Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan ailesinin torunlarla çekilmiş fotoğrafını paylaşan Nihal Olçok: Bu kadar da olmaz, yandım

Eşini ve oğlunu 15 Temmuz’da kaybeden Nihal Olçok, Erdoğan ve Çağlayan ailesinin birlikte çektirdiği fotoğrafları paylaşıp 17-25 Aralık’ı hatırlattı.

BOLD – 15 Temmuz’da oğlu ve eşi şehit olan Nihal Olçok, Erdoğan ve Çağlayan ailelerinin torunlarıyla birlikte çektirdikleri fotoğrafları paylaşıp hem iç geçirdi, hem de 17-25 Aralık’ı hatırlattı. Eski sanayi ve ticaret bakanı Zafer Çağlayan ve ailesi, geçtiğimiz ay Emine Erdoğan’ın daveti üzerine Erdoğan’ların Kısıklı’daki evlerine misafir oldu. Yemekten sonra iki aile objektifin karşısına geçip 3 kare çektirdi.

İlk fotoğrafta Zafer Çağlayan, eşi, iki oğlu, gelinleri ve torunlarıyla birlikte Erdoğan çiftinin arkasında poz verdi. Emine-Recep Tayyip Erdoğan ise sandalyede oturdu.

İkinci karede Erdoğan çifti torunlarını yanına alarak bej renkli bir koltuğa oturdu. Yanlarına ise Songül Çağlayan torunlarını kucağına alarak oturdu. Arkada ayakta ise Zafer Çağlayan, oğulları Kaan Çağlayan, Çağan Çağlayan, gelinleri Cansu Küliğ Çağlayan ve Kübra Ece Çağlayan durdu.

Üçüncü fotoğrafa ise Erdoğan’ın kızları Sümeyye ve Esra Erdoğan çocuklarıyla katıldı ve topluca bir poz verildi.

17-25 ARALIK’TA NE OLDU?

3. fotoğrafı sosyal medya hesabından 1 saat arayla iki kez paylaşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihal Olçok, ilk paylaşımında siyasetçi kimliğini ön plana çıkardı, Erdoğan ve Çağlayan’a 17-25 Aralık’ı sordu. Ahmet Davutoğlu’nun 22 Mayıs’ta neden istifa ettirdiklerine cevap istedi.

Zafer Çağlayan’ın yeni haline dikkat çeken Olçok, “Sakal geldi 17-25 BİTTİ. Hanımefendi tesettüre girerse bakanlık bile geri gelebilir. Peki ne oldu 17-25’te? Mayıs 22’de @Ahmet_Davutoglu  neye HAYIR dedi de istifa ettirdiniz. FETÖ’yü bana ve 251 aileye ve gariban Türk milletine fatura ettiniz? EL CEVAP…@RTErdogan @zafercagIayan” dedi.

BU KADAR OLMAZ, YANDIM YANDIM

Olçok ikinci paylaşımında ise eşini ve evladını kaybetmiş bir anne olarak içinin yandığını dile getirdi ve şahsen de tanıdığı Esra Erdoğan’a sitem etti: “İnan dizinin dibine oturmaya layık yüzlerce #15Temmuz annesi vardı sayın @esraalbayrakkk. Bazen bir söz,bir resim insanın gözü de gönlünü de açar. Bu resim SORULARIN CEVABI oldu. Yandım yandım içim yanıyor şu an 😢😢yazık günah değil mi geride kalanlara. Bu kadar olmaz vesselam…”

ERDOĞAN VE ÇAĞLAYAN AİLELERİ FOTOĞRAFLARI

1. kare: Emine-Recep Tayyip Erdoğan. Ayakta: Zafer-Songül Çağlayan, oğulları Kağan Çağlayan, Çağan Çağlayan, gelinleri Cansu Çağlayan, Kübra Ece Çağlayan ve torunları, Ocak 2020.

İkinci fotoğrafta ilkinden farklı olarak Erdoğan’ın iki torunu da görülüyor.

Üçüncü karede ise Erdoğan’ın kızları Esra ve Sümeyye Erdoğan ve çocukları hep birlikte bulunuyor.

 

Gündem

KHK’lı Cemal Yıldırım Bold’a konuk oldu: İnfaz yasası adil değil!

Hak arama mücadelesiyle tanınan ‘Direnen Adam’ lakaplı KHK’lı Cemal Yıldırım, BOLD Medya Youtube kanalında Fatih Akalan’ın konuğu oldu.

BOLD-15 Temmuz’un ardından 677 sayılı KHK ile Maliye Bakanlığı Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü’nden ihraç edilen ve Ankara Kızılay’da ve AKP Ankara İl Binası önünde yaptığı oturma eylemleri ile tanınıyor. Hak arama mücadelesinde simge isimlerden biri haline gelen KHK’lı Yıldırım, sağ kesimin hak arama mücadelesinde daha görünür olması gerektiğini vurguladı.

