmut Tanal, AKP’den ayrılmak isteyenler için dilekçe örneği paylaştı.

BOLD – AKP teşkilat sorumlularının, istifa etmek isteyen üyelerini “Mahkeme kararı gerekiyor” diyerek yanılttığını öne süren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AKP’den ayrılmak isteyenler için dilekçe örneği paylaştı.

ÜYELERİ KORKUTUYORLAR İDDİASI

CHP’li Tanal, AKP teşkilat sorumlularının, partiden ayrılmak isteyen vatandaşları, “üyelikten istifa etmenin mahkeme kararı gerektiren zorlu bir işlem olduğu” şeklinde korkutup yanlış yönlendirdiklerini söyledi. AKP’nin son bir yılda 1 milyon civarında üye kaybettiğini belirten Tanal, “AKP’ye istifaya gelenler, ‘Mahkeme kararı lazım’ denilip yanlış yönlendiriyor. Halbuki Yargıtay’a, ilçe seçim kurullarına dilekçe vererek üyelikten çıkabilirsiniz. Ayrıca istifa işlemini E-Devlet’te de yapabilirsiniz. Dilekçe örneklerini sunuyorum” paylaşımını yaptı.

İŞE YERLEŞTİRME VAADİYLE ÜYE YAPILIYORLAR

İşe yerleştirme vaadiyle insanların AKP’ye üye yaptırıldığını belirten Tanal, iş bulma vaadi yerine getirilmediği gerekçesiyle de birçok kişinin AKP’den istifa ettiğini ileri sürdü. Geçen hafta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yeni üye kayıt toplantısının canlı yayında şova dönüştürüldüğünü, Erdoğan’ın partisine yeni üye olan bazı kişileri telefonla aradığını ifade eden Tanal, yeni üyelere kayıt esnasında neler vaat edildiğini merak ettiğini söyledi.

İŞTE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Tanal, Twitter hesabından AKP’den istifa etmek isteyenler için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosu ve İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına sunulmak üzere hazırlanmış dilekçe örneği paylaştı. Tanal’ın paylaştığı dilekçe örneği şöyle:

 

Babacan’ın partisiyle ilgili yeni iddia: AKP’den istifa eden bazı isimler yeni partiye katılacak

Politika

Koronovirüse karşı Meclis’te maskeli önlem

İnfaz indirimini görüşmek üzere toplanan Meclis’te koronavirüs salgını tehlikesi nedeniyle tüm vekiller maske takarak görüşmelere katıldı. Maske takmayan vekiller uyarıldı.

BOLD – AKP ve MHP’nin infaz teklifini görüşmek için bugün TBMM Genel Kurulu’nda toplanan milletvekillerine maske ve kolonya dağıtıldı.

TBMM Başkanvekili Levent Gök, oturumu maske takarak yönetti.

Meclis Genel Kurulu, 90 bin kişinin cezaevlerinden tahliyesini öngören infaz kanunu teklifini görüşmek için toplandı. Korona virüsü salgınına karşı önlemlerin alındığı Meclis Genel Kurulunu Meclis Başkanvekili Levent Gök de maske takarak yönetti. Milletvekillerinin masalarına kolonya konulurken tüm milletvekilleri de maske taktı.

Kapalı yerlerde maske takmanın zorunlu hale geldiğini belirten Gök, bundan sonraki çalışmaların maske takılarak, sosyal mesafe korunarak sürdürüleceğini söyledi. Gök, milletvekillerini de genel kurul salonuna maske takmadan girilmemesi noktasında uyardı. Uyarının ardından kürsüye çıkan milletvekilleri de konuşmalarını maske takarak yaptı.

Kılıçdaroğlu: İnfaz yasası ya adaletli bir yasaya dönüşür ya da karşılarında bizi bulurlar

Okumaya devam et

Politika

Kolonya ve maskeler Erdoğan imzalı mektupla dağıtıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz maske ve kolonya dağıtımı İstanbul’da bekçiler tarafından yapıldı. Kolonya ve maske, Erdoğan imzalı, Cumhurbaşkanlığı forslu poşet ve mektupla vatandaşlara dağıtıldı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya ve İspanya’ya koronavirüs nedeniyle gönderilen yardımlardan sonra 65 yaş üstü yurttaşlara dağıtılan kolonya ve maskeler için de Türkiye Cumhuriyeti yerine ‘Cumhurbaşkanlığı’nı ve kendi imzasını kullandı.

Erdoğan’ın ücretsiz dağıtılacağını açıkladığı maske ve kolonyaları bekçiler bugün dağıtmaya başladı. Dağıtılan paketlerde Erdoğan’ın mektubu da yer aldı.

Birgün’ün haberine göre Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bekçiler, bugün maske ve kolonyaların dağıtımına başladı. Maske ve kolonyalar paketlenerek adresle götürüldü. Ayrıca paketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu da yer aldı. Erdoğan’ın 65 yaş üstündeki yurttaşlara hitap ettiği mektupta, “Sizlerden ricam, bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikte dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur” ifadeleri yer aldı. Bekçiler, maske ve kolonyaları “Cumhurbaşkanının size selamı var” diyerek dağıttı.

Arınç’ın Erdoğan’a yolladığı ‘af’ mesajına Gökçek ve Metiner’den cevap

Okumaya devam et

Politika

“Eşit İnfaz Yaşatır” diyen CHP’li Kaya: Bunu yapmazsak tarih bizi affetmez

Yargı paketini oylayacak milletvekillerine sosyal medya hesabından seslenen CHP’li Yıldırım Kaya, paketi genişletilmesini önererek “Gelin toplumun birliğini beraberliğini hep beraber yeniden yaşatalım” dedi.

BOLD- Ceza infaz Kanunda değişiklik öngören 2. yargı paketi Meclis Genel Kurulunda görüşülüyor. Kapsam dışı bırakılan suçlar yüzünden çokça eleştirilen yasanın, Genel Kurulda genişletilmesini isteyen siyasi mahkum yakınları ve vatandaşlar, sosyal medyada #Eşitİnfaz Yaşatır etiketiyle sesini duyurmaya çalışıyor.

ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI AFFEDİYORLAR

Etikete videolu paylaşım yapan CHP Genel başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, AKP ve MHP’nin hazırlayarak Meclise sunduğu paketle, devlete karşı işlenen suçlar yerine, şahıslara karşı işlenen suçlara tahliye yolunu açtığını söyledi.

Kaya, konuşmasının devamında, ”KHK ile ihraç edilen, Barış Akademisyenleri,öğretmenler, ve kamu çalışanlarının dosyaları dört yıldır komisyonda bekletiliyor.İnsanlar açlıkla terbiye ediliyor. Meclise ve tüm siyasi güçlere çağrımdır; gelin mağdur edilen tüm KHK’lıların haklarını iade edelim. Gelin toplumun birliğini beraberliğini hep beraber yeniden yaşatalım. Eğer bunu yapamazsak tarih bizi affetmeyecek” dedi

“Düşünceyi terör kapsamında gören paket ağır bir insan hakkı ihlalidir”

 

Okumaya devam et

Popular