Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sinirlioğlu: İdlib’de tehdit teşkil eden tüm hedefler vurulacak

Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, İdlib’ten çekilmesi gerekenin Suriye rejimi olduğunu belirterek, aksi halde Türkiye’nin İdlib’de tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracağını kaydetti.

BOLD – Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, “Türkiye, İdlib’de tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracak” dedi.

ESED’E AY SONUNA KADAR MÜSAADE

Sinirlioğlu, BM’de Esed rejiminin saldırılarda bulunduğu İdlib ile ilgili açıklamalarda bulunarak “Türkiye, İdlib’de tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracak. Askerimizi geri çekmeyeceğiz ve gözlem noktalarından geri çekilmeyeceğiz. Ay sonuna kadar mevcut pozisyonlarından çekilmesi gereken rejimdir” ifadelerini kullandı.

RUSYA İLE ANLAŞMA SAĞLANAMADI

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türk ve Rus heyetleri arasında Suriye’nin İdlib eyaletinde gerilimin azaltılması amacıyla yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamadığını açıkladı. Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov da Türkiye’nin İdlib’de askeri operasyona başlamasına karşı olduklarını söyledi, “Bu en kötü senaryo olur” demişti.

“İDLİB HAREKATI BİR AN MESELESİDİR”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise AKP Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye, İdlib konusunda kendi harekat planını uygulamak için her türlü hazırlığını yapmıştır. ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diyoruz. Daha açık ifadeyle İdlib harekatı bir an meselesidir” demişti.

BMGK’DAN REJİME “SALDIRILARA SON VER” ÇAĞRISI

Öte yandan, Suriye’nin kuzeyinde artan tansiyonu görüşmek üzere toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nden toplantısında; ABD, Almanya ve İngiltere rejime, Türkiye’nin idlib’deki gözlem noktalarına yönelik saldırılarına son vermesi çağrısında bulunmuştu. ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Kelly Craft, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Rusya’nın Suriye rejimine verdiği desteği kestiğini görmeyi istediğini belirtmişti.

 

AKP’nin Prototip Savcısı Yılmaz’ın maharetleri; Kavala, Karaca, 146 avukat ve medyaya kayyım…

Gündem

Damat iller arası yasağı böyle aştı: Gelini il sınırındaki üst geçitten aldı

Koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul’a giriş çıkışlar yasaklandı. İstanbul’da yaşayan damat Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde oturan gelini Tuzla’daki üst geçitten aldı.

BOLD-Türkiye’de 30 büyükşehire giriş çıkışlar yasaklanınca aylar öncesinde düğün hazırlığı yapan çiftler, alınan tedbirleri atlatmanın yollarını aramaya başladı. Koronavirüs salgını kapsamında İstanbul’a giriş-çıkışların durdurulması üzerine nikâhtan vazgeçmeyen damat ve gelin ilginç bir yönteme başvurdu.

İstanbul’da oturan damat, Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde oturan gelini Tuzla’daki üst geçitten aldı. O anlar bir cep telefonu tarafından fotoğraflandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu!

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs krizinde köprüden önce son çıkış! Adem Yavuz Arslan yorumladı

Türkiye’de ve dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle liderlerin ve hükümetlerin aldığı tedbirler ne kadar yeterli? TBMM’de gündeme gelen ‘İnfaz Yasası’ değişikliği oylamasında milletvekillerinin tavrı nasıl olacak.

BOLD-Milyonlarca insanın, cezaevlerindeki Koronavirüs riskinin çok yüksek olması nedeniyle gözü ve kulağı da TBMM’den gelecek haberde. Gazeteciler Fatih Akalan ve Adem Yavuz Arslan Türkiye’de ve dünyada koronavirüs krizi ile ilgili yaşanan son gelişmeleri ve Meclis’e gelen infaz yasasını konuştu.

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Okumaya devam et

Gündem

75 kişi daha vefat etti! Toplam vefat 649’a, vaka sayısı da 30 bin 217’ye çıktı

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişi daha vefat etti. 3 bin 148 kişinin test sonuçları da pozitif çıktı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 75 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 21 bin 400 kişiye test uygulandığını belirten Koca, 3 bin 148 kişinin test sonuçlarının pozitif çıktığını vurguladı.

Türkiye’deki toplam vaka sayısı 30 bin 217’ye yükseldi. Son 24 saat içerisinde koronavirüs salgınından iyileşen kişi sayısının ise 284 olduğu belirtildi. Toplam iyileşen kişi sayısı ise Bin 326’ya yükseldi.

Avrupa Konseyi: Kovid-19 konusunda mahkumlara yönelik acil önlem alınmalı

Okumaya devam et

Popular