Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Kitaplarındaki tılsımın sırrı paraymış: ‘Kitabımı okuyarak değil satın alarak faydalanabilirsiniz’

‘Hiçlikten gelen güç’ kitabının tılsımlı olduğunu iddia eden yazar Tuğçe Işınsu, ‘Enerjiye uyumlanma özelliği’ yüzünden kitabın parayla satın alandan başkasına etki etmeyeceğini söyledi.

BOLD – Uzun süre reklam yazarlığı yaptıktan sonra “Spiritüel danışman ve yaşam koçu” işine giren Tuğçe Işınsu’nun, son yazdığı ‘Hiçlikten gelen Güç’ adlı kitabın satışı için kullandığı ifadeler sosyal medyada tartışma konusu oldu. Tanıtım için TV programlarına da katılan Işınsu, melek terapisi, enerji gibi kavramlarla anlattığı kitaplarının satın alan kişinin bir çok sorununu ortadan kaldıracağını iddia ediyor.

TILSIM İÇİN SATIN ALINMALI

Kitaplarının etkili olabilmesi için satın alınan kişi tarafından okunması gerektiğini söyleyen Işınsu, ‘Siz sahip olduktan sonra başkasına devredilemez. Çünkü enerjiye uyumlanma özelliği olan bir kitap. Enerji kitabı ve tılsımlı. Başkasına ayrıca hediye olarak alabilirsiniz. Yani bir evde kaç kişi varsa o kadar kitap alınacak demektir. Herkesin o kadar kişinin parası vardır diye sanıyorum.” dedi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM

Kargocunu ellemesi de kitabın tılsımını etkilemez diyen Işınsu’nun sözleri sosyal medyada alay konusu oldu. Sosyal medya kullanıcılarından birbirinden ilginç ve eğlenceli paylaşımlar geldi. İşte o tepkilerden bazıları;

https://twitter.com/i/status/1229735560127942656

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Netflix Türkiye’den nisanda 7 Stüdyo Ghibli animasyonu

Netflix Türkiye 1 Nisan’dan itibaren 7 Stüdyo Ghibli animesini platforma ekleyecek.

BOLD– Netflix, Ocak 2020’de kurucuları arasında efsane yönetmen Hayao Miyazaki’nin de bulunduğu Stüdyo Ghibli filmlerinin yayın haklarını satın almasının ardından yayına sunduğu filmlere yenilerini ekliyor. İşte bu ay Netflix Türkiye’de göreceğimiz Ghibli filmleri…

YÜRÜYEN ŞATO- 2004

Kasvetli bir kasabada babasından kalan şapka dükkânında çalışan Sophie’nin tekdüze yaşamı yaşlı bir kadına dönüştütürülmesiyle değişir. Diana Wynne Jones’un aynı adlı kitabından uyarlanan filmin Oscar’da En İyi Animasyon Film adaylığı bulunuyor.

RÜZGAR YÜKSELİYOR- 2013

Usta yönetmen Hayao Miyazaki, Rüzgar Yükseliyor’da 2. Dünya Savaşı avcı uçağı Zero’yu tasarlayan Jirô Horikoshi’nin yaşamından esinlenen bir öykü anlatıyor.

KÜÇÜK DENİZ KIZI PONYO- 2008

5 yaşındaki Sosuke ve insan olmayı çok arzulayan küçük Japon balığı Ponyo’nun arkadaşlığı içinizi ısıtacak.

TEPEDEKİ EV-2011

Herkes 1964 Tokyo Olimpiyatları ile ilgilenirken liseli iki arkadaş savaş zamanından kalma eski bir kulüp binasını yıkılmaktan kurtarmaya çalışmaktadır.

POM POKO-1994

Tama Tepeleri’nin vahşi rakunlarının imar çılgınlığı içinde yaşam alanlarını tehdit eden insanlara karşı “şekil değiştirme” güçleriyle verdikleri mücadele çevre duyarlılığına farklı bire bakış…

YÜREĞİNİN SESİ-1995

Küçük kız öğrenci Shizuku bir gün kütüphaneden ödünç aldığı kitaplarının hepsinin daha önce aynı kişi tarafından ödünç alındığını öğrenir. Shizuku için bu hayallerine doğru bir maceranın işaretidir.

MARNIE ORADAYKEN-2014

Hasta Anna yaz mevsimini geçirmek üzere sakin bir deniz kasabasına gönderildiğinde terk edilmiş bir villada yaşayan bir kızla arkadaş olur. Fakat bu arkadaşlıkta sıra dışı bir şeyler vardır.

Okumaya devam et

Kültür

X-Men filmlerinin yıldız isminden koronavirüs bağışı

X-Men filmlerinin Profesör X’i koronavirüs mücadelesine katkıya çağırıyor.

BOLD-X-Men filmlerinde canlandırdığı Profesör Charles Xavier karakteriyle tanınan oyuncu James McAvoy koronavirüs mücadelesinde kullanılmak üzere 340 bin dolar bağışta bulundu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK OLMAK ZORUNDAYIZ
İngiltere Sağlık Hizmetleri Kurumuna bağış yapan McAvoy Instagram hesabından yaptığı paylaşımda diğer ünlüleri de bu bağış kampanyasına destek vermeye çağırdı. McAvoy “Hepimiz, doktorların ve hemşirelerin İnternet veya DIY mağazalarından kendi kişisel koruyucu ekipmanlarını satın almaları gerektiğine dair hikayeler duyduk, bu çok kötü bir durum.” sözleriyle sağlık çalışanlarına verilecek desteğin önemine dikkat çekti.

McAvoy’a göre sağlık çalışanlarının gerektiği gibi korunamaması sadece virüsle mücadeleyi aksatmakla kalmayıp hemşire ve doktorların başka hastalara ya da kendi ailelerine virüs taşıma riskini de beraberinde getiriyor.

James McAvoy sağlık çalışanları için de bir teşekkür mesajı yayınladı: “Yaptığı her şey için NHS’ye(Ulusal Sağlık Örgütü) çok teşekkür ederim. Doğduğum günden beri vardınız. Hayatımızı geçmişte kurtardınız ve kim bilir gelecekte tekrar kurtarabilirsiniz. Size biraz destek verebildiğim için mutluyum.”

Okumaya devam et

Kültür

Ünlü Japon komedyen koronavirüsten hayatını kaybetti

Japon komedyen Şimura Ken, Covid-19 nedeniyle hayata veda etti.

BOLD– Japonya’nın Robin Williams’ı olarak nitelenen Şimura Ken, 20 Mart’ta koronavirüs semptomları göstermesi sebebiyle tedavi altına alınmıştı.

JAPONYA’DA KORONAVİRÜSTEN ÖLEN İLK ÜNLÜ
Tedavi altına alındıktan bir gün sonra durumu ağırlaştığı için solunum cihazına bağlanan 70 yaşındaki Ken’in covid-10 pozitif olduğu 23 Mart’ta kesinleşti. Ken, Japonya’da koronavirüs pozitif olan ilk ünlü isimdi.

Kariyerine Tokyo’nun Higashimurayama semtinde Japon rock ve komedi grubu The Drifters’la başlayan Şimura Ken 1980’li yıllarda “Baka Tonosama” (aptal lord) ve “Henna Ojisan” (garip amca) gibi birçok hit şovla ününü pekiştirdi.

Okumaya devam et

Popular