AKP tarafından Meclis gündemine getirilen ‘İnfaz Yasası’ değişikliği teklifinin adil olmadığına da değinen Yıldırım, Koronavirüs sebebiyle tutuklu ve hükümlülerin acilen tahliye edilmesi gerektiğini savundu.

Kanseri son evreye gelene kadar cezaevinden tahliye edilmeyen Özgür Doğan hayatını kaybetti

Okumaya devam et

Gündem

Kanseri son evreye gelene kadar cezaevinden tahliye edilmeyen Özgür Doğan hayatını kaybetti

Altı ay önce tahliye edilen dördüncü evre akciğer kanseri Özgür Doğan hayata gözlerini yumdu. 22 Eylül 2016’da tutuklanan KHK’lı Doğan, hastalığı son aşamaya gelene kadar tahliye edilmemişti.

BOLD – Mart 2019’da akciğer kanseri teşhisi konulan hasta tutuklu Özgür Doğan, 31 Temmuz 2019’da İzmir Katip Çelebi Araştırma Hastanesinde kemoterapi almaya başlamıştı. Doğan, eşi Seyra Doğan’ın uzun uğraşları sonucunda 13 Eylül 2019’da tahliye edilmişti ama artık çok geçti. Kanser 4. evreye gelmişti.

Eşinin tedavisinde aksamalar olduğunu söyleyen Seyra Doğan o günlerde Bold Medya’ya yaptığı açıklamada, “Hastanede hücre gibi bir odada kaldı. 66 kilodan 53 kiloya düştü. Bir kere bile halinden şikayetçi olmadı ama en son mektubunda ‘Susuz kalmış bir balık gibiyim’ yazmıştı. Ben 36 yaşında, 3 çocuklu bir sınıf öğretmeniyim. 6 yıl öğretmenlik yaptım. Şimdi de kanser olan hasta mahkum eşimi bekliyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Özgür Doğan tahliye olduktan sonra.

DOSYASI YARGITAY’DA

Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan Özgür Doğan 22 Eylül 2016’da gözaltına alındı. 8 gün sonra tutuklanarak Manisa Salihli Cezaevine gönderildi. Kanser teşhisi konulduktan sonra İzmir Kırklar Cezaevine nakledilen Doğan, 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Dosyası Yargıtay’daydı.

Salihli’de 16 yıl edebiyat öğretmenliği yapan Doğan 1 Eylül 2016’da çıkarılan 672 sayılı KHK ile ihraç edilmişti. Doğan, Marmara Üniversitesinde edebiyat alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesinde doktorasına devam ediyordu. Arapça ve Farsça olmak üzere iki dil bilen Doğan’ın Nesibe (12), Muaz Rahmi (5), Sevde (3) adında 3 çocuğu bulunuyordu.

“BENİM SINAVIM HASTALIĞA VE ESARETE SABIR”

Özgür Doğan, hapisteyken eşine gönderdiği mektuplarda, “Burada beni en çok üzen şeylerin en başında gelen senin küçük yavrularımızla tek başına kalmış olman. Her biri ayrı bir dünya olan 3 küçük yavrumuzla yalnız başına kalman her yiğidin kaldırabileceği kolay bir imtihan değil, farkındayım. Ama biz zerrece şüpheye ve ümitsizliğe düşmeden bu şiddetli meşakkatlere karşılık büyük mükafatlara nasıl olunacak inşallah…

Benim sınavım esarete, bulunduğum yere hasretliğe sabır. Çocuklarımızın en güzel çağlarını görememeye, onlara, sana doya doya sarılamamaya, kana kana koklayamamaya, yanınızda olamamaya, senin durumunun çok zor olduğunu bilmenin verdiği ızdıraba dair sabır benim imtihanım. E hiç kolay değil imtihanım ama ne yaparım. Elden bir şey gelmiyor. Lütfu da hoş sabrı da hoş” diye yazmıştı.

Arapça ve Farsça olmak üzere iki dil bilen Doğan’ın Nesibe (12), Muaz Rahmi (5), Sevde (3) adında 3 çocuğu bulunuyordu.

Özgür Doğan’ın hapisteyken eşine gönderdiği mektuplardan…

4. evre akciğer kanseri edebiyat öğretmeni tahliye bekliyor

Kanser hastası tutuklu Özgür Doğan’a “cezaevinde kalamaz” raporu verildi

Tutuklu son evre kanser hastasının eşi: “Ya şimdi sesim olun ya da öldükten sonra kimse haber yapmasın!”

Okumaya devam et

Gündem

Esenyurt’ta doğal gaz patlaması: Yaralılar var

İstanbul Esenyurt’taki bir binada patlama meydana geldi. Yaralıların olduğu ve çok sayıda ambulansın sevk edildiği bölgedeki patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğu düşünülüyor.

BOLD – Esenyurt ilçesi, Piri Reis Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, 2307. Sokaktaki bir apartman katında patlama meydana geldi.

Yaralıların olduğu belirtilen olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğu bildirildi.

Tabipler Birliği: “Hayatın normale dönmesi 9-11 haftayı bulur”

Okumaya devam et

Popular